Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így alábecsülniük...

Miért kell így alábecsülniük és beleszólni az életembe? Ha én ingázni szeretnék, akkor miért nem tudják elfogadni?

Figyelt kérdés

Az egyetemtől, ahová járni fogok, kb 90 km-re lakok. Kocsival ez 45-60 perc. De a családomnak van lakása az egyetemhez közel és úgy volt, hogy akkor leköltözök Szegedre értelemszerűen. Viszont a barátomnak még van egy év a gimiből és úgy gondoltuk, hogy kibírjuk, hogy hétköznap nem mindig találkozunk, meg nem leszünk annyit együtt, mint eddig. Én kihagytam egy évet, szóval tényleg elég sok időt együtt töltötünk. Együtt megyünk nyaralni, síelni, kirándulni, ő is ott volt az én családi dolgaimnál, ünnepségeimnél, én is az övéin, minden nap együtt voltunk. Gondoltam, hogy nehéz lesz, de most külön voltunk 8 napot (ő Szigeten volt, én mamáékkal nyaralni) és borzalom volt. Konkrétan sírtam, mikor átmentünk a határon...

Borzasztó volt, már volt olyan verzió is, hogy inkább eljön hozzánk Pestről, mert neki nem ér ennyit egy buli. És mondta, hogy így fogalma sincs, mi lesz szeptembertől és két verzió volt: vagy otthagyja a gimit és Szegeden érettségizik, vagy pedig én ingázok egy éven át. Az utóbbi lett, mert én akartam így, nem szerettem volna pár hónappal az érettségije előtt kiszakítani a megszokott környezetéből, a társaságából. Meg egy óra autóval semmi kb., főleg úgy, hogy imádok vezetni. Elmondtam apáéknak, akik hülyének néztek, meg hogy "én ezt úgysem fogom bírni" és ez őrültség, meg hogy így nem leszek igazi egyetemista, kimaradok a bulikból és akkor felesleges is most elmenjek, mert így tanulni sem fogok, itt leszek folyton és ez vissza fog tartani.

Aztán most feljött anya a szobámba, hogy ő ezt már tavaly is érezte, hogy nem tesz jót nekem, hogy itt maradtam, mert úgy érzi, hogy a gimis éveimet próbáltam újra élni... Tény, hogy leginkább gimisekkel lógtam, mert

1. a barátom és a legjobb barátnőm is most lesz végzős

2. a nálam idősebbek, velem egykorúak nem voltak itthon folyamatosan. Persze tartom velük a kapcsolatot, sokat is voltam Pesten/Szegeden, de hétköznap nem tudtam mit csinálni és egy idő után a sorozatokba, könyvekbe is beleuntam.


Mit csináljak, hogy lássák, képes vagyok eldönteni, hogy mikor hol szeretnék lenni?



2016. aug. 18. 21:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
23%
Kakild le a véleményüket, állj ki magadért , ember! :)
2016. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Csak kicsit úgy érzem, hogy mivel itthon voltam még egy évet, ezért újra úgy kezelnek, mint egy tapasztalatlan kamaszlányt.
2016. aug. 18. 21:42
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Milyen szakra fogsz járni? Napi két óra utazgatás nagyon sok, egy komoly, tanulós szaknál nem fog beleférni.
2016. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is közel lakom az egyetemhez, mert Keecskeméten lakom és Szegedre jártam, de azért minden nap oda-és visszavezetni tuti nem bírtam volna. Igaz én bioszos voltam és ilyenre nem lett volna se feles energiát, se időm sem, de ha lett volna is, az nagyon sok pénz azért! te fogod fizetni a benzint, vagy a szüleid?


Plusz nagyon sok olyan óra van, ami fix volt, tehát minden évben reggel 8kor van és kész, ott kell lenni, mert katalógusos. Nem tudom te hol laksz, de én ha 1 óra maga az út, akkor én 2 órával hamarabb elindulok, mert kb. beérni és kiérni egy városbnól is fél óra, ez még rájön a menetidőre

2016. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
99%
De megfogod te ezt bánni, hogy sokkal többet adsz bele a kapcsolatba, mint a másik és konkrétan feláldozod a jövődet ezért a semmilyen kapcsolatért.
2016. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%

# 3, napi 1,5 órát ültem a dugóban minden nap és csak a 13. kerületből a 2.-ig mentem és fordítva.


Kérdező ülj le velük beszélni határozottan, márt nem tudsz tenni.

2016. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Egyetemen voltak olyan félévek, ahol nyolckor kezdtünk és kémia gyakorlat volt este fél hatkor... Ugyan voltak közötte lyukas órák, de azokban nagyon semmit sem tudtunk csinálni (amíg meleg volt, kifeküdtünk pihenni az arborétumba, de télen...).


Örültem, hogy hazavánszorogtam (10 perc séta), ha még egy órát vezetnem is kellett volna, kardomba dőlök.

2016. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Ha kiallsz magadert, abbol latjak, h kepes vagy dönteni. De h azt lassak, h jol döntessz... a jo döntes egyreszt velemenykülönbsegek miatt szubjektiv, masreszt tapasztalatok es elethelyzetek miatt. (Te szerelmes vagy, mögöttük van mar par szerelem...)


Voltek az irasodban arra utalo reszek, amit az 5ös irt, h egyenlötlen a kapcsolatotok. Keress ra a szora: nem vagy esetleg tarsfüggö/codependens? Bennem felmerült, h vajon miert hagytal Te ki 1 evet? Miert nem ö ment mar akkor Szegedre masik gimibe? Sztem ha akkor Te aldoztal fel egy evet, most jogos elvaras, h aldozzon ö! (Es mindenfele blabla nelkül, itt PONT, de amugy is milyen "megszokott környezetböl kiszakitani" es hasonlok, hat ha tanul, akkor tanul es mellette ott a kapcsolatotok, a többi legyen neki mellekes, igazan nem olyan nagy aldozatot követel töle sztem. Ha nagyon unatkozik, kezdjen el egy ujabb nyelvet tanulni vagy keressen diakmunkat...stb.)


Es az is igaz, h sok felesleges benzinpenz, tovabba a sok egyetemi tanulnivalo. Mert nem mindegy, h tanulas mellett utazgatassal töltöd az idöt vagy abban a 2 oraban kikapcsolodsz (ha marad 2 ora...).


Nagyon rossz erzes lehet a szüleidnek, h latjak, h ez egy fiatalok kapcsolata, es bar mindenfele komoly szinezetet is visztek bele, sem tart feltetlenül örökke, ezt egyszerüen nem lehet tudni. Es ha örökke együtt maradtok, a jo kapcsolatban alap a kölcsönösseg... innentöl pedig kanyarodjunk vissza az 1. mondathoz.

2016. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
94%

Én 2-2 órát ingáztam oda-vissza egyetemre, de szerintem felejtsd el. Egyszerüen, ha rendes szakra mész minden percre szükséged lesz (+energiára) Ha 1 óra az út, arra még számolj rá 30-40 percet a reggeli dugó miatt, márha autóval mész. (+bár Szeged vonzáskörzetét nem ismerem ez tény)


Ha sikerül megtartanod a barátodat egyetem alatt gratu...

(BME)

2016. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első keményebb heted után nem a barátod miatt, hanem az ágyadért fogsz sírni. Ideje lenne kicsit megerősödni, meg felnőni lelkiekben is, és ehhez nem csak az tartozik hozzá, hogy "te nagylány vagy, és szeretsz vezetni a pasid miatt többet is", hanem hogy képes vagy logikus döntést hozni, ami nagyon nem azon alapul, hogy "de én sírtam mikor átléptem a határt, mert az épp aktuális pasimtól távol voltam". Pazarlás meg butaság, amire készülsz, mindezt egy gimis pasidért, de felesleges itt írni bármit is, első vizsgaidőszak után már úgysem ez lesz a felállás.
2016. aug. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!