Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a rövidlátó gyereked...

Vennél a rövidlátó gyereked -0,75 és -1, 0 dioptriájú szemére szemüveget?

Figyelt kérdés

Nem igazán látom a táblát, ezért elmentünk orvosi vizsgálatra, ahol bebizonyosodott, h tényleg nem jó a szemem. De a szüleim nem akarnak venni szemüveget merthogy ilyen kis dipotriára még nem kell, csak tovább romolna tőle meg más lebeszélődumák. Pedig nem vagyunk szegények, szóval nem tudom miért nem ér nekik KB. 40e forintot a látásom. Ti megvennétek?


14L


2017. ápr. 9. 16:28
1 2 3
 21/30 DuplaKV ***** válasza:

Igen, megvennék neki szemüveget.

Én is szemüveges vagyok jóval magasabb dioptriával, nem rég kellett új szemüveget csináltatnom, így még az árakkal is eléggé képben vagyok.

Ennyire alacsony dioptriánál simán kijön kerettel együtt 20k-ból a szemüveg, hiszen itt még nincs értelme vékonyíttatni a lencsét. Persze csak akkor, ha nem valami extra márkás keretet (az egyik helyen találkoztam olyan kerettel, ami önmagában 100k felett volt) akar, és beéri a szimpla por taszító+karcmentes+UV szűrő réteggel. (Magyarul nem kér Transitions lencsét, meg AR és BlueControl bevonatot, meg ilyesmiket.)

Mellesleg nem jár valami támogatás (TB) a fiatalkorúak szemüvegéhez? Vagy az csak régen volt így?

2017. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Persze, de nem negyvenért. Keret 4-5, a két lencse meg ilyen dt-nál max 15000, söt.
2017. ápr. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondták, amikor először kiderült, hogy gyengébb a látásom, hogy majd táblához vegyem fel, ha nem látom. Olyan szépen elromlott az évek során, több dioptriát, hogy tulajdonképpen észre se vettem, hogy mennyire nem látok. Amikor a jogsihoz kellett volna, akkor vettem észre, hogy nagyon kereszteződésekben már a jelzőlámpát se látom biztonságosan és kiderült, hogy annyit romlott, hogy elsőre nem is kaphattam olyat, ami kellett volna, mert hatalmas ugrás lett volna, hanem 3 havonta állították...Az tényleg sokkal jobb volt, és olcsóbb...Utána minden évben fél dioptriát romlott, még 25 évesen is. Utána végre nagyjából megállt.

Mellesleg nemcsak 40 ezer Ft-ért lehet szemüveget csináltatni, ha nem ragaszkodsz a márkás keretekhez, igaz, akinek meg olyan a szeme, annak a különlegesebb lencse is borzalmasan sok kiadás lehet. El kell menni optikushoz, és kiderül.

2017. ápr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid orvosok? Vagy mégis mi alapján gondolják, hogy felülbírálják az optikus véleményét?

Igen, vennék a gyerekemnek és örülnék, hogy hordani is fogja.

Sok gyerek nem hordja a szemüvegét, mert a többiek kicsúfolják stb..Örülnék,hogy értelemes gyerekem van és fontos neki az egészsége és a jó közérzete és hordaná.

Mindenképp megcsináltatnám neki.

Szerencsére ilyen kicsi dioptriánál nem túl drága a lencse.Szerintem keretből egy 15-20 ezres is bőven elég, úgyis változik még az ízlésed, egy év múlva lehet más fajtát szeretnél.

És a lencse az ekkora diotriánál elég olcsó,szerintem 10 ezer alatt lenne a két lencse. De érdemes több helyen utána kérdezni.

Szóval megvenném és te se hagyd annyiba, addig mondd nekik,amíg meg nem veszik. Ha nem segít,akkor marad a megszégyenítés, panaszold el valamelyik közeli családtagodnak,hogy mi a helyzet, hátha hat a szülőre így.

Vagy akár az ofődnek is szólhatsz, hogy mi a helyzet és hátha beszél velük szülőin, hogy vegyék meg neked, mert akadályoz a tanulásban és az órai figyelésben.


Amúgy annyira nem kicsi a dioprtia.Bár nekem kb 8x ilyen rossz a szemem, de az az 1 diopria se olyan kicsi. Ha 0,25-ről lenne szó, én is azt mondanám,azért felesleges, de 0,75 és 1 már nem annyira kicsi, én mindenképp megvenném.

Van egy oldal amúgy,ahonnan lehet ingyen szemüveget kérni, csak a postaköltséget kell kifizetni.

[link]

ha nem vesznek,akkor rendelj innen egyet, nagyon olcsón kijönnél kerettel és lencsével együtt.

és ez itt nem reklám, semmi közöm az oldalhoz, csak tudom barátnőkön, hogy rendeltek innen és nem kamu, tényleg ingyen van,csak a postát kell ifzetni.

2017. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Qponverzum... 10-15ből kijön mindennel együtt.

13 éves voltam, mikor -0,5re kellett.

Anyám megvette, de akkor rettentően zavart, nem hordtam. Következőre már -1 kellett, aztán most a -2 is kevés. 29 leszek, nemsokára csináltatok újat (szintén qponverzumról néztem ki.)

És igen.

2 gyerekem van, a nagy elsős. Ha indokolt lenne, természetesen nem gondolkodnék rajta, megcsináltatnánk.

2017. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Így indult nekem is,csak annyi különbséggel hogy a szemorvos mondta h nem kell még szemüveg. Ma meg már nagyon rossz a szemem,nélküle szinte vak vagyok


Legyél erőszakos anyádékkal

2017. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A -1es szemeivel a lányom simán látja az égen a repülöt, a kondenzcsíkokat.

Én -2.5lel nem látom azt.

2017. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nekem is elég alacsony eltérés volt évekkel ezelőtt, ugyanúgy 0,75 és 0,5 a másik szemem. Nem hordtam szemüveget, elvoltam vele a második sorban a teremben, utcán meg fel se tűnt, hogy nem látok jól messzire, mert épp csak a feliratokat nem tudtam elolvasni. Mire egyetemre kerültem pár év múlva (tehát ismétlem, addig NEM hordtam szemüveget, saját döntésből) már 0,75 és 1re romlott. Ennyit erről. Egyetemre meg már muszáj volt a több száz fős termekbe. Mostanság vettem észre, hogy szemüveg nélkül a távolabbi arcokat sem látom, hogy ki kicsoda.

Tehát ez baromság, hogy a szemüvegtől romlik tovább.

Amúgy magánba csinálnak olyan vizsgálatot, amivel megnézik, meddig romlik tovább a szemed, anyukámnak is megmondták pár éve, hogy számítson majd még romlásra sajnos, és be is jött.

2017. ápr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
ne rendelj netről szemüveget, mert nem csak a dioptria számít. az is számít, hogy milyen a két szemed közti távolság. eszerint állítják be a lencse fókuszpontját. ez nagyon fontos, mert csak így lesz jó szemüveged.
2017. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a szemüveg nem luxuskiadás, hanem szükséges eszköz, nem ezen kell spórolni. Vannak szép keretek teljesen elfogadható áron, 14 éves gyereknek meg fölösleges mindenféle extra bevonatos lencse, jó eséllyel úgyis cserélni kell 1 év múlva, kamaszkorban még általában romlik a látás a szemüveg ellenére is. Jobb optikusoknál ingyenes a szemészorvosi vizsgálat is, ha ott készül a szemüveg, mi is ilyen helyre járunk, időpontra megyünk, nem kell várni. Érdemes évente felülvizsgáltatni a látást.
2017. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!