Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egyre drágább albérletet...

Az egyre drágább albérletet válasszam vagy anyai ágon van házrészem amiben apám lakik?

Figyelt kérdés
6 éve egy városi albérletben lakom a 6 éves kisfiammal akit születése óta egyedül segítség nélkül nevelek. A tulaj már pofátlan módon emelgeti az albérlet árát. Jelenleg alkalmi munkából tartom fent magunkat.Már kevésbé bírom ezt anyagilag. Apám nem segít kb 3-szor látta az unokáját az én kisfiam nem is az unokája mert neki van kedvenc elkényeztetett 26 éves unokája. Legutoljára mikor elmentünk hozzá a kisfiammal rákiabált. Különben nem tartom vele a kapcsolatot azért mert ilyen. Költözzek oda apámhoz aki így viselkedik a gyerekemmel? Vagy kerüljek ki az utcára gyerekestől mert már nem tudom kifizetni az albérletet? Két rossz közül melyiket válasszam?A gyerekem apjára nem lehet számítani, teljesen egyedül vagyok.
2017. ápr. 23. 19:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
Szó sem volt haszonélvezeti jogról, tulajdonrészről volt szó, ami kerülhetett hozzá más módon is.
2017. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%

"Szó sem volt haszonélvezeti jogról"


Nem, de feltehetően van neki.

A kérdező akkor költözhet, ha megengedik neki.


A logikus, de felesleges kérdés, mi a fxnak kell szülni, minden baromnak?

2017. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
46%
Valóban, nem volt róla szó. Ellenben igencsak logikusnak tűnik, hogy van neki.
2017. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Felesleges vitatkoznotok apám a haszonélvező ketten a nővéremmel vagyunk az örökösök nővérem nem lakik ott csak az apám egyedül
2017. ápr. 23. 21:25
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő a haszonélvező, akkor az engedélye nélkül nem mehetsz oda. HA nem szereti a gyerekedet, kötve hiszem, hogy odaengedne, és ha rossz a viszonyotok, amúgy is bármikor elküldhetne.
2017. ápr. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, Te nem mehetsz oda amíg Apukád meg nem engedi vagy meg nem hal, viszont a ház állagának megóvás, karbantartások a Te feladatod a nővéreddel.
2017. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%

1.) A gyereked apjától jár neked gyerektartás, ha nem fizeti, megelőlegezi az állam és behajtják rajta.

Ha úgy vesszük, ezt kötelességed is elintézni, mert az a pénz a gyerekedet illeti, te nem rövidítheted meg őt.


2.) Viszont nem kötelező méregdrága VÁROSI albérletben lakni, hanem lehet menni a várost övező falvakba negyedáron és ingázni napi 20-30 km-t, ahogy a vidéki lakosság nagy része teszi.


3.) Ne alkalmi munkákból élj, mert az olyan mint a kutya vacsorája, vagy van, vagy nincs, hanem keress bejelentett állandó munkahelyet, ahol táppénzre is jogosult vagy, ha te vagy a gyerek beteg.


4.) Nem tudom hol élsz most, de Győr környékén rengeteg a munkalehetőség és a fizetések is másképp néznek ki, mint a keleti országrészen.


5.) Az apáddal ne ellenségeskedj, mert ha csak annyi a "bűne" hogy rákiabált a gyerekedre, az nevetséges indok és most ugye milyen jó lenne a nyakára menni gyerekkel?

Azt is jó lenne tudni, hogy éppen mit csinált a gyereked, amiért rá kellett kiabálni.

Biztos volt rá oka!

Ha éppen cukkolta a harapós kutyát, vagy készült beleesni a kútba, vagy csak simán rosszalkodott, akkor még jogos is, neked kellett volna odafigyelned rá.


6.) A házzal kapcsolatosan mindent elmondtak az előttem szólók, ezért ezt nem ragoznám, de örülj, hogy apád lakja és nem hordták még szét a csupasz falakig.

Te akkor mehetsz oda lakni, ha apád befogad.

2017. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nagyon okos vagy te utolsó mert fogalmad sincs mi az hogy albérletet fizetni.Mielőtt ítélkeznél gondolkodjál! Ne az észt osszad hanem vegyed fel a cipőmet aztán meglátom mennyit bírsz! Gondolkodjál el magadon mielőtt bármit is tudnál bárki életéről!
2017. ápr. 24. 19:22
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

#18


Honnan tudod te, hogy nekem miről van fogalmam és miről nincs?

Még az is lehet, hogy most is egy albérletben ülök és onnan "osztom az észt" olyannak, aki rászorul, mert neki nincs.

(De megnyugtatlak, hogy ne izgulj! A saját lakásomban élek, amit nem nyertem, nem örököltem, hanem munkával megkeresett pénzemből vettem)

Egyébként mi a franc bajod van?

Kiírtál egy kérdést és én arra korrekt választ adtam, aminek minden pontját hasznosíthatnád, ha felérnéd ésszel, a saját és a gyereked érdekét.

Az életeddel meg egyéb vonalon nem foglalkoztam, mert szánom-bánom, de rohadtul nem érdekel.

Ezzel a hozzáállásoddal az emberekhez, nem csoda, hogy egyedül vagy mint az ujjam.

És egy jó tanács: (ne félj ingyen van!)

Változtass a modorodon és kezd el használni az eszed!

2017. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Jesszusom kérdező, te tényleg nem vagy komplett!
2017. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!