Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagálom túl? Mit tegyek...

Én reagálom túl? Mit tegyek az idegesség ellen? Elegem van ebből az életből. Bővebben lent. (12/L)

Figyelt kérdés
Szóval.Anyám minden egyes nap a veszekedéseiből áll ki. Ha hazajön a munkából,ha itthon van örökké veszekedik apámmal.A munka meg a pénz miatt. Apa jelenleg anyám miatt munkanélküli. Apa buszozik (buszozott)... Anyám minden nap (!!) megjegyezte,hogy apa milyen keveset keres,és h ez a munkahely semmi.Legtöbbször ordítozik vele. Már konkrétan falnak tudnék menni,mert egyetlen nyugodt napom sincs. Apa lehet,hogy cukorbeteg lesz a sok stressztől az orvosa szerint. Gyógyszereket is szed. Ha beteg lesz,akkor ugye elveszik a jogsiját :| ... Anyámat semmi nem érdekli,csak a pénz... Én úgy vagyok vele,hogy inkább éljünk szegényen,de boldogan,mint így. Fáj sokszor a gyomrom az idegtől,mert egyrészt sajnálom apámat a hárpia anyám miatt,másrészt nem bírom már,hogy ennyit veszekedik. Míg apa dolgozott anyám azt is megtette vele,hogy mikor apa napközben lepihent lefotózta és Facebookon a barátnőinek elküldte azzal h "ez a hülye itthon döglik"...Mikor kb 10 percre tudott apám lefeküdni,mert már aludni sem nagyon tud olyan ideges. Aztán hajnalban már ment is dolgozni. Azt bezzeg anyám nem teszi fel. Kikaparnám a szemét amiért ezt a saját férjével megteszi. De lehet én reagálom túl :| ... Szóval a lényeg az,hogy szeretnék segítséget kérni tőletek,hogy mit csináljak,hogy ne legyek ideges anyám kitörései miatt? Az iskolában sem tudok figyelni,mert ezen agyalok+aludni sem tudok miatta,így kipihent sem vagyok,sokat is rontottam..(Kitűnő voltam,most 3as vagyok,pedig a 7. osztály számít).. A másik,hogy fáj a gyomrom ha veszekednek,amit napi szinten már nem birok...A válás jó lenne,anyám tervezi,hogy vele lennénk tesómmal,és elmennénk az ország másik felébe,apám meg itt rohadna meg,és nem látnánk. Viszont tesóm nagyon ragaszkodik a szüleihez,és őt szerintem nagyon megviselné a válás. Rokonokhoz sem tudnánk menni... 2 nagyszülőm meghalt, a többivel nem tartjuk a kapcsolatot. Nagynénémék Svájcban élnek.
2016. nov. 11. 19:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Költözzél el és menj dolgozni.
2016. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem te reagálod túl! Teljesen normálisan gondolkodsz! Nem lehet anyádra hatni? Nem lehet családi kupaktanácsot tartani, ahol ti együtt kiálltok apa mellett, ő meg magáéet, értetek? Válás esetén ha apát választanátok?
2016. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

#1

12 évesen mégis hogy?

2016. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Megtudom érteni amit most átélsz hasonló helyzetben voltam én is kB ilyen idős voltam mint te. Furán hangzik de nekem 3 dolog segített 1 naplót írtam minden őszinte gondolatomat belefoglalva 2 pszichológushoz jártam 3 a Sedatif PC nevű gyógynövényes nyugtató nekem sokat használt. Remélem tudtam segíteni és kitartást kívánok neked.
2016. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
akkor vagy 12, amikor én...
2016. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
"Apa jelenleg anyám miatt munkanélküli" Na ez úgy marhaság ahogy van. Hogyan is rúgatta ki anyád apádat?
2016. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm az értelmes,és tartalmas válaszod,megfogadom a tanácsod!

Nem értem miért ennyire hihetetlen,hogy 12 éves vagyok... Na mindegy,elég ha ti tudjátok:D

2016. nov. 11. 20:03
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó! Úgy,hogy anyám azt mondta neki,hogy ez a munkahelye szar,az is jobb ha munkanélküli lesz,csak mondjon fel. Aztán 1-2 hét múlva váltott anyám gondolatmente,és megint ordítozik. Így. Mondjuk lehet rosszul fogalmaztam,elnézést:D.
2016. nov. 11. 20:05
 9/19 A kérdező kommentje:
#2 #4! Köszönöm szépen a válaszaitokat, sokat segítettetek! :)
2016. nov. 11. 20:08
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező. Apukád felnőtt ember, több választása is volt. És az első helyen NEM az az szerepel hogy otthagyja a munkahelyét. Ez csak és kizárólag az ő döntése, nem anyádé. Apukád nem gyerek akit csak úgy könnyedén befolyásolni lehet. Vagy ha igen, komoly bajok vannak vele.
2016. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!