Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit hagyod a szüleidre a...

Mennyit hagyod a szüleidre a 6 hónapnál kisebb babádat? Szerintetek kinek van igaza? Önző lennék?

Figyelt kérdés

Holnap lesz két hónapos a kislányunk. Fiatalok vagyunk a vőlegényemmel, én 21 éves vagyok, ő 25. A szüleink és a nagyszüleink is élnek és mivel a babánk az első (és valószínűleg utolsó) unoka a családban, mindenki odavan érte és szeretnének vele lenni. Örülök, hogy van segítségem, mert a barátnőim leginkább csak "babázni" jönnek, de a legjobb barátnőmön kívül egyikőjükre sem hagynám, amíg mondjuk elszaladok hajat mosni, vagy ilyenek.

Szóval tényleg nem zavar, hogy mindenki lelkes, de anyukám már kezdi túlzásba vinni... A baba alapjáraton nagyon nyugis, eszik és alszik egész nap, ráadásul tápszeres, szóval nem is életbevágó, hogy mellette legyek mindig, de nem szeretem 2 óránál tovább másra hagyni. Anyukám ezt nehezményezi, hogy miért nem bízok meg benne, a mindene ez a baba és hogy ő csak nekem/nekünk akar jót.

Ma azon vesztünk össze, hogy csütörtökön megyünk wellnessezni a párommal és a lányunkkal. Anya pedig mondta, hogy ne vigyük a picit, vigyáz rá azon a 4 napon. Oké, hogy ismeri anyukámat, naponta van vele, van babaszoba náluk is, de akkor sem szeretném majdnem egy hétre másra hagyni a szinte most született babát. Nem akarom bántani, de nem neki vállaltuk a babát és örülök, hogy segít és számíthatunk rá, de ez már kicsit sok...

Szerinte meg önző vagyok és kisajátítom a gyereket, mikor ő nem akar rosszat.


2017. ápr. 10. 19:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk egy 2 hónapost teljesen felesleges wellnesezni vinni. Konkrétan mit afogtok csinálni vele? Napokra se kellene szülők nélkül hagyni. A saját gyerekedet meg jogod van kisajatitani
2017. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
Egyikőtöknek sincs igaza. Egyrészt egy két hónapos gyerek egyáltalán nem való wellnessezni, másrészt pedig egy ilyen pici babát nem hagynék senkire ilyen sok időre.
2017. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%

Nem sajátítod ki. A te gyereked, nem az övé. Oké, hogy szeret unokázni, de nem a tulajdona. Elsősorban rád van szüksége.

Én nem hagynám napokra másra ilyen pici korban, ha nem muszáj. Persze én is mentem ügyeket intézni, sportolni, de ezek csak pár órát vesznek igénybe. Napokra nem mentem volna el.

Viszont én 6 hónapost nem vinnék wellnessezni sem. Mit fog ott csinálni?

2017. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
82%

Jajjj, most látom, hogy nem is 6 hónapos, hanem 2.

Nehogy elvigyétek wellnessezni.

Ha nem bírsz otthon maradni, akkor neked még nagyon korai volt ez a gyerek. Nem kell otthon ülni bezárkózva, de azért nem is most kell utazgatni, nemrég született babával.

Ennél már az is jobb, ha anyukád otthon marad vele. De akkor minek kellett nektek gyerek?

2017. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Nem miatta megyünk wellnessezni, hanem magunk miatt. Nem visszük vízbe, az ő igényei lesznek az elsők és velünk lesz végig.

De semmi baja nem lesz ennyitől, nem erre irányult igazából a kérdés. Ő már most hétvégén is azt mondta, hogy vigyáz rá szívesen egész hétvégén, szóval nem a wellness miatt jött fel ez a téma.

2017. ápr. 10. 19:36
 6/48 anonim ***** válasza:
76%
Azt ugye tudod hogy 2 hónapost nem vihetsz vízbe? De ennyi időre másra se hagynám.. lemondanám a wellnesst, és mennénk akkor, mikor már a kicsi is nagyobb.
2017. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
64%

Én nem akarok kötöszködni, de az én tesóm amikor 2 hónapos volt, akkor nagyon nem mehettünk volna vele welnessezni.

Sőt...

2017. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Gondoltuk, hogy nem miatta! Elég hülye ötlet ilyen pici gyerekkel ilyen helyre menni. Biztos nagyon fog örülni a többi vendég egy ordító csecsemőnek, hiszen azért fizettek, hogy azt hallgassák pihenés helyett!! Miért kell kitenni ilyen sznob baromságnak egy ilyen pici babát?
2017. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
89%
Konkrétan hogyan kell elképzelni a wellnesezest egy 2 honapossal?
2017. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Tudjuk, hogy nem vihetjük vízbe, nem is volt tervben ez.


# 7, még szerencse, hogy minden baba más!:)

Van ismerősünk, aki a 3 évesével is alig meri elhagyni a várost és vannak olyanok is, akik kicsit lazábbak és a babájuk is nyugodt, nem az van, hogy sír, amint kinyitja a szemét.


# 8, még jó, hogy leírtam, hogy nem egy mindenhol ordító babáról van szó...


# 9, mag mi sem voltunk két hónapossal wellnessezni, szóval nem tudom. :D

De gondolom majd úgy oldjuk meg, ahogy rengeteg más ember. Ő a babakocsiban/mellettünk a nyugágyon/a kezünkben, vagy az ölünkben és jól érezzük magunkat hármasban. Pihenni megyünk, nem hegyet mászni.

2017. ápr. 10. 19:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!