Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A bátyám anyagilag támogatva...

A bátyám anyagilag támogatva van én pedig nem. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. Egy érettségivel rendelkezem. Zűrös fiatalkorom volt mindenbe benne voltam. Ellinkeskedtem sokmindent. Az érettségim is épphogy meglett. Azóta nem dolgoztam és nem tanultam. Tudom, hogy sokkal többre vagyok képes mint egy érettségi, mindenki mondja, hogy jó képességű vagyok csak én mindíg azt tanultam csak meg ami engem érdekelt. Szóval így lett a matek érettségim és az összes érettségi tárgy 2-es, a történelem pedig 5-ös.

És most rájöttem végre mivel szeretnék foglalkozni. Ezt egy 2 éves OKJ képzéssel meg tudnám szerezni. Ehhez Pestre szeretnék menni mert helyben nincs ilyen képzés és tiszta lappal indulhatnék. Csakhogy a családom nem akarja támogatni egy fityingel se anyagilag ezt az egészet. Elég jómódúak vagyunk és a múltbeli hibáim miatt azt hiszik csak arra vagyok képes, hogy egy gyárba csomagoljam a mirelitárút. Ezt így kijelentették. Hiába akartam nekik elmagyarázni, hogy sokat komolyodtam, nem akarnak segíteni. A bátyám szöges ellentétem volt fiatalkorában. Ő elvégezte a jogi egyetemet és most inkább neki vesznek a spórolt pénzből Pesten egy lakást. És azt mondták arra már nincs, hogy engem támogassanak. Sok hibát elkövettem a múltban de tudom mire vagyok képes. Őket ez mégsem érdekli és most kezdem észrevenni, hogy azt se vennék észre ha holnap fognáma cókmókom és eltűnnék. Szerintem már csak megtűrnek. Nem akarok már nekik bizonyítani,csakis magamnak. Suli mellett dolgoznék de az nem lenne elég minden költségre. A szemükben le vagyok írva már és erre most jöttem rá. Tudom énis vétkes vagyok de ti mit tennétek ? Összepakolnátok és vissza se néznétek, vagy próbálnátok őket meggyőzni, hogy ne kamaszkori hülyeségek alapján ítéljék meg a mostani énemet ?


2017. ápr. 7. 23:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha hiszed, ha nem, ilyen tekintetben igenis makulátlan a múltam, a jelenem és a jövőben is arra fogok törekedni, hogy malulátlan maradjon.


25 évesen nem akkora dolog? Ember, te hol élsz?! Látom, a kis burkodban, mert a való élet, főleg manapság elég kemény hely. Mit gondolsz, mennyire fognak utánad kapkodni a munkaadók 0 végzettséggel, ha az önéletrajzodban 18-25 éves korodig egy nagy lyuk tátong? Mit hiszel, hogy ez szimpatikus bárkinek is? Hát nem az... egyik munkáltató sem akar egy lusta, farokvakargatós, 7 évig lábatlógatós munkatársat.


Meg fogsz lepődni, de a kortársaid már rég előtted járnak...


A másik dolog, a testvéred is ugyanabbol a jólétből jön, mint te. Mit gobdolsz, ha nem akkora magy dolog 25 eves korodig semmit sem csinálni, akkor ő vajon miért tanult mégis? Viccből? Az a normális, ha a gyerek igyekszik többre, jobbra törekedni, mint amit a szüleitől kapott. Ezt jelenti a fejlődés iránti vágy, az ambicio. Ami láthatóan belőled alapvetően hiányzik, és ez komoly baj...


Mivel nagyon magas lóról beszélsz, stilusod inkabb egy tizenéves rozsadombi kis pcsáé, mintsem egy 25 éves felnőtté, ezért elárulom neked, hogy én is igen jó anyagi körülmények közúl jövök. És biza, nekem sem lenne kötelező dolgozni. De!!! Az egyetem befejezése után (állami, egy percet se csusztam vele, mester is van), még nem volt meg a diplomaosztóm, már volt állásom, költöztem fe pestre, albérletbe. Pedig a szüleim vehettek volna lakást 5-öt is, de nevelési céllal nem tették, és ez nagyon helyes döntés volt a részükről.

Ezt követően güriztem, tanultam még tovább, fejlődtem, világot láttam, és mára elmondhatom magamról, hogy van egy saját lakásom, autóm és egy nagyon jó fizetésem. És tudod, miért tesz ez nagyon boldog emberré? Mert én teremtettem meg magamnak!!! És hálás vagyok a szüleimnek, hogy akkor voltak szigoruak amikor kellett, olyan ertekeket adtak emilyebelet, akkor engedtek utamra amikor itt volta az ideje.


Belőled ez mind mind, amit leirtam hianyzik. Tespedsz otthon igyenelokent, szapulod a szuleidet, es nagy lustasagodbam feltekenykedsz a testveredre. Szanalamas vagy, igazan szegyelhetned magad!

2017. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem nektek jók az anyagi lehetőségeitek, hanem csak a szüleidnek..neked semmid sincs a használt alsódon kívül. Én se támogatnálak sőt a házból is kitettelek volna, nem kell egy semmirevaló ingyenélő.. inkább elégetném a pénzem mint egy ilyenre költsem. A bátyád normális, jó ember, aki megérdemli a támogatást..nos, te nem vagy az. És hozzád képest igen én maga vagyok a tökély, elhiheted...de majd a hajléktalanszállón foghatod a fejed mert úgyis csak egy senki lesz belőled anyuciék pénze nélkül.
2017. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
85%

És akkor hat évig nem dolgoztál? Hogy éltél meg? Szüleid elnézték neked ?

Ez azért dúrva.

Én az érttségi mellett is dolgoztam.

A gimi utolsó évében minden héten dolgoztam,gyakran éjaszakáztam és másnap ugy mentem suliba. Az érettságim mégis jól sikerült,meg se eröltettem magam,két emelt érettségit is üegcsináltam. Négyes lett a legrosszabb jegyem.

Reál szakon vagyok az egyeteen de eszembe nem jutna,hogy a szüleimtől kérjek pénzt szórakozásra vagy ruházkodásra.

2017. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sincs igazad. a szüleid már így is nagyon türelmesek voltak veled. az ilyen típusú ember, aki egy napig sem tartotta el magát, azt képzeli, hogy a pénz a szülők pénztárcájában terem. holott nekik is nagyon meg kellett érte dolgozni, elviselni a szemét munkatársakat, a dirigáló főnököt, vagy éppen hatalmas kockázatot és stresszt vállalni egy saját vállalkozás indításával.

megmondom őszintén, szerintem én sem hinnék neked. max. akkor támogatnálak, ha látnám, hogy legalább (!) egy évig szorgalmasan dolgozol és gyűjtöd a pénzed. hogy legalább megpróbálod (!) a saját erődből megoldani. Ha látnám az igyekezetet, akkor besegítenék. De már csak nevelési célból sem fedezném a pesti albérleti költségedet, a rezsidet, a tandíjat, az utaztatásodat és etetésedet, ami alsó hangon havi 150-200 rugó, mondjuk egy pesterzsébeti vagy újpesti lyukméretű albérletet nézve. nem tudom, mennyire vagy tisztában a pesti költségekkel, szerintem semennyire.

2017. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem kaptál elég epítő jellegű hozzászolást. Minek emelted akkor ki a kérdésed?
2017. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Igazabol mar minden le van irva, a 31-es tokeletesen kifejtette amit meg mondanek, csak ez a mondat azert meg felhaboritott...

"A másik pedig, hogy nem látom be minek is kellett volna már dolgoznon eddig, ha mint írtam, hogy jók az anyagi lehetőségeink"

Na ez kiveri a biztositekot, elsore nem is ertem, hogy-hogy minek? Mert minden normalis ember dolgozik? Mert az a penz amibol eltek a szuleide es ok dolgoztak meg erte? Talan nem lesznek orokke melletted hogy ellassanak? Lehetseges lenne, hogy egy ido utan az ember maga szeretne elerni valamit? Nem szegyen ilyen idosen is anyuek tarcajaert rohangalni? Nem tolt el buszkeseggel az, ha te kuzdesz meg azert amid van? Vagy meg sosem kellett? Ezert nem is tudod mennyivel jobb erzes?

Eleg sok normalis valasz erkezett. De ezekre persze nem reagaltal, aztan meg kepes vagy ilyesmit irni? Nincsenek ambicioid, el vagy kenyeztetve- a legkevesbe sem erdemled meg a tamogatast.

2017. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!