Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám állandóan szenved a...

Anyukám állandóan szenved a rossz házassága miatt, de nem tudom hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Anyukám és apukám 25 éve házasok, de ez a 25 év nem volt felhőtlen sosem, főleg anya számára.

Az elmúlt 5-6 évben vált az egész borzasztóvá, miután apa félrelépései kiderültek. Én anya helyében már ekkor elhagytam volna, de anya nem tette. Azóta az idő 95%-ban veszekednek, 5%-ban jóban vannak. A legtöbb vitát apa robbantja ki, mert bunkózik, flegmázik, ordít, elviselhetetlen személyisége van... Anya nem akar tőle elválni, mert nem akar elköltözni abból a házból amibe a fél életét és rengeteg pénzét beleölte, plusz az egészet az anyai nagypapám építette, aki már meghalt, apa meg azt mondta, hogy ő nem vál el, vagy ha igen akkor övé a ház és lehet menni (az a baj, hogy közös a ház, mindkettőjük nevén van) Aggódom anyáért, mert sokszor szomorú és ideges apa miatt, félek hogy bele fog betegedni. Már párkeresésre is bíztattam, tudom nem illő hisz még apával van együtt, de ahogy elnézem a környezetemben sokan így törnek ki a rossz házasságukból..... Nagyon zavar engem, hogy nem tud erre megoldást találni, rettegek hogy valami baja lesz emiatt, meg nekem se jó látni hogy szomorkodik, teljesen rossz kedvem lesz tőle és tehetetlennek érzem magam. Az lenne a legjobb ha apa elköltözne, vagy ha lenne elég pénzünk akkor kifizetnénk a házból. Mert anya tényleg nem akarja itt hagyni ezt a házat, hiába mondom neki hogy a saját egészsége és lelki egyensúlya fontosabbnak kéne, hogy legyen. Dolgozik, van normális végzettsége és munkahelye, különköltözhetne de nem akar. Nem értem miért jó ez neki, de nem tudom rávenni arra hogy találjunk megoldást. Mit tegyek?


2017. ápr. 16. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egyszerűbb lenne elválni, a házat eladni és amilyen arányban tulajdonosok úgy elosztani a pénzt és megy mindenki amerre lát.


De ha nem akar menni, akkor mondhatsz neki bármit. A válásba még apád beleegyezése se kell, mert anélkül is szétválasztják őket.


Egyébként a párkeresés sem rossz ötlet. hátha talál valakit, aki kicsi önbizalmat ad neki és "tökösebb" lesz apáddal szemben. Ennek a házasságnak már úgyis mindegy.

2017. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

A nővérem úgy intézte el a rossz házasságát hogy a férjével aláíratott egy papírt, miszerint a házból nulla Ft az övé, mivel így is van. Aztán elváltak és a férje mehetett albérletbe. Persze nem volt könnyű mert közönséges házasságszédelgő volt a férje és arra számított hogy 15-17 millió Ft üti a markát váláskor. De csak az lett az övé ami ruha rajta volt, bár annak árát sem ő kereste meg mivel nem dolgozott sehol.

A ti esetetekben is ez lenne a megoldás, papírt iratni arról hogy a házból mennyi az övé. Gyanítom hogy semennyi, mert ha lenne benne verítéke akkor normálisan viselkedne. Aztán van számára munkásszálló vagy akár hajléktalan szálló is, ott aztán lehet félrelépni meg hasonlókat csinálni. Anyukád meg talál rendes társat is, ahogy a nővérem is talált.

Ja, és a nővéremnek gyomordaganata lett a rossz házasság okozta lelki terror miatt. Majd a válás után orvosi beavatkozás nélkül gyógyult meg belőle és a kora ellenére is olyan lett mint egy tinilány.

Egy másik megoldás hogy a család közösen összefog apukád ellen. Vagyis a normálisak legyenek a dominánsak, az ő neve meg Kuss legyen. Ne kapjon enni, ne kapjon tiszta ruhát, stb. Alázzátok meg a nap 24 órájában. Sok lúd disznót győz.

2017. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Apad azert bunkozik anyukaddal, hogy megszabaduljon tole. Persze, egyik sem akarja hagyni a hazat vagy csak fel hazzal eljonni. SEmmit nem lehet tenni, addig mig eszhez nem ternek, vagy leelnek meg igy 25 evet. Eszet adni embereknek nem lehet.
2017. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!