Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak van joga beleszólni,...

Anyámnak van joga beleszólni, hogy a saját pénzemet mire költöm?

Figyelt kérdés
Még a szüleimmel együtt lakok. Anyám viszont folyamatosan beleszól abba mit veszek magamnak, még annak ellenére hogy nem az ő pénzéből veszem meg azokat a dolgokat, amikre szükségem van. Ő meg apu bezzeg cigiznek, Én nem cigizek, és nem is fogok. De pl. venni akarok magamnak egy új telefont, ami 20 ezer forintba kerül, ami nem nagy összeg, még is próbál lebeszélni róla. De amúgy másba is beleszól, ez csak egy eset a sok közül.
2016. júl. 13. 13:52
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
78%
Igazából az a te pénzed és ez egy nagyon jó felvetés volt.. ők cigiznek meg minden te pedig nem engedhetsz meg magadnak egy 20ezer forintos telefont ez elég furcsa szerintem nyugodtan vedd meg! ez tényleg fura nekem, de ez az én véleményem
2016. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
NE vedd figyelembe a hülye tanácsaikat, vegyél, amit akarsz a saját pénzedből. Főleg így, hogy ők cigire költik a pénzüket. Meg is említheted nekik, hogy mennyi pénz megmaradna, ha leszoknának. A cigi káros hatásairól nem is beszélve.
2016. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
5%

Ha kiskorú vagy, és a pénzt nem te keresed, akkor van beleszólásuk igen. De ha a pénzt te keresed meg munkával, akkor persze ebben az esetben nincs.

De ha nem vagytok jó pénzügyi helyzetben, akkor értsd meg, a szüleid spórólni akarnak, jót akarnak, hogy majd (gondolom) neked tegyenek férre stb.

Csak ennyit tudok erre mondani, lehet segítettem, lehet nem :)

2016. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
13%

Ennyiböl nem lehet megmondani.


Elöször is mennyi idös vagy, és tanulsz vagy dolgozol?


Ha ugyanis felnöttként dolgozol, akkor elsö menetben a rád esö rezsit kellene kifizetni és a fennmaradó pénzzel gazdálkodhatsz.


Ha tanulsz, akkor kérdés, hogy honnan van pénzed.

2016. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
4%
Utolsónak igaza van, előtte lévő vagyok. :) Ugyanezt gondolom és írta.
2016. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 piroska és a farkas ***** válasza:
11%
Elmúltál 18? Eltartanak? Beleadsz a közösbe? Szerintem megszabhatják, igen.
2016. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
12%
Amúgy tényleg, lakbérbe, elektromosenergiába, vízbe, gázba, kajába belepótólni is kell, ha megdolgozol a pénzért. Ha diák vagy, megszabják, hogy ez van fiam, én dolgozok a pénzre.
2016. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
14%

Mindenképpen köszönd meg nekik, hogy gondoltak rád, és örülsz a tanácsuknak, nagyon kedves tölük.

Majd menj és vedd meg amit akarsz(persze ha tényleg a te pénzed).


Èrztesd, hogy milyen frankó szülök, hogy mennyire elismered a tanácsukat, de a döntés a tied.

2016. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Dolgozok, de szoktam pénzt adni a közösbe is. Van spórolt pénzem is.
2016. júl. 13. 14:05
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Természetesen nincs joguk beleszólni.

De ez egyszerűen elkerülhető. Nem mondod meg nekik, mire készülsz. Egyszer csak munkából/iskolából hazafelé menet bemész a boltba és megveszed. Utólag sem kell reklámozni, lehet, hogy észre sem veszik.

2016. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!