Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljunk, ha a szüleim...

Mit csináljunk, ha a szüleim erőltetik, hogy vegyünk saját házat, mert "az sokkal jobb"? MIért kell így belefolyni a pénzügyeinkbe?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ez a téma, hogy mikor akarunk végre kertesházba költözni...

Budapesten élünk, a Belvárosban. A lakásunk nagyon nagy van hozzá hatalmas terasz is, a környék is jó, rengeteg az étterem, kávézó, bolt. Szóval nem egy lakótelepi lakásról beszélünk, ahol azt is halljuk, mikor horkol a szomszéd, vagy ahol még a babakocsi sem fér el normálisan. Mert anyának ez a legfőbb indoka, hogy az a kicsinek is jobb lenne (van egy 11 hónapos kislányunk).

És hogy sokkal jobb lenne, ha lenne saját kertünk, meg egy családi házban sokkal szabadabbak lehetnénk, nem kéne figyelnünk a szomszédokra. De így sem kell, mert nem hallatszanak át a zajok, hangok.

Meg pl. nagyon szeretem a high-end márkákat és most is kaptam a vőlegényemtől egy drágább cipőt és anya megjegyzi, hogyha nem ilyen hülyeségekre szórnánk a pénzt, meg nem költenék a picire is vagyonokat havonta, akkor lenne pénzünk kertes házra... De így is van, csak mi egyszerűen nem szeretnénk elköltözni innen, mikor a kedvenc helyeink még gyalog sincsenek messzebb, mint 10 perc és a lakás is gyönyörű, mint egy ékszerdoboz.

Tegnap is homokozott náluk a lányunk, anya pedig nagy szomorúan mondja, hogy nézzem meg, milyen örömtől fosztom meg, amiért bezárom egy lakásba... Már többször elmondtam neki, hogy ez számunkra tökéletes, örülök, hogy nem kell folyamatosan füvet nyírni, havat lapátolni télen, foglalkozni a növényekkel, 2x-3x ekkora területet rendben tartani, stbstb. De semmi hatása...

24 éves létemre úgy kezel, mint egy óvodást és csak a saját "igazát" fújja.


2017. ápr. 9. 10:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%
ne foglalkozzatok veluk. nem ok veszik nektek igy semmi kozuk hozza. es jobb egy apolt lakasban lakni kert nelkul mint ha olyan csaladi hazban elsz ahol elvadul a kert ronda es elhanyagolt a haz mert ott allandoan csinalni kell valamit. en regota elek kertesben de lakasban nottem fel es ha a ferjem nem tudna es szeretne kerteszkedni felolem biztos elontene a gaz mert en nem kerteszkedek. ha szep a kert ( a ferjem erdeme) elvezem de en biztos nem forditanek ra energiat. akkor meg meg kell fizetni a kerteszt ami nem olcso mulatsag. Plusz ha ti szerettek jarni mindenfele es kedvelitek a mozgalmas eletet akkor egyaltalan nem jo a kertes haz a ti eletformatokhoz. ne engedd hogy beleszoljanak ilyen fokon az eletetekbe,
2017. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%
Engem gyerekként a hideg rázott a családi ház gondolatától is. A játszótéren ott volt a többi gyerek, sok játék, egy kicsit a felnőttektől független mozgástér... hogy én ehelyett kiüljek a konyhaablak alá egymagamban, vagy az adott időre külön odaszervezett kis játszótársammal, akit vendégül kell látni?
2017. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem töröltetek senkit, ezek szerint másnak is feltűnt az elég bunkó stílus. :)

Nem felvágás, csak leírtam, hogy nem egy lepukkant lakásban élünk, mert ha nem teszem, tuti minimum öt válasz szólt volna arról, hogy mennyire nem jó a lakótelepi panel...

És igen, megdolgoztam ezért a lakásért!

2017. ápr. 9. 12:54
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen kérdésekre (panaszokra) szokták azt mondani (régi zsidó humorral), hogy Száli, te ne panaszkodsz, hanem dicsekszel ! Nem tudni, hogy a szüleid vidéken élnek-e ill. kertes házban, vagy nem. Mindenesetre a korábbi generációkba tartozók jelentős része saját fiatalsága idején vágyott volna a kis kertes családi házra vagy városi lakosként legalább egy kiskertes nyaralóra. Megváltoztak az idők, és ők a saját generációjuk vágyait élik meg most is, holott ma már a saját gépkocsi, a szabad kiruccanás, utazás lehetősége nem tartozik a kifejezetten gazdagok kiváltáságai közé. Légy velük türelmes és kérd meg őket, hogy hagyják rátok a ti életeteket.
2017. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 jafnrétti ***** válasza:
74%

Elmondom neked, hogy mi pl. panelben lakunk, eddig béreltünk, most fogunk venni sajátot, és az is panel lesz, mert AZT SZERETJÜK :D

Ne tudd meg, mi mennyi észosztást kapunk, igaz, nem a szüleinktől, de barátoktól, rokonoktól rengeteget, hogy milyen hülyék vagyunk, hogy panelt veszünk. De mi tényleg szeretjük, és a városrészhez is ragaszkodunk, itt meg csupa ilyenek vannak, vagy kertes házak még, de nem akarunk kertesbe menni, pont azok miatt, amiket te is írtál: fűnyírás, hólapátolás, meg miegymás. Örülök neki, hogy ezekre nincs gondom, nekünk meg tökéletesen megfelel a lakás úgy, ahogy van. Vannak játszóterek, sok gyerekkel, ott lehet közösségi életet élni, járunk kirándulni, mindig máshova, sokat vagyunk a szabadban. Tudom, van előnye a kertes háznak is, de nem nekünk való, ennyi.


De ez van, az emberek többsége kertes házra vágyik, és ufónak nézik azt, aki nem, pedig csak egyszerűen nem vagyunk egyformák.


Én csak azt tudom javasolni, hogy anyukádnak mondd meg, hogy MAJD, ha egyszer akartok, vesztek kertes házat, de MOST tök jó nektek ott, ahol laktok. És az a majd, az elhet, hogy ötven év múlva lesz, vagy talán soha. Ott érzitek jól magatokat, az az otthonotok. Legyen kedves ezt tiszteletben tartani, és többet nem felhozni ezt a témát, mert nem vagy hajlandó többet magyarázkodni.

Én is szereltem már le embereket ezzel, megmondtam, hogy nekünk így jó, és nem akarok erről vitázni. Amikor újra felhozta, csak annyit mondtam, hogy "ismered az álláspontom", és utána nem voltam hajlandó folytatni a témát.

2017. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Ha annyira felnőtt vagy, miért nem tudod őket leállítani? Férjeddel együtt világosan közlitek, hogy nem költöztök, mert nem akartok, téma lezárva, és ha még egyszer előhozzák ne számítsanak nagy családi vendégszeretetre.
2017. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%

"És igen, megdolgoztam ezért a lakásért!"

24 évesen? :DD

elég jól kereshetsz, ha suli után 1-2 év alatt 10 milliókat félre tudtál tenni xd

ez egy kamu kérdés.

2017. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Ha jófej akarst lenni, akkor mutasd meg a szüleidnek, hogy éltek. Töltsetek együtt egy kellemes, aktív napot. Menjetek el játszotérre, kisboltba, pékhez hirtelen valamiért. Fussatok össze a környékbeli anyukaismerőseiddel, üljetek be egy cukrászdába. Minden olyat mutass meg, amit élveztek, mert lehet, hogy ők elképzelni se tudják az előnyöket.

Talán segít ez is kicsit, ha nem, akkor marad a terelés, hogy most még nem, majd ha xxx történik.

2017. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

szeretnék tőled tanulni: hogy tudtál 24 évesen megdolgozni egy 50 millás lakásért? (minden gúny nélkül kérdezem). köszi!

ami a kérdést illeti: határozottan megmondanám neki, hogy szálljon le a témáról. nem kell udvariaskodni, mosolyogni. ha állandóan szekál, állj a sarkadra.

2017. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez engem is erdekelne, par ev alatt hogy lehet 15-20 milliot osszedolgozni :) Ne haragudj, totalisan keptelenseg! Szivesen segitunk a kerdesedben de az igazat mondd, mert tenyleg lehetetlen egy 24 eves no (aki raadasul gyeden vagy gyesen van egy eve) osszedolgozzon egy hatalmas teraszos belvarosi "nempanel" lakas aranak felet.

Ha valoban felnott vagy, akkor siman leallitod anyudekat. Nem is ertem, ez mires kerdes hogy hogyan csinald.....megmondod, hogy te szeretsz ott lakni es nem koltoztok. Pont. Ha belekezd, temat valtasz.

2017. ápr. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!