Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális/általános dolog,...

Normális/általános dolog, hogy a szüleim azt sulykolják, hogy életképtelenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állunk, most nézegetünk lakásokat, de a házépítés is szóba került.

A szüleim folyton beszólogatnak, hogy mi nem leszünk képesek életben maradni a párommal (24l, 29f).

Olyanokat mondanak pl.:

-éhen fogunk halni, mert nem tudunk főzni

-a macska fog éhen halni, mert elfelejtjük megetetni, megitatni (ezért nem vihetem magammal a SAJÁT macskám)

- ház körüli munkákat nem fogjuk megcsinálni és biztos benő a gaz meg a fű mindent

-nem fogunk se mosni, se takarítani

-a szemét halmokban fog állni, meg a tányérok a mosogatóban


Na mármost tényleg azt gondolják hogy ott fogunk elpusztulni felnőtt emberként, mintsem hogy megcsináljuk ezeket? Mert elég komolyan mondják.

De még egyszer sem hallottam a híradóban, hogy "a 30 éves József és neje a mirelit pizza fagyos zacskóját kívülről nyalogatva halt éhen, mert nem tudta bekapcsolni a sütőt."


Egyébként nagyon bizonyítani se hagynak (miért is kéne bizonyítanom?), mert bármit teszek egyből nem felel meg nekik, mert ők nem úgy szokták, innentől kezdve csak rossz lehet.


A lényeg hogy ennek az egész "aggódásnak"(inkább fenyegetőzésnek) semmi haszna azon túl hogy csak megrendítsék az önmagamba vetett hitem. Miért jó ez nekik?

A szülő dolga nem az lenne hogy támogassa a gyerekét, hogy "ne aggódj lányom, biztosan menni fog, de ha mégse majd segítünk?"


Hozzátenném hogy a szüleim 20 évesen egy babával költöztek külön. És felnőttem én is. Igaz a módszereik hagynak némi kivetni valót...



2017. ápr. 23. 11:50
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Ui.: a macskát pedig k.rvára vigyed!
2017. ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
45%
Egyke vagy? Mert ez esetben sima aggódásról van csak szó.
2017. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jaj, nálunk csont ugyanez volt, vagy legalábbis nagyon hasonló. Otthon, ha bármit csináltam, az ezért, azért, amazért nem volt jó, béna vagyok, buta vagyok hozzá. Egy idő után el is ment tőle a kedvem, ezért 20-onéves koromig még a tűzhelyet sem kapcsoltam be, nemhogy főztem. Szobámat kitakarítottam úgy, ahogy jónak láttam, de ennyi.


Persze ebből a szülő azt látja, hogy életképtelen vagy. Közben meg költözés után kb. 1 hónappal már tudtam többféle főtt ételt készíteni, és nemcsak mirelit megsütését. Mert akkor már érdekelt, mert senki nem ordította le a fejem, hogy minek raktam bele annyi sót meg miért oda rakom az olajat. Takarítani valószínűleg ritkábban takarítunk, mint a szüleink, de az is inkább azért van, mert ők mániásak. Mondjuk anyósjelölt azért is be tud szólni, mert nincs lehajtva a wc teteje, és az fúúúúúújjjjjjj.

2017. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23. vagyok


Sőt, elköltözésem előttig nem is mostam pl (ott is ezek miatt, hogy ne úgy teregesd, ne oda rakd, mennyi öblítőt tettél bele, miért úgy vannak a zoknik egymás mellett... úgy, hogy egyik beszólásnak sem volt jogalapja). Aztán 2 perc alatt megtanultam. Nem egy ördöngösség egyik házimunka sem, nem attól fogod csinálni, hogy 12 éves korodtól be vagy fogva, max. magától értetődőbb lesz, mert megszoktad.

2017. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!