Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban szemétség lenne ez?

Valóban szemétség lenne ez?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek a primitív kérdésért de kevés embernek mondtam ezt el és megoszlanak a vélemények, ezért fontos lenne kívülállók meglátása is.

Három éve végeztem az egyetemen és a szüleimmel dolgozom a saját kisállatrendelőjükben, a nővéremmel együtt. Jó velük dolgozni és a környezet is családias, tényleg mindennel meg vagyok elégedve de kicsit többre vágyom már egészen a kezdetektől. Mindig is szerettem volna saját rendelőt nyitni. Most még nem tudnám megtenni de megemlítettem a nővéremnek aki szerint ez bunkó húzás lenne a szüleimmel szemben, hiszen ők támogattak mindenben és most munkát adnak. Nyilván ebben igaza van és ezért nagyon hálás is vagyok de nem gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy életem végéig az ő rendelőjükben kell dolgoznom. Attól függetlenül ugyanúgy támogatnám és segíteném én is a szüleim munkáját amennyire ez lehetséges. A tesóm véleménye után elmondtam ezt egy őszinte barátomnak aki viszont támogatja az ötletemet és nem gondolja azt, hogy hálátlan vagyok. Előbb-utóbb úgyis elmondom anyuéknak is, hogy mit szeretnék csak sokat kattogok azon, hogy valóban baj van-e velem vagy sem. Ti mint kívülállók, mit gondoltok? Ha a szüleim helyében lennétek mit gondolnátok?


2017. ápr. 25. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Én sem gondolom, hogy hálátlan vagy.

Teljesen érthető, ha többre vágysz.

2017. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ebben semmi. A bunkóság az lenne, ha ugyanabban a körzetben nyitnál.

Én hasonló helyzetben minimum egy másik városban nyitnám.

2017. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Tálalás kérdése is a dolog. Mivel családon belül lesz mindegyik üzlet, együtt is működhettek, pl. ügyelet adásában, vagy specializációban. Akár az eredeti cég újabb telephelyeként is nyithattok rendelőt, persze attól függ, mennyire akarsz teljesen külön üzletet.
2017. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

A szüleid megértenék hogy te többet akarsz és külön akarsz rendelőt nyitni. Ha ezt egy másik városban tennéd ahol épp nagyobb igény lenne rá és ugye vinnéd a család hírnevét lehet hogy kezdésnél már több kuncsaftod lenne mivel, tudnák hogy te hozzájuk tartozol mármint a szüleid rendelőjéhez.

Én a szüleid helyében erre irányítanálak hogy máshol nyiss rendelőt mert ugye mégis családon belül lenne több ami azért nem egy rossz dolog mégsem lenne konkurencia mert nem vennéd el a szüleid elől az ügyfeleket hanem olyanokat szereznél akik nem tehetik meg hogy odáig elmenjenek és az ottani állatorvos nem sokat ér, ahol majd nyitnád a rendelődet.

Arról nem is beszélve hogy a szüleid sem élnek örökké és nem is lesznek örökké alkalmasak arra a munkára, tehát a rendelő a tiétek lenne a nővéreddel viszont lehet később a nővéred támogatná azt hogy külön váljatok mert egyedül csinálná vagy tudom is én.

Én szerintem a szüleid örülnének abban hogy ha különválsz mert magad szeretnéd tovább vinni a dolgot és ugyan azt felépíteni mint a szüleid tették anno. Tesód meg lehet irigységből mondja ezt mert neked több terved van mint neki.


Én még egy picit maradnék a szüleidnél egyrészt hogy legyen kellő tőkéd az indulásra, másrészt több tapasztalatot szerzel és több rutint ami nem hátrány.

2017. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Jó lenne tudni a nővéred szakképzettségét.
2017. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg a nővéred irigykedik és nem akarja, hogy te is elérj valamit.

Első dolog, hogy egy állatorvos (bármilyen orvos) ne azért praktizáljon, hogy rengeteg páciense és ebből adódóan rengeteg pénze legyen. Persze, megélni meg kell, de a gyógyításból üzletet csinálni nem túl erkölcsös dolog és hosszútávon nem is célravezető, mert senki nem fog a 3x olyan drága dokihoz menni, aki még csak nem is jófej, ha van a városban más.

Másrészt pedig rengeteg az állattartó, még egy kisebb városban is elfér egymás mellett 3-4 doki, és folyamatosan tele vannak a rendelők. Jó esetben pedig ügyeletet is vállalnak, házhoz mennek, stb.

Tehát a szüleid elvileg örülni fognak, ha te is saját rendelőt nyitsz majd, nyilván az az érdekük, hogy hatékonyabban tudjátok gyógyítani az állatokat, és nem az, hogy téged foglalkoztassanak életük végéig.

Az ő rendelőjük meg úgyis a nővéredre fog szállni, ha majd nyugdíjba mennek. Persze csak ha ő is állatorvos, ha csak valamit asszisztenskedik ott, akkor nem szóltam.

Én a szüleid helyében nagyon örülnék, hogy ilyen komolyan veszed a hivatásodat és ilyen önálló terveid vannak. Nem tennélek ki, de nem nagyon örülnék, ha megelégednél azzal, hogy nálam dolgozol, és sose akarnál többet.

2017. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Nem tudom ki pontozott le, de nyomtam mindenkinek egy zöldet.

Mindenképpen egy kicsit messzebb szeretném... aztán meg nem tudni hogy fognak alakulni a dolgok, egyelőre csak terv ami vagy megvalósul vagy nem. Jó lenne a későbbiekben együttműködni a szüleimmel valamilyen módon, ugyanakkor azt sem szeretném, hogy a családom alapján ítéljenek meg és azért járjanak hozzám mert valakinek a valakije vagyok, hanem azért mert tényleg megbíznak bennem és meg vannak velem elégedve. Ezért is szeretnék kicsit elszakadni tőlük. Ez még a jövő zenéje. A tesóm is állatorvos, ha az öregeimmel valami történne akkor valószínűleg ő vinné tovább de ha úgy alakul akkor ketten. Teljesen lemondani sem szeretnék erről de sajnos kétfelé nem tudok szakadni. Ez még kicsit bizonytalan de reméljük idővel kialakul :)

2017. ápr. 25. 21:53
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a szüleid örülnének neki és nem tartanának hálátlannak emiatt és nem értem hogy a testvéred miért gondolja ezt. Az egyik válaszoló jól írja hogy nem mindenki teheti meg hogy más városba megy állatdokihoz a helyi meg nem sokat ér. Ez felénk is így van sajnos pedig a környéken miénk a legnagyobb város és mégis 30km kell utazni egy normális ellátásért.


Holnap délelőtt pont menni fogok mert a 4 éves kutyusom valamiért rágja saját magát pedig sose volt beteg és este már nincs rendelés sehol ügyelet meg sose..aggódom érte. Írhatok privátot?

2017. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm neked is :)

(Látatlanban sajnos nem sokat tudok mondani mert több oka is lehet de első körben nem gondolnék nagy dologra. Ha nincsenek rajta élősködők akkor talán valami megszúrta vagy megcsípte, ha mostanában fürdetve volt samponnal akkor okozhatja az is, esetleg valamilyen gyulladás, de az is lehet, hogy allergiás valamire. Kevés az információ is és nem is látom, de a legjobb ha tényleg orvoshoz viszed mihamarabb.)

2017. ápr. 25. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:

8-asnak, az én kutyusom akkor rágta így magát, mikor a bűzmirigye vacakolt.

Doki kinyomkodta neki, és rendben lett.

2017. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!