Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ha a szüleim folyton...

Rossz ha a szüleim folyton másokhoz hasonlítanak? 16/f

Figyelt kérdés

Nem szeretem, hogy ezt csinálják. Folyton "de látod, ő megtudta csinálni. Te miért nem?" "Ő 5ös. Te miért nem?

De bezzeg segíteni azt nem tudnak. De már nem is tudom, hogy éve hallgatom.

Szeretnék kicsit jobb jegyeket, de tényleg: sose ülnek velem rendesen tanulni. Vagy ha mégis akkor folyton úgy érzem, hogy hátulról fejbe akarnak verni, mert lassan haladok. Lehet hogy sokszor nehezen figyelek de nem tudom mit csináljak. Csak a humán tantárgyakból vagyok jó meg angolból (kivéve töri abból 3as vagyok pedig különtanárhoz is járok).



2017. ápr. 15. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Milyen az átlagod?

Lehet hogy enyhe figyelemzavarod van.

2017. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most 3,5.
2017. ápr. 15. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég rossz. "Ő" nem az ő gyerekük, nem belőle kéne kiindulni.

Elmondhatnád, hogy szeretnél több támogatást.

2017. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Miért pont mindjárt figyelemzavar? Lehet, hogy csak nem a megfelelő iskolába jár. Egy gyengébb suliban több lehetne a sikerélménye.
2017. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

16 évesen mondjuk illene már tudnod egyedül tnaulni, de mellékes.

Csináld ezt te is. A Janika szülei képesek leülni vele tanulni és segítik őt, ti miért nem? A Lacika szülei fizetik a magántanárt, ti miért nem? A Béla szülei havi 1 milliót keresnek, ti miért nem? A szomszéd a spanyol tengerhez vitte nyaralni a gyerekét, ti miért nem?

2017. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Oroszlány Péter könyveit. Az sokat segít. Nagyon nem jó a szüleid nevelési módszere, de hidd el, elég sok ilyen van. Elhiszem, hogy nagyon zavar. Bizonyára Ők is frusztráltak, és ezért nyilvánulnak így meg.
2017. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem kevés időt szánok rá. Kb 10 perc minden tantárgyra az is csak a házifeladat. De van pár tantárgy aminek az anyaga csak minden logikát nélkülöző maszlag és néha egy hónapban van valami lényeges anyagrész.
2017. máj. 22. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

"kevés időt szánok rá. Kb 10 perc minden tantárgyra az is csak a házifeladat."


Akkor tudod nagyon jól, hogy mit kell tenned azért, hogy elérd azokat a bizonyos kicsit jobb jegyeket. Nem arra lenne szükség, hogy leüljenek a 16 éves (nem pedig 6 éves!) gyerekük mellé rendesen tanulni, hanem arra, hogy a 16 éves gyerekük leüljön önállóan rendesen tanulni.


"De van pár tantárgy aminek az anyaga csak minden logikát nélkülöző maszlag és néha egy hónapban van valami lényeges anyagrész."


És ezt meg ki mondta? A tanárok mondják, hogy a tananyag nagy része lényegtelen, elég csak havonta egy-egy részt megtanulni? Vagy attól a bizonyos 16 évestől származik a gondolat, aki tíz perc alatt összecsap minden házit?

2017. máj. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"És ezt meg ki mondta? A tanárok mondják, hogy a tananyag nagy része lényegtelen, elég csak havonta egy-egy részt megtanulni? Vagy attól a bizonyos 16 évestől származik a gondolat, aki tíz perc alatt összecsap minden házit?"


Nem lényegtelen, csak össze-vissza van.

2017. máj. 23. 07:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem írtam, hogy nem tudok egyedül tanulni, csak kicsit jobb jegyeket akarok. Járok különtanárhoz töriből, matekból, kémiából és így vagyok belőlük 3as.
2017. nov. 15. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!