Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindenkit utálnak....

A szüleim mindenkit utálnak. Lehet erre megoldás?

Figyelt kérdés

Nem akarom szidni a szüleimet, jó emberek és nagyon sokat köszönhetek nekik, de vannak gondok köztünk.Nekik soha senki se elég jó. Az exbarátom rendőrnek tanult, egy éve volt hátra és a szüleim /főleg apu/ szívből gyűlölte Őt, csak azért, mert szerinte rossz szakmát választott.Állandóan bántotta a háta mögött és szemtől szemben is.Anyukám csak a háta mögött, de csinált olyat, hogy megterített az ebédhez és neki direkt nem és sose köszönt neki, ha a srác hozzá szólt levegőnek nézte.Részben miattuk ment tönkre a kapcsolatunk.

A mostani barátomnak nagyon jó állása van, amit szeret és jó is benne.Ezzel nem tudják támadni őt a szüleim, így támadják minden mással.Most folyamatosan azt hallgatom, hogy az előző barátom mennyivel jobb volt, szinte istenitik őt. Sajnos a baràtom előtt is, amivel igazából engem bántanak.Próbáltam megbeszélni velük, de szerintük szólás szabadság van és bárhol,bármikor, bárkiről elmondhatják a véleményüket. Az már nem érdekli őket mekkora bunkóság. Anyukám "rémálma", hogy terhes leszek és csúnya gyerekünk lesz, mert a barátomat is csúnyának tartják.

Az öcsémmel ugyanezt csinálják. Akárkit vitt haza mindenkit utáltak az első perctől fogva, így már be se mutatt nekik senkit, sőt csak telefonon tartja velük a kapcsolatot.Nem értem miért csinálják ezt, de nem csak a kapcsolatainkat szólják le, hanem az összes barátunkat is már kiskorunk óta.Szerintük senki se elég jó hozzánk, senkivel se kellene szóba se állnunk, mert csak elpazaroljuk a drága időnket másokra és magunkra alig marad. Nekik sincs egyetlen barátjuk sem, se kedves ismerős, úgy élnek, mint a remeték.

Miért csinálhatják ezt? Hogyan értessem meg velük, hogy ezzel minket bántanak a legjobban és sűrgőssen hagyják abba? Őszintén már hazamenni is utálok, mert mindig depressziósan jövök el tőlük.Van egyáltalán erre megoldás?


2017. máj. 4. 16:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalan nem vagyok elégedetlen a válaszokkal és senkit sem pontoztam le.

Más kérdésnél is láttam már, hogy egyből a kérdezőnek esnek a pontozás miatt, pedig szerintem az esetek nagyrészében nem ő a hibás. És nem is értem miért fontos ez, én például sosem nézem, hogy egy válaszadónál 12%ban hasznos vagy 92%ban hasznos felirat van.


Köszönöm a válaszokat, jókat írtatok.

Bár, nem szeretném megszakítani velük a kapcsolatot, mert valahogy mindig azt gondoltam, hogy majd idővel változnak és nem lesz ennyi gond velük, de egyre rosszabbak.Így muszáj lépnem az ügyben.

2017. máj. 4. 17:53
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is azt írtam, hogy szakítsd meg a kapcsolatot, hanem figyelmeztesd őket a viselkedésük lehetséges következményeire.
2017. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

(Igen, ezzel élik ki magukat, hogy lepontoznak.)


Értem én, hogy sokaknak az nem fér bele, hogy a szüleivel megszakítsa a kapcsolatot valaki, pedig néha az elég fontos lépés.


Igaz azonban, hogy az embernek önmagán is tudnia kell változtatnia, de lehet, hogy pont ez az a változtatás, amire szükség van ebben az esetben.

2017. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%
(A kérdező önmagában ennyire nem tud lepontozni egy választ. De én nem is neked írtam, kérdező, hanem a kérdés többi olvasójának, hogy inkább vállalják a véleményüket nyíltan.)
2017. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!