Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a rövidlátó gyereked...

Vennél a rövidlátó gyereked -0,75 és -1, 0 dioptriájú szemére szemüveget?

Figyelt kérdés

Nem igazán látom a táblát, ezért elmentünk orvosi vizsgálatra, ahol bebizonyosodott, h tényleg nem jó a szemem. De a szüleim nem akarnak venni szemüveget merthogy ilyen kis dipotriára még nem kell, csak tovább romolna tőle meg más lebeszélődumák. Pedig nem vagyunk szegények, szóval nem tudom miért nem ér nekik KB. 40e forintot a látásom. Ti megvennétek?


14L


2017. ápr. 9. 16:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Vennék! A -1,0 dioptria azt jelenti, hogy az illető 1 MÉTEREN belül lát csak élesen, minden ami messzebb van, az homályos. Nekem mindkét szemem -1-es és tapasztalom, hogy ez mit jelent. A táblát elég nehezen látom az előadásokon szemüveg nélkül, sokszor az embereket sem ismerem fel elsőre, mikor szembe jönnek velem az utcán, és még rosszabbul is hallom ha messzebb vannak tőlem és mondanak valamit, mivel nem látom a szájukat, pedig a hallott szavak értelmezését a szájmozgás nagyban befolyásolja. Arról nem is beszélve, hogy szürkületkor vagy sötétben hatványozottan rosszabb lesz a látás.

Szóval igenis kell a szemüveg! Gondolom a szüleid nem rövidlátóak, ezért beszélnek ilyen marhaságokat.

2017. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kellett és ők szó nélkül megvették. Nekem helyre állt tőle a látásom már és már nem kell szemüveg.
2017. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
39%
11-es voltam, még annyit kifelejtettem, hogy 14 éves korom óta van szemüvegem, most 25 vagyok és kb 2 tized dioptriát romlott, pedig napi 5-6 órában hordtam a szemüveget, utána pedig kontaktlencsét évekig.
2017. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Baranka ***** válasza:
91%
Vennék persze. Nekem "csak" -0,5 minkét szemet, de hordok szemüveget.
2017. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
92%

Én 11 voltam, mikor megállapítottak ugyanilyen dioptriákat rutin ellenőrzésen, nekem fel se tűnt, mert mindig az első sorban ültem. Nem kaptam rá szemüveget.

15 éves koromra -3,75 és -4,75 dioptriás szemüveg kellett. 3 szemész leellenőrizte egymás után hitetlenül, hogy ennyit romlott?! Hogy látok el a tábláig? 23 vagyok, azóta se romlott a látásom, bár nem is javult.

2017. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
16%
Nekem azt mondta a szemész hogy 8 méteren belül biztonságoaan lát a lányom -1es szemeivel ésha romlik akkor majd vegyek nemi szemüveget. 6évesnek
2017. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

Ritka hülyeség amit mondanak. Nekem is ilyen a dioptriám, pont arra elég, hogy hunyorogj mint egy hülye, fájjon a fejed, szédülj és rontsa a koncentrációs képességeidet. Tényleg hülyeség rá szemüveget viselni...

Naná, hogy megvenném a gyerekemnek, ha szegények lennénk akkor is, max kevésbé drága helyet keresünk. Olcsóbb helyen 25ezerből megvan egy szemüveg (oké a lencse a legbefolyásolóbb tényező, de ilyen dioptriánál nem kell vékonyítani sem), ami még csak nem is csúnya, én sem fizettem érte többet.

2017. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
nekem 10-11 éves koromban romlott el a szemem. mire szemészhez kerültem, addigra -1 és -1.5-ös volt a dioptria. addigra minden délután a sírásig fájt a fejem az erőltetéstől. érdekes, egy tanár vette észre, hogy a látásom miatt lehet. szóval vennék, persze. azonnal megszűnt a fejfájás, amint lett szemüvegem.
2017. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem azt mondta a szemész hogy 8 méteren belül biztonságoaan lát a lányom -1es szemeivel ésha romlik akkor majd vegyek nemi szemüveget. 6évesnek"


Menjetek máshoz. A szobán belül nem látok rendesen nem, hogy nyolc méter. Kb 1,5 méterig látok tisztán, jelenleg a tőlem kicsivel több mint 1,5 méterre levő szekrényen nem látom a halvány erezetet, de ha a szoba másik végében álló apámmal akarok beszélni az ő arca is teljesen homályos.

2017. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nekem -0,5 volt a szemem, amikor szüleim megcsináltatták nekem az első szemüvegemet. Javulni nem javult meg, de nem is romlott tovább legalább.

Azóta, azaz kb. 17 éve folyamatosan hordok szemüveget, olvasáshoz, távolra is. Reggel felkelek már veszem fel és lefekvésig rajtam is van. Én szeretem is.

Legyél erőszakosabb, lehet olcsóbban is csináltatni, ha esetlegesen mégis ez a baja a szüleidnek. Ha rossz a látásod, akkor szemüveg vagy kontaktlencse kell. Ennyi, nincs mese.


28N

2017. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!