Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan szülővel aki nem akarja megérteni hogy a gyermeke felnőtt?

Figyelt kérdés
Húszon-harminc éves a "gyerek".
2017. ápr. 5. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdemben kb semmit.
2017. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs baráti köre, elfoglaltsága igy teljesen rám telepedett. Mindig ha nem dolgozik és ez hetente 3-4x is igy van velem akar lenni és közös programokat szervezni. Megszűnt a személyes terem, a magánszférám, nincs időm a saját dolgaimra. Miközben amikor kicsi voltam szó szerint le sem sz@rt.
2017. ápr. 5. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Költözz el, és a probléma megoldva.

Nekem is volt ilyen családtagom, totál megfojtott. Elhúztam 1000km-re, és innen nehéz rám telepednie - bár helyette a napi sirámait hallgatom, hogy milyen szar neki egyedül... hát, pont nem érdekel, furcsa, én el tudom magam foglalni egyedül, neki miért nem megy?

2017. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"teljesen rám telepedett"


Miért hagyod????

2017. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne engedd be a lakásodba.
2017. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet tenni? Például vagy elköltözni, vagy kiállni magadért vagy akár csak nem hagyni, hogy rád telepedjen, akkor sem, ha az zsarol az illető (akár érzelmileg). Felnőtt ember megoldja, egy nagyra nőtt gyerek már nem annyira. Döntsd el melyik vagy és állj a sarkadra.
2017. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez már nem a szülő hibája, hanem a Tidé. Az valahol természetes, hogy a szülő ha idősebb belegondol ki tudja mennyi van neki hátra, akkor minél többet akar a gyerekkel lenni, bepótolni ezt -azt stb. Van olyan szülő aki ezt visszafolytja és nem telepedik a gyerekre, van aki észre sem veszi és igen, persze van aki tudatosan. Viszont a gyereknek kell megkezdeni kamasz korban a leválást, később meg pláne neki kell megvívni azt.
2017. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!