Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ezért pszichológush...

Miért kell ezért pszichológushoz küldeni? Ha nekem így megfelelő a szexuális életem, anya miért próbál beleszólni?

Figyelt kérdés

Tegnap "lebuktam" úgymond, hogy viszonyom van egy idősebb férfival (én 20 éves vagyok, ő 33). Nem vagyok szerelmes belé, ez csak szex. Tartott egy félórás előadást, hogy ez mennyire nem egészséges, meg ma is mondtam, hogy este megyek vissza Pestre, és azonnal kérdezte, hogy vele találkozok-e, meg ezt jó lenne befejezni még most, amíg friss és hogy érdemesebb lenne felkeresnem egy szakembert...

És hogy mennyire fogok sérülni, ha szakítunk, vagy ahogy telik az idő, egyre jobban ragaszkodni fogok majd.

De ez 4 éve tart és sosem éreztem rosszul magam miatta, mert nem ragaszkodok hozzá, egyszerűen kölcsönösen kihasználjuk a másikat. És ezt próbáltam jelezni finoman anyának, de nem igazán érti, csak azt mondogatja, hogy "ez így nem jó".


2017. jan. 20. 15:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Ha már 4 éve tart és kölcsönös és jól érzitek magatokat,akkor nem értem,hogy mi a problémája. Felnőtt nő vagy és úgy vettem ki a szavaidból ,hogy nem is az anyukáddal élsz. Megértem azt is hogy nem nézi jó szemmel, de nem nagyon tud vele mit csinálni. Arra meg nem kényszeríthet,hogy pszichológushoz menj. Én 21 éves lány vagyok és 32 éves a párom. Mondjuk köztünk nem csak szex van,hanem egy párt is alkotunk.

Azért nem olyan hatalmas az a korkülönbség,főleg hogy úgy gondolom érettebb vagyok a korosztályomnál és egy velem egykorú fiú nem tudja azt nyújtani. Gondolok itt olyanra hogy a legtöbb 20-22 éves fiúnak még csak a szex meg a bulizás jár a fejébe. Én már ezen túlléptem. Na de visszatérve rád , én úgy gondolom,jogy ha neked ez így jó akkor a te döntésed , már nemigazán szólhat bele az anyukád. Különben is egy szexkapcsolatban úgyis csak a szexen van a hangsúly és nem a világ nagy dolgait fogjátok megvitatni. Az a lémyeg hogy a szexuális igémyeitek passzoljanak és ehhez senkinek semmi köze.

2017. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, hát mondogassa - majd beleun. A szüleidnek a világon semmi köze a szexuális életedhez, ahogy neked se az övékhez, ez az adott párra tartozik.
2017. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
#1, mi 17/33-ként kezdtük - 20 éve. Erről ennyit.
2017. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
Fiú vagy, vagy lány?
2017. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Ha most lennél 16 éves, és most kezdődne a laza viszonyod egy 29 éves férfival, én is aggódnék és megijednék édesanyád helyében (bár akkor sem ilyen módon). 20 éves vagy, bőven nagykorú, önrendelkező, önmagáért felelős felnőtt. 4 év alatt pedig nyilván el tudtad dönteni, hogy ez a viszony számodra kedvező-e vagy esetleg rombol.


Az a baj, hogy itt az okozza a konfliktust, hogy édesanyád értékrendjébe valószínűleg nem fér bele a kötetlen szexkapcsolat, és ez a korkülönbség sem. Szóval az ő hozzáállása nem fog változni.

2017. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Az nem baj, hogy emberek, generációk értékrendje különbözik, ez teljesen természetes dolog. A baj az, ha valaki azt hiszi, hogy az ő értékrendje a "normális" a másiké meg a "nem normális", és ő azzal tesz jót, ha ráerőszakolja a sajátját a másikra.

(tőlem például mi sem áll távolabb, mint a "majd csak házasság után - majd csak a házastársaddal"- felfogás, de ettől még eszembe se jutna pszichológushoz küldeni, aki a saját életét így éli)

2017. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, hogy a 4-est miért kellett lepontozni?

Teljesen jogos a kérdése, bennem is felmerült, mert

általában akkor akarják a szülők pszichológushoz erőltetni a gyereket, ha az a saját neméhez vonzódik és ők ezt orvosi esetnek tartják.

Teljesen logikátlan egy 20 éves nőt pszichológushoz küldeni, mert van egy 13 évvel idősebb partnere és ez az egyetlen "abszurd" a történetükben.

2017. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%

En is kildenelek nem eletkor miatt hanem mert lealazod magad annyira hogy csak szexelsz egy idosebb partneral.

Ez szomoru lelkileg ures serult embere utal

2017. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Én mondjuk az ilyen szülőt küldeném... a melegebb éghajlatra...
2017. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%
őszintén én kiröhögném h mit pattog párkapcsolatodhoz 5éve sem volt semmi köze nem ám most.
2017. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!