Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi okozza ezt a...

Szerintetek mi okozza ezt a nagy eltérést a szülők és a fiatalok gondolkodása között? (bővebben és érthetőbben lent)

Figyelt kérdés

Most vagyok a második félévemben és egyenlőre nagyon nem tetszik a szak. Van egy olyan tervem, hogy passziváltatok 1 évre és addig dolgozok, leteszem a jogsit és megpróbálok keresni valamit, amit élveznék csinálni vagy tanulni. Barátaim, ismerőseim és itt a gyakorikérdéseken is mindenki azt mondja, hogy ez egy tök jó dolog, mert keresem, ami boldoggá tenne, meg egy viszonylag konkrét tervem is van. Szüleim meg azt mondják, hogy hát ez ilyen, végig kell szenvedni és aztán minden jó lesz.


Apámmal nem sokat beszéltem, Anyámmal élek és már ott tartunk, hogy minden nap szinte kiabálva veszekszünk, mert nekem nem tetszik az egyetem, keresnék valamit, amit élveznék csinálni és/vagy tanulni (otthagyni vagy szakot váltani), de ő meg tök máshogy gondolkodik, hogy végezzem el vért izzadva aztán majd ha végeztem, azt csinálok, amit akarok. Annyi még hozzá tartozik kiegészítésképpen, hogy nagyon nehéz a szak és teljesen másra számítottam, mikor ide jöttem és már egyáltalán nem érdekel a dolog és nem is tartom magam annyira okosnak, hogy el tudjam végezni.



2017. ápr. 26. 17:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
15%

Mondjuk mert a szülő nahy eséllyel helyesen lentudja írni, hogy egyelőre?


Azért jó lenne tudni a korod és a nemed, továbbá hol és mit tanulsz és ki akarta jobban hogy tovább tanulj?


A fentebbi infók hiányában két forgatókönyvet tudok elkepzelni:

1 rajottel hogy túl nehéz a szak és inkább elvezned tovább a gondtalan életét

2 erőltetett volt már az egész egyetem dolog


Végeredményben mindkettő szívás, mert már jól nem tudsz a helyzetből kijonni. Ellenben ha eddig nem nottel fel akkor most gyorsan fel kellene, mert ez most egy életre hatással lesz az életedre.


Ha abba ahogy akkor nem felsofuko vegzettseged vagy csak sokára így teengodhetsz valamilyen gyárban vagy takarithatsz. Ha nem hagyod abba akkor ha vért izzadva is de a végén lesz diplomad amivel jobbak leszbek az eselyeid.


Utoszokent hadd mondjam, hogy a döntés Végeredményben a te kezedben van. Te leszel az elvezoje de akár az elszenvedoje is. Rajtad kívül nem okolhatsz majd mást.

2017. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
Azt, hogy a szülő fizet rá az ilye gyerekre. Tipikus beiratkozok valami szakra, hogy addig se kelljen dolgozni és legyen diploma, aztán jön a felismerés, hogy kár volt az egyetem és ez mind pénz és idő bukás.
2017. ápr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#1

20 éves fiú vagyok, ELTE programozói szak. A matek része miatt szívok nagyon, a programozásból pedig nem vagyok annyira penge, hogy "nehogy már a matekon múljon".


A kettő forgató könyv... Mindkettőben van igazság. Csak azért jöttem el tanulni, mert Anya belebeszélte a fejembe, hogy "papír nélkül nem érsz szart sem". Nyilván nem szó szerint ezt mondta, de a lényege ez volt. És ha már műszájból jöttem, a matek ment középszinten 5-ösre viszonylag könnyen, az infót szerettem, vonzó volt, hogy ebből meg lehet élni és ellehet helyezkedni, akkor úgy gondoltam, hogy ez jó lesz. Utolsó pillanatokban döntöttem. Nem tudtam, hogy mit akarok csinálni. Még most sem nagyon.


Eleve nem számítottam arra, hogy (eddigi tapasztalatok alapján) több matek van, mint programozás. Függetlenül attól, hogy régen programtervezői matematikus néven ment a szak. Nem is feltétlenül a matekkal van baj, hanem hogy az összes tételt és definíciót elvárják, hogy tudjuk a vizsgákra. Erre egyszerűen nem vagyok szerintem képes, hogy több százat megtanuljak belőle. És ezzel nem túlzok. Egyik tárgyból van 116 tétel és definíció, amit tudni kell, egy másikból meg még több. És ez még nem az összes matekos tárgy. Egyszerűen nincs ehhez kedvem és szerintem tudásom sem. Középsuliban elég volt, hogy kitudtam számolni dolgokat.


#2

Részben igazad van, részben nincs. Az igaz, hogy "tipikus beiratkozok valami szakra és legyen diploma" (lásd egyesnek adott válasz), de abban nem feltétlenül adok igazat, hogy ne kelljen dolgozni.

2017. ápr. 26. 17:39
 4/34 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az elején mindenki ott akarja hagyni az egyetemet, mert szokatlan ennyi tanulnivaló a dedó gimihez képest, de majd idővel megszokod. Én is abba akartam hagyni, de szerencsére maradtam és elvégeztem
2017. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert ő tart el. Ha most passziváltatsz egy évre, 1-2 évet minimum csúszni fogsz.

A progmat és info szak ilyen. De megéri végigcsinálni.

Másrészt amit egyszer elkezdtél, az fejezd be. Ne add fel.

BME-t végeztem, tudom, mekkora szívás, e megéri.

2017. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
27%
első körben, nem öregek szüleid. Programozó lány vagyok, csúszás nélkül diplomáztam. Gáz vagy és nem neked való ez a szak.
2017. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#4

Eddig nem sok olyan emberrel találkoztam, akik ott akarnák hagyni. Olyannal igen, aki tényleg ott is hagyta.


#5

Ha nem passziváltatok, jelenlegi állás szerint akkor is fogok csúszni. A "passziváltatás" meg nem számítódik bele az elhasznált félévekbe, ilyen szempontból szerintem nem is akkora baj és nem is venném ugyanolyan értelembe vett csúszáshoz, mint mikor egy tárgyat kell újra felvennie. Már ha az ember nem csak otthon semmit tevéssel tölti el azt az időt, de nem az a tervem.


#6

Sosem mondtam, hogy öregek lennének... Nem tudom, ezt honnan szedted. Az meg szerintem nem gáz, ha valaki rájön, hogy talán nem neki való egy szak, amit választott. Az ilyen megesik.

2017. ápr. 26. 18:10
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Az egyetem nem mindenkinek valo.

Nem birod keress mast.

Fiam egyetem nelkuli programozoit vegzett

ICT szakember es calogat az allasok kozul kulfoldon.

Igaz angolt anyanyelvi szinten beszeli

2017. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
17%

Mas orulne ha eltudna menni egyetemre tanulni, te meg csusztatgatnal? Mondjul azert nem tetszhet ez az anyukadnak mert kidobja a sok penzt meg eltart te meg kb szrsz az egeszbe?? Es elmesz dolgozni? Igen? Ketlem..majd otthon tespeds evekig "halasztas" cimszoval mert tovabbra se fogod tudni mit szeretnel csinalni..vicc

Amit elkezdtel fejezd is be!

2017. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy neked nem számolnak be róla, h gondolkoznak rajta, hogy ott hagyják, még lehet, hogy úgy van. Majd utólag kiderül róluk is.
2017. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!