Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hozzáállást igényel ez...

Milyen hozzáállást igényel ez a szituáció?

Figyelt kérdés

Szüleim 25éve vannak együtt. Én 22 éves vagyok,tesóm 16.

Apukám külföldön dolgozik, ritkán jár haza, ami igen megviseli. Régen voltak alkohol problémái, 20 évre le is tette a poharat. Mostanság elég sokszor iszik, ami nekünk trauma, mivel agresszív állapotba kerül ilyenkor. Anyám elől ezt titkolja, mivel nem tűri meg az alkoholistákat. Mivel kint van, gondolom a magány és az elszakítás enyhítésére nyúlt megint a piához. Egyre gyakrabban hív fel bebódult állapotban, ami anyámat teljesen kihozza a sodrából, ami engem és a tesómat is megvisel. Nem tudom mit kéne tennem vagy reagálnom. A másik főbb probléma, hogy anyám is előszeretettel iszik, és egyre gyakrabban sörözik otthon, ami 3-4 dobozt jelent naponta. Ilyenkor nem lehet vele beszélni, és csodálkozik, h veszekszünk mert nem tűröm a hlyeségeit, meg az alkoholizálását. Persze mindketten titkolják egymás elől, és csak mi tudjuk a tesómmal. Nagyon gáz a helyzet mivel az őszinteség sehol nincs a családunkban, és engem visel meg a legjobban mivel ha ittasak, engem találnak meg, nem egymást.

Hogy kéne kezelnem ezt a dolgot?



2017. ápr. 12. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyukád nem tűri meg az alkoholistákat, de azért naponta 3-4 doboz sörike lecsusszan? Érdekes egy felfogása van. Aukád meg ha felhív úgy hogy ivott mond meg neki úgy hívjon legközelebb ha józan és rakd le a telefont.

Tudom, elhiszem biztos rossz lehet. Beszélgess el anyukáddal.

2017. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Együtt élek anyámmal, sajnos nehéz kikerülni. Igen ezt a felfogást én sem értem.. Sokszor leültem vele amikor józan volt, de szart sem ért....
2017. ápr. 12. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor vagy nem foglalkozol vele, vagy megpróbálsz mégegyszer leülni vele. Vagy elköltözni nem tudsz?
2017. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos még 1-2 év amire összetudok pakolni...most kezdtem csak dolgozni
2017. ápr. 12. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad a beszélgetés vagy az elviselés :/ Sajnálom.
2017. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisz996 ***** válasza:
Ha helyedben lennék és nem hatna a beszélgetés már pedig sajnos gondolom nem hat mikor fater hazjön én olyat lekurnék neki muterra max mérgesen rá néznék és bezárnám öket a szobába hogy addig nem jönnek ki mig meg nem beszélik és nem rendezik ezt maguk között emlékeztetném elötte hogy vane gy kiskoru gyerekük és vagy megbeszélik rendezik a dolgokat abbahagyjak a pialast vagy felhivod a gyámügyet és elköltözöl az öcséddel eggyütt mégha ez üres fenyegetés is ha határozottan csinalod lehet foganatja és szerintem bejöhet. (Egy jo tanács ha a testsulyod 70 kilo alatt van vagy a faterod birkozo,bokszolo,katona,rendör jelenleg vagy volt bármikor is a pofonos részt ebben az esetben hanyagold)
2017. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!