Szerintetek ez túlzás?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, négyes - ötös tanuló, idén fogok érettségizni.

Eddig nem nagyon voltak barátaim, de mostanában jobban kinyíltam, ezért bekerültem egy klikkbe. Ők is jól tanulnak és egyébként normálisak, szóval nem az lenne a baj, hogy lehúznak.

Néha elmegyünk valakihez ilyen házibulit tartani 5-6 fővel. Nem sűrűn, ebben az évben most voltunk elsőnek, de erre is alig engedett el. Pedig hozott meg vitt is engem az osztálytársam apukája. Majd az anyukám amint kiszálltam a kocsiból, úgy, hogy még az osztálytársam apja is tudja, kijelentette hogy nem enged többé bulizni, mert itt az érettségi. Ezért nem mehetek semmilyen ilyen baráti összeröffenésre, csak mert érettségizni fogok.

Értem én, hogy az érettségi fontos, de egész héten arra tanulok, szombaton meg amúgy se tanulnék, nem mindegy hogy otthon gépezek, vagy a barátaimmal beszélgetek? :/

Szerintetek mit csináljak?



2017. ápr. 2. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

A szüleid idióták! Mindenkinek jár a pihenés ( mégha éretségizel is)

Sajnállak kedves kérdező :(

2017. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ez eléggé túlzás. És nem biztos, hogy az érettségiig bármit is tudsz tenni. Hacsak nem lesz elég mégis egy meggyőző beszélgetés.
2017. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Felnőtt vagy, de még tanulsz, így kinyithatod a szádat de azért vigyázz nehogy kirakjanak otthonról! Egyébként mondd el anyádnak hogy örüljön annak hogy kimozdulsz végre és vannak barátaid, később meg majd pont ezért fog piszkálni. Állj a sarkadra!
2017. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

A szülőknek elég nehéz az, hogy még vigyázzanak rád.

Mert már Te is épp felnőtté válsz.


Azért még szeretnének Érted aggódni.


A problémát a szülőknek is illene megérteni.

Ez a változó kor a szülők legtöbbjének ugyan olyan nehéz, mint Neked.

Nekik is át kell állniuk, és Neked meg nem kéne elítélni a szüleid.

(normális szülők) - nem akarnak rosszat a már felnőtté váló gyereküknek.

Nekik i egy kor váltás, és Neked is.

Változni nem a legegyszerűbb senkinek sem.


Az, hogy ez "túlzás e", vagy sem, az attól függ, hogy tolerancia.

Részedről is és a szüleid részéről is.

Nincs igazságtétel bizottság.

Változás van.

2017. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy apukád is osztja ezt a véleményt.

A nők amúgy is következetlenek. Anyukád most ezt mondta, lehet, hogy egy hónap múlva megengedné.

Valahogy ki kéne puhatolni, történt-e valami azon az estén otthon, amíg távol voltál.

Simán lehet, hogy beszélt egy rokonával/barátnőjével, aki fölhúzta, hogy az ilyen bulikon pia és drog a mindennapi betevő, és hogy lehetett ilyen felelőtlen, hogy elengedett.

Szerintem eleve emiatt engedett el nehezen, mert ilyenektől féltett. Szerintem semmi köze nincs a tanuláshoz ill. az érettségihez.

Nézd, másfél hónap van érettségiig, utána ez nem érv. Addig lehet, hogy a barátnőid sem szerveznének újabb bulit. Nyári szünetben gondolom engedékenyebbek lennének. Ősztől meg vagy dolgozol, vagy egyetemre/főiskolára jársz. Az mindenképp életmódbeli váltás, ami talán lecsapódik abban is, hogy a szüleid engedékenyebbek lesznek. Ill. akkor már reális alternatíva lehet a külön költözés.

2017. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!