Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos hogy anyám nem akar...

Jogos hogy anyám nem akar anyagilag támogatni ha már felnőtt vagyok (de meg iskolás) és elváltak apával?

Figyelt kérdés

Ugy volt hogy ma megyünk moziba anyával és tesómmal (én apával élek) , de anyam azt mondta hozzak penzt apától mert ő nem fizeti az én jegyem és utam, csak a tesomet.Mivel apa dolgozott és a penzt amit itthon hagyott nekem elköltöttem ebédre nem maradt semmi igy nem mentem.Most ő van felháborodva hogy elvártam volna hogy ma meghív fizeti a jegyem, hiszen iskolás vagyok nem dolgozom.

Szerintetek jogosan gondolja?

18/L


2017. máj. 1. 10:33
1 2
 11/18 Andizsuzsi ***** válasza:
21%

"En nem is tudta hogy akarok menni moziba."


Mi lett volna, ha mondod?

2017. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
Gyerektartást se fizeti?
2017. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg csak apádat akarja ezzel bosszantani. Te csak egy eszköz vagy ehhez.
2017. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%

12!


Ugyan miért fizetne gyerektartást, ha mindkét szulonel egy-egy gyerek Van?

2017. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jogosnak jogos.
2017. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
18 évesen ne anyucival járj szorakozni pláne ne várd hogy fizesen utánad
2017. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem jogos.

És egyszerűen csak abból indulok ki, hogy a gyermektartás, félárva vagy árvasági járadék is 18 éves korig, vagy(!) ha tanuló, és nappali tagozatos akkor a tanulmányai befejezéséig, vagy maximum 26 éves koráig járnak. Bár az életkor lehet változott 10 évvel ezelőtt még így volt. Ha innen nézem, nem jogos, hogy nem támogat, főleg ha még tanulsz.

De ilyet a törvény nem határoz meg sehol, hogy szülővel együtt élő gyermek felé a szülőnek milyen anyagi/eltartási kötelezettségei vannak.

Szóval ez az egész főleg csak elvi szinten áll meg, gyakorlati szinten egyáltalán nem.

2017. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Andizsuzsi ***** válasza:

"De ilyet a törvény nem határoz meg sehol, hogy szülővel együtt élő gyermek felé a szülőnek milyen anyagi/eltartási kötelezettségei vannak. "


Te elolvastad a kérdést?

2017. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!