Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hiba beleszolni a...

Szerintetek hiba beleszolni a szülök verekedésébe veszekedésébe?

Figyelt kérdés
Apam alkoholista volt rettegtunk amikor munkàbol jott haza.egy este szintén osszeverte anyàm amit nemtudtam elnezni,es hozza vagtam egy tanyert majd elszaladtam,utcan bolyongtam 14 eves voltam,reggel haza mentem anyam sirva borult a nyakamba mig apàm kukoricara terdeltetett,akkor egy ora mulva azt mondtam ha ne m hagyjuk ott én ongyilkos leszek..osszepakoltunk nagyanyamhoz koltoztunk de apàm kethét mulva felakasztotta magàt..irt egy levelet amibe engem okol..azota felnottem de meg mindig nemtudom tultenni magam..anyammal is megromlott a kapcsolatom
2016. okt. 6. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy fa sz volt, és megérdemelte a sorsát, nem te okoztad hanem ő.
2016. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne érezd magad hibásnak..én sem tettem volna mást. Ti batrak voltatok, mertetek lépni. Képzeld el ha végig igy eled az életed. ...akkor hova kerülsz?
2016. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem volt hiba és nem te tehetsz apád gyávaságáról és zsarolásáról. Ez az ő döntése volt.
2016. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mégis csak az apàm volt..és kisért a sok rosz megélt gyerekorom..menjek dili dokihoz?
2016. okt. 6. 21:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Menj orvoshoz. Ott kibeszélheted az érzéseidet és ő segíteni fog eltemetni az önvádaskodásodat.
2016. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Apám nekem is alkoholista volt. Egyszer elkezdte ütni anyámat, én már 18 körül voltam ( a szülinapom előtt volt talán 1-2 hónappal ). Én egyből odamentem és arrébb löktem. Erre engem is megpróbált megütni, mire kilökdöstem a házból és bezártam az ajtót. Először megpróbált bejönni majd elment kocsmázni. Mi ezidő alatt elmentünk otthonról.

Igenis megéri beleszólni. Az én esetem is végződhetett volna rosszzl és a te esetedben is. Ha ti maradtok anyád, te vagy akár mindketten meghalhattatok volna ( hány olyan eset van, hogy lemészárolta a saját családját az ember, majd magát is megölte... ).

2016. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Apád azért kötötte fel magát, mert tudta h a SAJÁT viselkedésével tönkretett mindent, és önhibájából maradt egyedül. Egy iszákos volt, bűnbak kellett, hát ott voltál te. Jól tetted h anyádat megvédted. Aki iszik és képes magában kárt tenni, az simán megölhetett volna akár titeket is.

Egy pszichológus viszont jó lenne..

2016. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen ha magàt mépes volt minket is megölhetett volna..és ilyenkor jön az hogy milyen vér az amit örököltem..és hogy érdemes e ezt a vért genetikàt tovàbb vinni..nincs gyerekem 36 vok..voltam dokinal skizofreniat allapitotam .eg igy még a hugom is akit imàdok fél tölem..mert anyukàm is az..és megéltünk egy két rosz dolgot apàm halàla utàn anUval is..de végtében csak visszakapom h féltem anyamtol es most tolem felnek..ez az élet..
2016. okt. 6. 21:43
 9/14 anonim válasza:
39%
Szerintem dilidoki helyett, először próbáld ki a családállítást. Olvass utána a neten, veszteni valód nincs. Nagyon jól tetted, amit tettél. Anyukádnak segítettél ezzel, mert lehet, hogy túlságosan félt volna véget vetni ennek, ha csak egymagára hagyatkozhat, a Te fellépéseddel viszont sikerült.
2016. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne okold magad, ha nem muszáj ne szólj bele a közös vitájukba se... az amit apád művelt, nem a te hibád, sajnos az alkohol pár férfiből agresszivitást vált ki, undorító dolog tőle h még levelet is hagyott... a másvilágon is szégyellheti magát h ilyen apa volt... ne foglalkozz vele, nagyon sok olyan ember vállal gyereket akinek soha nem kellett volna - remélem a jövőben be is vezetik a szülői alkalmassági vizsgát - idegbeteg, mentálisan instabil, szenvedélybeteg embereknek soha nem szabadna szaporodni - a saját gyereküket teszik tönkre
2016. okt. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!