Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A bátyám anyagilag támogatva...

A bátyám anyagilag támogatva van én pedig nem. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. Egy érettségivel rendelkezem. Zűrös fiatalkorom volt mindenbe benne voltam. Ellinkeskedtem sokmindent. Az érettségim is épphogy meglett. Azóta nem dolgoztam és nem tanultam. Tudom, hogy sokkal többre vagyok képes mint egy érettségi, mindenki mondja, hogy jó képességű vagyok csak én mindíg azt tanultam csak meg ami engem érdekelt. Szóval így lett a matek érettségim és az összes érettségi tárgy 2-es, a történelem pedig 5-ös.

És most rájöttem végre mivel szeretnék foglalkozni. Ezt egy 2 éves OKJ képzéssel meg tudnám szerezni. Ehhez Pestre szeretnék menni mert helyben nincs ilyen képzés és tiszta lappal indulhatnék. Csakhogy a családom nem akarja támogatni egy fityingel se anyagilag ezt az egészet. Elég jómódúak vagyunk és a múltbeli hibáim miatt azt hiszik csak arra vagyok képes, hogy egy gyárba csomagoljam a mirelitárút. Ezt így kijelentették. Hiába akartam nekik elmagyarázni, hogy sokat komolyodtam, nem akarnak segíteni. A bátyám szöges ellentétem volt fiatalkorában. Ő elvégezte a jogi egyetemet és most inkább neki vesznek a spórolt pénzből Pesten egy lakást. És azt mondták arra már nincs, hogy engem támogassanak. Sok hibát elkövettem a múltban de tudom mire vagyok képes. Őket ez mégsem érdekli és most kezdem észrevenni, hogy azt se vennék észre ha holnap fognáma cókmókom és eltűnnék. Szerintem már csak megtűrnek. Nem akarok már nekik bizonyítani,csakis magamnak. Suli mellett dolgoznék de az nem lenne elég minden költségre. A szemükben le vagyok írva már és erre most jöttem rá. Tudom énis vétkes vagyok de ti mit tennétek ? Összepakolnátok és vissza se néznétek, vagy próbálnátok őket meggyőzni, hogy ne kamaszkori hülyeségek alapján ítéljék meg a mostani énemet ?


2017. ápr. 7. 23:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

"25 éves srác vagyok" "nem dolgoztam és nem tanultam" "És most rájöttem végre mivel szeretnék foglalkozni." " ne kamaszkori hülyeségek alapján ítéljék meg a mostani énemet"

Szerinted hány éves korig kamasz egy gyerek????? Ne a szüleidet, magadat gyözd meg arrol, hogy meg tudsz állni a saját lábadon! ÉS TEDD!!!

2017. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%

A bátyádnak van már saját családja? Nem tudsz odaköltözni hozzá pesten, amíg elvégzed a képzést?

Emellett próbálj meg bizonyítani otthon, hátha feltűnik nekik, hogy megváltoztál, pl. keress valami munkát, és akkor legrosszabb esetben gyűjtögetsz egy ideig, aztán tanulhasz. Ha a bátyádhoz nem tudsz menni, és lesz kis pénzed/ dolgozol suli mellett, megnézhetsz kollégiumokat, nagyságrendekkel olcsóbbak, mint egy albérlet.

2017. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Kezdj el dolgozni, segíts nekik a ház körül és gyüjtögess a sulira. Ha egy rész már megvan akkor pakolhatsz és mehetsz, ha látják, hogy valóban akarsz magaddal valamit kezdeni valószínűleg máshogy fognak rád tekinteni. Egyébként téged is támogattak, eltűrték a fxszságaid, azoknak az anyagi és lelki vonzatait, nem raktak ki az első adandó alkalommal. Teljesen érthető, hogy betelt a pohár és inkább azt segítik aki eddig is kamatoztatta a tőlük kapott lehetőségeket.
2017. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
88%

A batyad megdolgozott azert, hogy tanogassak. Neked is ezt kell tenned. Ne haragudj, dr szerintem ez a "jobb kepessegekkel rendelkezem mint latszik" meg "okos csak lusta tanulni" csak kifogas. Ha valakinek jok a kepessegei, akkor felismeri mi a jo neki es hogy tennie kell ha akar valamit.

Persze lehet, hogy volt olyasni az eletedben ami rossz iranyba befolyasolt, de ettol meg a vegeredmeny ugyanaz.

Ha most jobb eletet akarsz, tenned kell erte. A multon mar nem tudsz valtoztatni, de minel hamarabb allsz neki kemenyen kuzdeni valamiert, annal hamarabb lesz a tied.

A "fogom a cokmokom es eltunok" kijelentes pedig csak egy ujabb hulyeseg. Ha elkoltozol, megis mennyivel lesz konnyebb megelned? Ezerszer nehezebb lesz.

Valj rendes emberre, szerezz munkat es a szuleid tobbe nem fognak "csak megturni".

Biztos vagxok benne, hogy dzivesebben elnenek egyutt olyan gyermekukkel aki tesz is valamit.

Es idovel a tamogatasodat is meg fogjak fontolni, de sok ido kell majd hozza!

Sok sikert, a hibakert elnezest!

2017. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Hát eléggé gáz vagy.... eddig elkótyvetyélted az életed es meg 25 evesen is arra varsz, hogy a szüleid támogassanak? Én megertem szüleid, ha ilyen gyermekem lenne mint Te en tagadnam mindenhol...
2017. ápr. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
66%

Ideje a talpadra állni.

Tanulj egy nyelvet, és elég nagy a Földgolyó.


Még van benne hely számodra.

2017. ápr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, azért OKJ-s képzést lehet ám meló mellett csinálni.


Nálunk a cégnél nagyon sokan, köztük én is, 8 órás munka mellett járunk ilyen továbbképzésekre. (adotanacsado, merlegkepes stb).


Szóval nekem ez kicist olyan részedről, mint az eddigi életed, amit leírtál. Lustaság, kifogások, várod a sültgalambot.


Eldöntötted végre 25 évesen, mit szeretnél? Nagyon jó, akkor most tegyél érte életedben először. Mondom, hogyan: jelenlegi munkáddal sporolj ossze 2 havi kauciora es egy havi lakberre ( megteheted hiszen a szuleid megturnek otthon, tehat tudsz sporolni, ez is nagy szó), kezdj el melokat nezegetni Pesten. Ha megvan a penz és megvan a lesti munka, szedd ossze magad, es gyere fel pestre. Itt dolgozz mint az állat, sporolj ossze a sulira, es melo mellett szepen csinald meg. Voila, ennyi.


Jah, tok jogos a szuleid hozzaallasa, en is inkabb a testveredet tamogatnam.

2017. ápr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

25 eves felnott lokoto lusta ember vagy.

Szuleid pedig hibaztak ha 18 eves korod utan barmit is tettek erted.

Menj dolgozni es sporolj.

2017. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen előélettel én se támogatnálak. Menj gyárba dolgozni, spórold össze a pénzt aztán mehetsz pestre tanulni. A bátyád megérdemli a támogatást te nem. 25 évesen még egy szalmaszálat se tettél keresztbe, örülj hogy nem raktak még utcára, én ezt tettem volna.
2017. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
10%
Na,én leszek az első a hozzászólók közül,aki nem mond el Téged mindennek.Szerintem mindenkinek jár még egy esély.Szerintem gáz ha egy szülő a gyerekét egy életre leírja.Szerintem segíteniük kellene hogy elindulhass a célod felé.Ha közben majd azt látják hogy visszaélsz a bizalmukkal és a segítségükkel,még mindig visszavonhatják azt.Kedves válaszolók,nem biztos hogy a kérdező a világ legrosszabb embere és a szülei tökéletes teremtményei Istennek.
2017. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!