Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek-e olyan nőket,...

Ismertek-e olyan nőket, akiknek a gyermeke és unokája között nagyon kicsi a korkülönbség? Milyen a viszonyuk, hogyan élik ezt meg?

Figyelt kérdés
Férfiak esetében ez nem ritka, ha a második, harmadik házasságukban újabb gyerekek születnek, miközben az első házasságukból született gyermekeiktől már unokáik is születtek. Viszont biztosan nagyon ritka ugyanez nők részéről, mint személyesen az én esetemben, aki 41 évesen szültem a harmadik gyermekemet, és egy év múlva, 42 évesen az első gyermekemtől unokám született. Így is nagyon érdekes helyzet, de még nagyon kicsik, nem tudom, milyen lesz ez évek múlva. Ha vannak olyanok, akik hasonlókat ismernek, jó lenne, ha megírnák a tapasztalataikat.

2017. ápr. 27. 09:21
 1/10 anonim válasza:
83%
Nekem hasonlóan az egyik nagynénim egy évvel idősebb csak nálam (tehát én vagyok az unoka). Mi gyerekkorunkban jókat játszottunk, és most is jóban vagyunk. Problémát ez sose okozott senkinek, amennyire tudom, sőt inkább jó volt mindkettőnknek a gyerekkori játszópajtás.
2017. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A mi családunkban nincs ilyen, de egyik ismerősöméknél az unoka előbb született meg, mint a harmadik gyerek. Náluk annyi van, hogy sokat segítenek egymásnak, ezentúl nem látok más különbséget. Talán annyi, hogy nagyot néznek azok, akik megtudják, hogy a gyerkőcök viszonya nagybáty-unokaöcs.
2017. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja, az én esetemben a nagynéném 7 évvel idősebb (ez azért már sok), nekünk inkább nővér-húg viszonyunk volt.
2017. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen, sok ilyen nőt ismerek. Pl: a nagymamám is. Amikor a legkisebb lányát szülte mama ( az anyámat) a legidősebb lánya pár nappal rá szülte meg az első unkáját.

Vagy ott van az anyósom. A férjem késői gyerek. Amikor született, a férjem nővére előtte másfél évvel szülte meg a fiát. Ma meg nevetünk azon, hogy a férjem a nagybácsika, de fiatalabb másfél évvel.

2017. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem ritka, az én rokonságomban is van ilyen, sőt, ott 3 évvel később született a gyerek, mint az unoka.

Semmi extra nem történt, élik az életüket azóta is. Pedig már a gyerek 40 éves, az unoka meg 43, azóta már nekik is vannak gyerekeik.


A másik esetben a férjem nagynénje szült 44 évesen, és a nagyobbik lánya is pont előtte pár hónappal szülte meg az unokát. Ott sincs semmi különös ebből, max a kívülállóknak érdekes. :) Itt a fiúk már 20 évesek.

2017. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka, és régebben sem volt ritka, amikor még nem volt elterjedt és nem is létezett hormonális fogamzásgátló. Egy nő a menopausa végéig teherbe eshet, ami az 50-es évek második fele, nyilván egyéni szórással.


41 évesen szülni messze nem extrém eset.

Egy ismerősöm jut most eszembe, 21 év van a két gyereke között. A fiatalabb testvér amolyan pótmamáként tekint a nővérére, jó a kapcsolatuk.

2017. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. A nagymamámat. Első férje meghalt. Közös gyerekük apu. Nagymama negyvenes korában újra férjhez ment. Apu ekkor huszonéves volt. Lett 2 szép kistestvére. Ikrek. Én utánuk születtem nem sok évvel. Az ikrek mintha az én tesóim lennének. Nagyon jó a kapcsolatunk. Apuval is jól elvannak, de apu eleinte apáskodott velük.
2017. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen helyzetben vagyok. Megkésett, nem tervezett gyerek vagyok, anyu 40 volt mikor megszülettem. 3 éves voltam mikor nővéremnek megszületett az első gyereke. Szinte együtt nőttünk fel és a mai napig nagyon jó a kapcsolatunk már szinte testvéri. Sokkal szorosabb vele a kapcsolatom, mint a testvéreivel. Persze őket is szeretem nagyon de a legidősebb akivel együtt nőttünk fel azért mégis más :)
2017. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szomszédunk :) Az unoka egy évvel idősebb, mint a fia. A lányát 20 évesen szülte, a fiát 45 évesen.
2017. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nagymamámmal volt ez. A legkisebb fia pár évvel később született, mint a legidősebb unokája, aki egyébként a bátyám. A tapasztalatairól sokat nem tudok mondani, mert én később születtem, szóval semmit nem tudok arról, hogy élték meg, amikor kicsik voltak a fiúk. Ami a testvéremet illeti, őt nem zavarta sosem, hogy van egy nagybátyja, aki fiatalabb nála, úgyhogy feltételezem, hogy a felnőttek is természetesen kezelték a helyzetet.
2017. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!