Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként hogyan kezelitek...

Felnőttként hogyan kezelitek a rakat $zar minősítésű kapcsolatotokat a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Hogyan dolgoztátok fel, mikor tudatosult, hogyha a fejetek tetejére álltok, sem fog változni a helyzet?

Hogy tudtok ezzel együtt élni?

Aki esetleg eljutott oda, hogy meg is szakította a kapcsolatot valamelyik szülőjével (felnőttként), azt mi vezette oda?



2017. ápr. 12. 08:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni, milyen nélküle. Nekem anno az esküvőmmel kapcsolatban voltak olyan megnyilvánulásai anyámnak, hogy bár nem akartunk a párommal együtt élni előtte, mégis eljöttem otthonról. Jó darabig úgy volt, hogy el se jön anyám, konkrétan kijelentette, h őt az a szar nem érdekli. Aztán kb 2 héttel az időpont előtt felhívott, hogy ne haragudjak és ugye jöhet... Azóta egész jó a kapcsolatunk, de ha akkor nem állok a sarkamra és nem tartok ki az elhatározásom mellett, valószínűleg még mindig fújnánk egymásra.
2017. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
11 éve hogy végleg megszakítottam a kapcsolatot 'szüleimmel'. Apám kihaénnem, fillérb1szó, agresszív alkoholista, aki ok nélkül megvert vagy undorítóan mocskos stílusban szemétkedet. Csakis saját magát és piálást szerette. Sajnálta pénzt tőlünk, sosem vett nekünk semmit. Anyám önző ,lejmista , lusta ,igénytelen. Anyám lusta mindenre sosem takarított, ritkán "főzőt"(ehetetlen kajákat csinál),ritkán mosogatott. Úgy nézet ki a lakás mint egy szemét domb. Anyám sosem törődött velünk, csakis saját magát szerette. Sosem dolgozott, mert büdös neki a munka. Ezért mindig pénzt kunyerált másoktól vagy hitelben vásárolt, de a pénzt magára költötte. De persze kölcsön pénzt és hitelt, sosem fizette vissza, emiatt mindig nagy adósságokat csinált. Anyámnak ebből ált napja: egész nap utcán csavarogni, közben vásárolgat persze magának, délután szappanopera sorozatok mónikashow/valóvilág ..stb nézet a tévében. Összefoglalva szülök "nélkül" nőttem fel.
2017. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

12/12 Időpont ma 12:06


Kihagytam.

"Hogy tudtok ezzel együtt élni?"

Sosem tekintettem őket szülőknek. Nélkülük boldog nyugodt életem van.

2017. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal 1 éve nem beszélek és többet nem is akarok! Egy agresszív alkoholista állat! Elhagyott engem és anyukámat, sose foglalkozott velünk, nővérem és az új nője, annak a családja mindent megkapott, megjátszott "szeretetet" és anyagilag is. Sose értettem velem és anyummal miért olyan amilyen, 30 év alatt sok esélyt adtam, volt időszak, mikor a barátnőjével kedves voltam, elfogadtam hogy van, miközben nem lett volna kötelességem, mindezek ellenére mindig bántott. 12 éves koromig agyba-főbe vert, közben kiderült epilepsziás vagyok, az sem érdekelte. Amíg otthon éltem, ismerősöktől ezt kellett hallgatnom: Ne bántsd az apádat, tiszteld, szeresd őt!

Mondom mi van???? Mint kiderült, apám rólam és anyukámról mindenféle sz××× össze vissza hazudozott, hogy nem ő, hanem mi bántottuk őt! Én kiabáltam vele, stb... kitalált rólam negatív buta történeteket, meg hogy így meg úgy hazudok, ekkora meg akkora k×××a vagyok, stb...

Mind a mai napig pszichiáterhez járok kezelésre!!! Több gyógyszert szedek az idegeimre, súlyos alvásproblémám van, sokszor nem tudok elaludni, mert vagy rohamom van, vagy pánikrohamom, diagnosztizált kevert szorongásos betegségem is. Sose voltak barátaim, azokat is elüldözte amíg otthon éltem. Tilos volt tv-t nézni, zenét hallgatni. Kimozdulni, mosolyogni, stb. Egyszóval élni nem hagyott bennünket! Oda a gyerekkorom, a fiatal felnőttkorom is! És ezt soha senki nem adhatja vissza! Főleg nem az egészségem! Egész életemben ezt kellett tőle hallanom: Hü×× vagy te is és any.ád is, sz××t se értek b××d meg! Minden mondata ba××d meg-el kezdődött!

Kur××zni járt, a rib×××ai minket zaklattak. Ha kölcsön adott, és nem adták vissza neki, durván bánt velük, majd minket fenyegettek meg!!!! Uzsorás volt!

A sort inkább nem is folytatom!

Ja, és mind a mai napig nem érti miért nem beszélek vele!

Nem csak azért mert a páromat ( aki a világ legjobb embere), a szájára vette OK NÉLKÜL! Hanem a többi dologért amit tett velem és anyukámmal!

2017. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es vagyok

Nem hiányzik. Örülök hogy nem kell látnom őt. Nélküle 1000szer jobb az életem most!

2017. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14:

Épp az egyik itteni kérdésre adtam egy választ, amiben leírtam, de jó, hogy felhoztad ezt a pszichiátriai, gyógyszeres meg alvásproblémás dolgot... sajnos ismerős a terep nekem is.

Anyám meg az egészet azzal indokolja, hogy ez genetika, amit az igazi apámtól örököltem... Na persze.

(A valódi apámról meg annyit, túl sok mindenért nem hibáztatom, mert anyám pattant meg tőle végülis, jó, apám tényleg mentálisan beteg, amúgy meg egy életképtelen szerencsétlenség. Nem utálom, csak kb van, de minek...)

2017. ápr. 12. 14:10
 17/19 anonim ***** válasza:

A párom is életképtelen..apja is alkoholista volt szerintem őt is piásan gyártották a szülei, az ilyen emberekre mindig azt mondom, totál reménytelen eset semmiből nem tanul..!!

Ez a legfőbb bajuk nekik. Sajnos vannak ilyen emberek.

Sajnálom:(

2017. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

A genetika kb. 50%, vagy annyi se. Sok múlik a környezeten, azon ahogyan nevelnek, bánnak veled. Mikor kicsi voltam és az emeleten, a lépcső tetején rajzoltam este, apukám csak úgy brahiból lekapcsolta a villanyt és röhögött, majd otthagyott. Én egy ideig vártam, azt hittem vissza fogja kapcsolni, de vissza se jött, na akkor sikítófrászban törtem ki és kiabálni kezdtem kapcsoljanak villanyt! Ugye lépcsőn történt, azóta még a magasságtól is rettegek. Mindentől félek a sötétben, nehezen alszok el még lámpafény mellett is!

12éves koromig jól éreztem magam, addig is terrorizált, de akkor egyszer úgy megvert, hogy lekerültem a földre, és tovább rúgdosott, elvesztettem az eszméletemet is. Úgy szedték le rólam, azt hittem nem élem túl, na ezek után jött ki minden rossz dolog rajtam. És mind a mai napig nem értem miért bánt úgy velem.

Az alvászavarra már mindent próbáltak az orvosok, kezdek beletörődni hogy ez így is marad. Sose voltam jó alvó egyébként.

2017. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
a távolság és idő néha begyógyítja a sebeket....vagy enyhíti.... nekem is volt olyan hogy 3év alatt láttam kb 2x a családomat,most is utoljára januárban voltam otthon.pedig csak 15km-re lakom... húsvétkor is melózom,szal tuti nem fogok lemenni.
2017. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!