Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok segíteni nekem a...

Tudnátok segíteni nekem a családommal kapcsolatban? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nos először is szeretném tisztázni az egész helyzetet, amiben már évek óta benne vagyok.

Apukám a kulcs fontosságú szereplő az egész történetben. Először is. Apukám mostanában (ez a mostanában már több évet takar) elzárkózott. Emlékszem régen még sokszor találkozott a barátaival és többször volt boldog, plusz anyukámmal való, meg a velem való kapcsolata is jobb volt. De mostanában csak dolgozik. Ne értsetek félre, szeret minket, és mindent megtenne értünk de látom, hogy sok dolog nincs rendben. Lehet ez annak a következménye, hogy rengeteg szörnyű dolog érte (hosszú lenne elmondani).

Másrészt velem is egyre többet veszekszik, rossz dolgokat vág a fejemhez, de azonnal tudom hogy azokat a szavakat meg is bánja, de hozzám hasonlóan nehezen fejti ki az érzelmeit. És én képtelen vagyok haragudni rá, még akkor is igazából kéne. És talán mélyen fájnak a szavai.

Anyámmal is megromlott a kapcsolata. Hiányzik belőle a romantika, a szerelem. Annyira fáj néha látnom anyám beletörődött arcát. Én bármit megtennék, hogy változtathassak ezen a egész szituáción.

Tudom ez nem tűnhet nagy problémának, de már szörnyen elkeseredett vagyok. Nem tudom miért fordultam hozzátok, de kérlek, bármi tanácsoltok van kérlek osszátok meg velem!

Előre is köszönöm!



2017. ápr. 25. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 éves koromban váltak el a szüleim. Tudom mennyire fáj amikor veszekednek. Most vagyok 14 éves,és még mindig nem tudom feldolgozni,hogy nem az a "család ideál" vagyunk, hogy boldog szülők,boldog gyerekek. Apukámnak lett egy barátnője ( miatta mentek szét a szüleim) és utálom azt a nőt,hogy megkeserítette 4 ember életét (anya, 2 tesóm,én). Ezt a nőt nem érdekli semmi,csak megy a saját feje,és a pénz után. Viszont megpróbálom vele a lehető legnormálisabban kezelni a kapcsolatom,mert tudom,hogy apám úgyse szakítana vele,tehát életem végéig vele vagyok,ezért szerintem neki is és nekem is kellemesebb,ha nem ordítozunk amikor ott vagyok. Apámmal is megromlott a kapcsolatom,de vele is megpróbálok a lehető legjobban hozzáállni. Szerintem ez így korrekt,hogy én is adok abba,hogy próbáljunk meg normálus(abb) életet élni. Bevezettem azt a szokást,hogy minden este,amikor lefekszem,elmondok magamban 3 jó dolgot,ami az nap történt lehet ez a dolog annyi,hogy finom volt a kaja a menzán vagy rámmosolygott valaki, de legalább mindennapomban megtalálom a szépet. Nekem ez segített átlendülni a nehéz időkön.
2017. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyi,hogy próbálj meg apuddal erről beszélni,hátha elmondja mi a baja.
2017. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a választ.

Igen néha eszembe jut az, hogy mi lenne ha elválnának a szüleim. Szörnyen érzem magam, de talán ez boldogabbá tenné az anyukámat. Másrészt mi lenne akkor ah apámmal? Egyedül maradna, és ez a gondolat annyira fáj.

Köszönöm a tanácsokat! A beszélgetést alkalmaztam már, de nehéz vele ilyesmiről beszélni, olyan mintha nem venné komolyan a szavaimat. De azért megpróbálom mégegyszer:)

2017. ápr. 25. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem értettem mér vágyik mindenki erre a "családi idillre". Ha a szülő elhagyott a saját döntése volt ez van. Nem tudpm minek kell itt verni magadat, hogy jaj de rossz neked.
2017. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem verni akarom magamat előttetek, sem pedig sajnáltatni magamat. Én abban kértem segítséget, hogyan bírnék változtatni apám felfogásán. Benned nincs késztetés arra higy segíts egy teljesen csalódott embernek?

Nos bocsánat ha kissé túlságosan érzelgősre sikeredett. És még valami nem arra törekszem, hogy egy nagy boldog családot tegyek, ha az a megoldás, hogy elválnának akkor elválnak, én csak annyit szeretnék, hogy az anyukám aki mindennél többet jelent számomra végre tényleg boldog lehessen.

Köszönöm a válaszodat:)

2017. ápr. 26. 06:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg apukádat minél többször megnevettetni,vidámságot sugározni felé ok nélkül is, talán attól visszatérne belé kicsit az élet. Lehet ez ilyen túl egyszerűnek hangzik,de néha a "bohóckodás" többet ér,mint bármilyen komoly beszélgetés.
2017. ápr. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!