Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljunk, ha a szüleim...

Mit csináljunk, ha a szüleim erőltetik, hogy vegyünk saját házat, mert "az sokkal jobb"? MIért kell így belefolyni a pénzügyeinkbe?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ez a téma, hogy mikor akarunk végre kertesházba költözni...

Budapesten élünk, a Belvárosban. A lakásunk nagyon nagy van hozzá hatalmas terasz is, a környék is jó, rengeteg az étterem, kávézó, bolt. Szóval nem egy lakótelepi lakásról beszélünk, ahol azt is halljuk, mikor horkol a szomszéd, vagy ahol még a babakocsi sem fér el normálisan. Mert anyának ez a legfőbb indoka, hogy az a kicsinek is jobb lenne (van egy 11 hónapos kislányunk).

És hogy sokkal jobb lenne, ha lenne saját kertünk, meg egy családi házban sokkal szabadabbak lehetnénk, nem kéne figyelnünk a szomszédokra. De így sem kell, mert nem hallatszanak át a zajok, hangok.

Meg pl. nagyon szeretem a high-end márkákat és most is kaptam a vőlegényemtől egy drágább cipőt és anya megjegyzi, hogyha nem ilyen hülyeségekre szórnánk a pénzt, meg nem költenék a picire is vagyonokat havonta, akkor lenne pénzünk kertes házra... De így is van, csak mi egyszerűen nem szeretnénk elköltözni innen, mikor a kedvenc helyeink még gyalog sincsenek messzebb, mint 10 perc és a lakás is gyönyörű, mint egy ékszerdoboz.

Tegnap is homokozott náluk a lányunk, anya pedig nagy szomorúan mondja, hogy nézzem meg, milyen örömtől fosztom meg, amiért bezárom egy lakásba... Már többször elmondtam neki, hogy ez számunkra tökéletes, örülök, hogy nem kell folyamatosan füvet nyírni, havat lapátolni télen, foglalkozni a növényekkel, 2x-3x ekkora területet rendben tartani, stbstb. De semmi hatása...

24 éves létemre úgy kezel, mint egy óvodást és csak a saját "igazát" fújja.


2017. ápr. 9. 10:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
15%

Anyukádnak nem azzal van baja, hogy most jól megy és felélitek a pénzeteket, de nem tesztek félre, nem gondoltok a jövőre?

Nekem a kérdés alapján úgy tűnik, hogy attól aggódik,hogy mi lesz később.

Most elhiszem,hogy jól megy, nem is irigylem, félre ne értsd, de tényleg jobb lenne gondolkozni hosszú távon és pl egy újabb high end cipő helyett lakástakarékra befizetni.

Nem tudhatod mit hoz a jövő.Gondolom a vőlegényednek köszönhető jó részben a sok pénz, mi lesz, ha külön mentek vagy valami történik?Akkor jól jönne bizony,hogyha van tartalék pl.

Szerintem inkább erre figyelj.hogyha nem vesztek lakást mostanában nem tragédia,de tényleg gondoljatok a jövőre is.

A vidéki kertes ház-belvárosi lakás meg olyan téma amiről mindenkinek más a véleménye.Ha nektek így jó, akkor mi a probléma?

Én is inkább kertes ház párti vagyok,de azt is megértem,akinek ez egyáltalán nem fontos.Nem vagyunk egyformák.

2017. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
49%
nem értem, hogy lehet valaki 82%-os, aki még egy ilyen egyszerű kérdést is képes félreérteni.
2017. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!