Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi joga van egy 15 évesnek...

Mennyi joga van egy 15 évesnek a gyámságba beleszólni?

Figyelt kérdés

A szülei külföldön élnek már 4 éve, azóta a nagymamája a törvényes gyámja. Őt is kivittèk 9 éves korában de nem bírta lelkileg , ezért hozták haza. A szüleivel főleg az édesanyjával nagyon rossz viszonyt ápol.

Szünetekbe ki szokták vinni magukhoz 1-2 hétre de akkor mindig annyira összevesznek, hogy az anyja elköltözik, és az apjával marad (egyedül), aki hétfőtőp vasárnapig késő estig dolgozi, sokszor éjszakába nyúlva. Tegnap hazajött az anya és közölte hogy kiviszi, külföldre. A gyámot, aki a nagymama mint említettem nagyon könnyen lehet befolyásolni és most az a legújabb felállás hogy a mama lemond a gyámságról.

Ilyenkor van joga gyámot választani? Családon belül? Kérem aki hozzá tud szólni adjon tanácsot! Nagyon nem szeretne kimenni!! Jelenleg 15 éves fiú



2017. ápr. 26. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy sanda gyanúm, hogy még mindig a szüleid a hivatalos gyámod, csak a mama vigyázz rád. Ahogy ez a családban lenni szokott, ilyenkor nem mennek bíróságra a nagyszülők, hogy a gyámságot kérjék, mert ez nem egyszerű. Ebben az esetben mivel hivatalosan még mindig a szüleid a gyámjaid, megtehetik, hogy kivisznek külföldre, és ezentúl ők gondoskodnak rólad.

Nagyszüleid már elég idősek, lehet még nekik is jól jön ez.

2017. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok akiről szó van. De igen a mama a törvényes gyám. Papíron is mindenhol. Ilyen esetben mi a teendő?
2017. ápr. 26. 09:39
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Huu velem is hasonlo a helyzet, csak en 15/L vagyok, engem is tonkretett lelkileg a kulfoldi elet, de en nem tudok visszamenni Magyarországra:(
2017. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
15 évesen van joga dönteni??? Nagyon félek hogy kiviszik!!
2017. ápr. 26. 10:25
 5/12 anonim ***** válasza:
18 éves korig a szülök vagy a gyám dönt a gyerek tartozkodási helyéröl.
2017. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyértelmű. De gyámot választhat??
2017. ápr. 26. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gyámot sem választhatja - legfeljebb a gyámhatóságon kérheti a gyámság megváltoztatását, de nem olyan indokkal, hogy neki nem teszik, hanem ha komoly kifoasok merülnek fel a gyám ellen.
2017. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elég komoly ellenérvek vannak.
2017. ápr. 26. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Komoly alatt azt kell érteni, hogy nem iskoláztatja, nem viseli gondját megfelelően (tehát nem eteti-itatja, nem vesz neki megfelelő ruházatot, nem biztosítja az alapvető egészségügyi feltételeket (WC, tisztálkodási lehetőség, nem higiénikus körülmények)), szélsőséges esetben veri, lelkileg terrorizálja (ha nem csinálja ezt vagy azt, akkor megöli), legrosszabb esetben szexuálisan zaklatja.


Ezek közül van valamelyik?

2017. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz eset, nyilván oka volt, miért a gyam gyam. Nem választhat, 15 éves gyerek, kiskorú, nem döntés képes. És nem kéne, hogy joakarok befolyásolják, mint te. És osdzd a joakaro szerepet, amikor feltehetően 10-20 gyerek vagy. A
2017. ápr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!