Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérdezzem meg anyát...

Hogyan kérdezzem meg anyát erről, anélkül, hogy a válasz ne legyen nemleges? 14l

Figyelt kérdés

Anya nem engedi, hogy a suliba telefont vigyek magammal.(Igaz néha nálam volt) Holnap a tavaszi szünet előtt lesz ilyen rövid nap,ahol tíztől délig vagyunk.Csak szabadprogram lesz.Szóval,hogyan győzzem meg arról,hogy vihessek magammal telót? Nyilván később megyek suliba és hamarabb is érek haza,mint ő, szóval simán kikerülhetném a lebukást,ha nem​ hozom szóba.De ha rákérdeznek és nem,ismerem annyira,hogy később megy munkába,csak azért,hogy leellenőrizze.


Hogy győzzem meg?14l


2017. ápr. 11. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Ne győzd meg. Ne vigyél.
2017. ápr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
SZia .. Én is édesanya vagyok és öszintén mondom ,nem értem anyukádat .Mire való a telefon .ha nem arra ,hogy szükság esetén elérhető legyen valaki és ő is el tudjon érni másokat ... ?? Lányom 12 éves ,már legalább 3 éve hord magával telefont ,mikor suliba megy ..Pesten éltünk ,mikor elkezdett egyedül járni suliba ,akkor kapott egyet ,hogy le tudjon jelentkezni ,minden rendben ,beért a suliba ... Most egy németországi nagyvárosban lakunk ,és szintén egyedül jár suliba ...Telefonon mindig hív ,ha reggel odaért a suliba ,ugyanez a helyzet suli végeztével .. Napközben le van némitva a telefonja ,sőt internet elérhetoség sincs neki beállitva .Mivel indokolja anyukád ,miért nem engedi ?
2017. ápr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha az iskola házirendje tiltja, akkor nem vihetsz akkor sem, ha anyukád esetleg megedngedné. Tök fölösleges is szerintem, azért hogy facebookozzatok egész nap.
2017. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
És miért kell arra a két órára mindenképpen telefon? Majd otthon játszol, fb-ozol vagy amit akarsz.
2017. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem hogy miért nem engedi. Mégis mit csinálj ha valami baj van vagy ha valami történt? Mond el hogy nagyobb biztonságban éreznéd magad ha vihetnéd. Én félnék teló nélkül járni,sajnos volt már alkalom amikor rendőrt kellett hívnom,családban valaki meghalt és csak így tudtak elérni,mentőt hívni,anyáèkat hívni hogy kések stb. Nem feltétlenül egész napi fbozásra kell.
2017. ápr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

" mire való a telefon .ha nem arra ,hogy szükság esetén elérhető legyen valaki és ő is el tudjon érni másokat ... ?? "

Iskolában ha tiltja a szabályzat akkor nem viheti. De ahogy mindig is, most is van lehetőség az iskolai telefont használni. Lehet anyukaként téged most megfog lepni kedves ma 07:35 -ös válaszadó, de minden iskolának van telefonszáma amit szükség esetén a szülő is feltud hívni, és a diák is telefonálhat haza a szülőknek.

Óvodába sem visz a gyerek telefont, mégis elérik a szülik szükség esetén, ahogy a szülőket is elérik ha baj van.

Kedves kérdező. Arra a 2-3 órára felesleges vinni ha anyud nem engedi.

2017. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Kedves utolsó ,köszönöm a "felvilágosítást ":D .. Igen ott az iskolai telefon ..de ha útközben van bármi probléma ,akkor a gyermek keressen utcai telefonfülkét ,vagy mégis hogyan képzelted ??? Itt Németországban természetesen nincs tiltva a telefon (Nyilván tanítási időben lenémitva vagy kikapcsolva a táskában a helye ) ,de amikor Bp-en járt a gyermekem iskolába ott is 95 % -ban már volt a gyermekeknek telefon .
2017. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
#6 nem csak az iskolába kellhet. Nem mindenki lakik 2 méterre a sulitól sokan fél órákat-órákat utaznak. És ha suli után át megy valakihez vagy elmennek sétálni? Hozzá teszem hogy nem sok diáknak van bátorsága lemenni az igazgatóiba vagy a titkárságra hogy hagy telefonálhasson haza. A suliba tartsa a táskába attól még hogy tiltja a házirend a használatot (bár én nem sok ilyen sulit ismerek) még nála lehet.
2017. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy minek telefon, ha nem használhatod...A mobilnak az a lényege, hogy az ember magával tudja vinni és ha kell, akkor bárhol, bármikor tudja használni. Szerintem egy iskola sem tiltja, hogy a diákok telefont vigyenek magukkal, maximum reggel le kell adni a tanáriban/portán és délután visszaadják (nálunk általánosban egy időben így volt). Ez attól függ, hogy mit enged meg az iskola házirendje, mi használhattuk szünetben is (nyilván lehet rajta netezni, zenét hallgatni stb., de ebbe még nem halt bele senki, amíg nem sérti meg a házirendet, addig ezzel nincsen baj szerintem). Ha iskola után történik bármi (pl. baleset vagy csak szimplán lekéste a buszt és nem tud hazamenni), akkor telefon nélkül a gyerek nem tud segítséget kérni.
2017. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted simán, hogy megengedné-e erre a napra, hátha igen. Ha nem, akkor sem olyan nagy katasztrófa szerintem, hogy ne bírnád ki. Örülj, hogy nem kell tanulni.
2017. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!