Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mennyire számítana a...

Nektek mennyire számítana a szüleitek, családotok véleménye, ha valamilyen drasztikus lépésre készülnétek? 20/L

Figyelt kérdés
Én nem vagyok az a fajta, aki hirtelen felàll és csapot-papot otthagy. Nem tudnàm megtenni, mert tudnàm hogy a szüleim sírnànak,rossz lenne nekik.
2017. ápr. 28. 05:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nagyon, De már elég öreg vagyok, és többször nem hallgattam rájuk, mindig meg is bántam. Kis dologban is, nagyban is.

Úgy néz ki jobban ismertek, mint gondoltam, pedig nem úgy nézett ki.

2017. ápr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon sokat számít, már csak anyukám él, nagyon sokat tett értem, segített nekem, úgy érzem, egy életre hálával tartozom neki ezért.

Nem tudom, mi lesz majd velem nélküle.

2017. ápr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Semennyire. Önálló életet élek, magam döntök mindenről.
2017. ápr. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Értem, tehat a nullára pontozók anyuci és apuci nélkül egy lépést se tesznek. Ha ők úgy döntenek, hogy a másik munkehely/hazassag/külföldre költözés nem jó, akkor a drága gyermek marad a regi helyen, ott hagyja a partnerét és nem költözik külföldre. Hát sok sikert az önálló élethez
2017. ápr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is-is.

Azt is nézem ki és miért mondja.

Speciel most válok, természetesen mindenkinek megvan a véleménye.

Anyám konkrétan tönkretenné a férjem anyagilag, apám meg visszafogadná.

Itt egyikük véleménye se számít.

2017. ápr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
A vßeleményüket MEGHALLGATOM, de DÖNTENI én fogok a saját elahtározásom szerint.
2017. ápr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy 6-s írta, számít a véleményük, meghallgatom őket, DE én döntök és viselem a következményeket. Felnőtt vagyok, de a családom nem szűnt meg létezni attól, hogy felnőttem.
2017. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

A véleményüket - ha érvelnek, nem sírnak meg zsarolnak - meghallgatom, aztán úgyis én döntök.


Így jöttem ki a páromhoz is 1000km-re. Apa érvelt és segített, neki megköszöntem, akivel éltem, viszont bőgött, meg fenyegetőzött - na, az ő hisztije érdekelt legkevésbé, de sokat segített, hogy eszem ágában ne legyen otthon maradni :)


De nem bántam meg semmit, aki pedig felnőtt létére azon hisztizik, hogy a felnőtt gyereke élni kezdi az életét - akár egy országgal odébb - az sürgősen keressen elfoglaltságot magának vagy orvost, mert nem normáls.

2017. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Én szívesen kértem volna tanácsot a döntéseim előtt, vagy örömmel meghallgattam volna a véleményüket, de ők nagy ívben leszart@k az egészet. A pia fontosabb volt, mint egy jó tanács. Így mindig magam döntöttem..
2017. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Én szinte bármilyen lépésre készülök, kikérem a véleményüket. Mert ebben semmi kivetni való nincs. Minél több véleményt hallgatsz meg egy adott dologról, annál könnyebben tudod meghozni a helyes döntést. Aztán, hogy hallgatok-e rájuk vagy sem, az már az én döntésem. Átgondolom a különböző helyről érkező véleményeket, és azok alapján döntök. Sok esetben még a leglehúzóbb, leginkább lelombozó véleményben is lehetnek hasznos részletek. Csak nem szabad egy véleménynek se a felszínén elsiklani (pl egy lehúzó véleméynt sziplán beskatulyázni "rossz indulatúnak"), hanem szépen ki kell elemezni az adott véleményt, és beépíteni a döntési folyamatba. Szerintem.
2017. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!