Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valamit tenni az ellen,...

Lehet valamit tenni az ellen, hogy ne így vélekedjenek apukámról?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is olyan ember voltam akit érdekel mások véleménye, próbálok nem törődni vele, de maximum azt érhetem el,hogy nem mutatom ki, de legbelül akkor is érdekel és zavar minden negatív vélemény.

Középiskolába járok, nem vagyok túl népszerű diák, gyakran kapok negatív véleményt is, újabban már apukámat is szokták minősítgetni.


Arról van szó, hogy a szüleim elváltak, apukám külföldön él, és dolgozik, sikeres üzletember.

Ezt szinte senki sem tudja a környezetemben.

Apukámmal igazából az a legnagyobb gond,hogy konkrétan turkálóból öltözködik.

Ugyanakkor az autója többet ér, mint egy átlag családi ház Magyarországon, a kinti háza sem utolsó.

Viszont tényleg nem tud öltözködni, nem csak az egyszerű ruhái miatt, azokkal sem tud összeöltözni, legutóbb is valami interjút adott, és ahhoz öltöny felsőt vett fel, de szabadidő nadrágban (turkálós szürke Adidas susogós konkrétan)

Az öltöny rajta maradt, és úgy járta a várost.Teljesen megszokott az is, ha öltönyben van fehér sport zoknit vesz hozzá, vagy nyáron halásznadrágban,trikóban és alkalmi cipőben fehér zoknival grasszál.(ha nem szólunk rá a trikót betűri)

Amikor telefont vett nekem akkor is többször megkérdezték,hogy nem jelent e gondot a telefon kifizetése, van e nála annyi pénz stb...(de ez szinte minden nagyobb összegű tétel kifizetésekor így van)

Magyarán tényleg olyan a külseje,hogy nem sokat néznek ki belőle.

Tavaly valamit kérdezett az egyik tanárnő,hogy nincs e valakinek olyan ismerőse aki lakásokkal foglalkozik, aztán meg is kérdezte,hogy nekem nem azzal foglalkozik e apukám?

Mielőtt válaszolhattam volna, az egyik osztálytársam közbeszólt,hogy az én apám egy hajléktalan, nem ért az semmihez.

Idén jelezték, hogy azt hitték rá,hogy alkoholista,csöves jött az iskolába (persze direkt csak azért,hogy beszóljanak nekem)

Néha legszívesebben megmondanám,hogy több pénze van mint ebben az osztályban az összes diák szülőjének együttvéve, vagy,hogy többet ért el apám mint ők valaha is fognak.

Távol áll tőlem a felvágás, nagyon keveset, és keveset tudnak rólam és a családomról.


Viszont az egy dolog,hogy engem bántanak, nekem beszólnak ezért vagy azért.

De nekem nagyon fontos apukám, nagyon sokat tesz értem, és már igazán dühít,hogy ennyire lenézik.Akkor is ha csak engem akarnak bántani.

Egyszerűen nem tudom mit tehetnék, mint írtam nem vagyok felvágós, de simán megtudnám mutatni képeken a házát, az autóját, vagy az internetre ha beírják a nevét megnézhetik a cége honlapját is, és egy kis ésszel rá lehet jönni,hogy apám nem éppen egy hajléktalanszállóban él, és két üveg kannás bor a legnagyobb vagyona.

Csak ez meg annyira gyerekes, én még sosem vágtam fel szándékosan (persze ettől még tudom,hogy mekkora dolgok ezek), nem tudom mit tehetnék?Könnyű mondani,hogy ne foglalkozzak vele, de szinte senki nem hagy semmit ha megsértik, és mások tudnak tenni az ellen,hogy ne bántsák őket pl. ilyen dolgokkal.


2017. ápr. 7. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mit tegyél? Küldd el a halál fa...ra azokat, akik beszólnak, és pont.


Apa meg koszos-poros munkásruhában megy mindenhová. Volt, aki beszólt rá (fiatalon anya kaparta ki majdnem az illető szemét, most meg én). Ennyi.

2017. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos mindig is olyan ember voltam akit érdekel mások véleménye, próbálok nem törődni vele, de maximum azt érhetem el,hogy nem mutatom ki, de legbelül akkor is érdekel és zavar minden negatív vélemény."


Nézd, nem az embereken kell változtatnod, hanem magadon. Amíg a fentiek érvényesek rád, addig sosem leszel kiegyensúlyozott vagy boldog. Javaslom, hogy arra koncentrálj, hogy ezt valósan megszüntesd, ha kell, akár szakember segítségével. Sokkal szebb lesz a világ, ha komolyan le tudod tojni a random emberek véleményét, hiszen egyáltalán nem mérvadóak.

2017. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Megértem, hogy tüskét hagy benned minden ilyen beszólás, hát bennem is hagyna. Azok tudnak minden mellett elmenni, akiknek tompa az érzelmi felfogóképességük, majdhogynem autisták...


Sajnos elképzelésem sincs, mit lehetne itt tenni. Az biztos, hogy a korodbeli kölkök nem sokat láttak még a világból, egy kis időutazás rájuk férni. Apád idejében olyan világ volt (ő abban szocializálódott), hogyha valaki annál különbül lett volna felöltözve, akkor meg azért verik szét a fejét. A mai kinyalt kölkök kimennének a 30 évvel ezelőtti utcára, úgy, ahogy kinéznek, nem jönnének egyben haza. Kevesebbért is elverték akkor az embert az utcán, és nem videójátékokon verekedtek akkor, hanem a valóságban.


Egyet viszont nem értek, hogy kerül apád folyton a képbe az iskolában? Én anno úgy végeztem el az iskolákat, hogy a szüleim azt se tudták, merre van az iskola, nemhogy bármelyik nebulónak elképzelése lett volna a szüleim kinézetéről. Ha az osztályfönök életében kétszer látta az anyámat akkor sokat mondok. Szerintem nincs dolga apádnak az iskola körül, és ha kikerül a képből, akkor három nap múlva már más téma van.

2017. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

"Azok tudnak minden mellett elmenni, akiknek tompa az érzelmi felfogóképességük, majdhogynem autisták..."


Ne haragudj, de ez így,ebben a formában baromság. Szerintem egészséges lelkű embert nem érdekel idegenek vagy félidegenek véleménye, le tudja rázni magáról. Nyilván nem minden mellett kell elmenni, aki fontos, annak természetesen számít a véleménye, de ha valakit random idegenek beszólogatása ennyire foglalkoztat, az egyáltalán nem természetes. Miért kellene bárkinek megfelelni? Mindenkinek úgysem lehet, képtelenség, szóval miért kellene önmarcangolásba kezdeni valaki olyan miatt, akinek semmi fontos szerepe az illető életében?

2017. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem, azok, akik leszarják vadidegenek véleményét - és milyen jól teszik. :D
2017. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekem szimpatikus így leírás alapján az apukád. Konkrét lehet,hogy bemegy egy üzletbe telefont venni, megkérdezik,hogy van e nála elég pénz,aztán lazán leszurkolja a telefon árát, a "maradék" köteg 20 ezrest meg visszateszi :)
2017. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondd el nekik az igazat. Ez nem felvágás. Én már rég elmondtam volna.
2017. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább legyek akkor autista, mint olyan balfék, aki minden jöttment véleményét a lelkére veszi. :D
2017. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Végül is hogyan vélekedsz apádról ?? Apád egy bölcs ember, nyilván tudja, hogy a divatos öltözködés tulajdonképpen értelmetlen pénzkiadás, legfeljebb azt nem magyarázta el még senki neki, hogy az emberek többsége felszínesen, csak a külső megjelenés alapján ítél meg másokat, ezért sokszor a külső megjelenés az általa űzött üzlet menetét is hátrányosan befolyásolhatja. Mondd el neki.
2017. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jafnrétti ***** válasza:

Ha apukádat ez zavarná, nyilván változtatott volna az öltözködésén. Ha őt nem zavarja, te miért foglalkozol ezzel?

Ha valaki beszól, ne húzd fel magad, maximum mond meg neki, hogy nem úgy van, ahogy gondolja, de apád így szeret öltözködni, és megteheti, hogy leszarja mások véleményét :D

Amúgy szerintem is jófej lehet :)

2017. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!