Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az anyámnak?

Figyelt kérdés

Szóval az anyám folyton azt mondja, hogy egy életképtelen, idióta szardarab vagyok (ezekkel a szavakkal), mert félénk vagyok és rendszeresen, amikor mennem kell pl. vele boltba és bemegyünk, hangosan megkérdezi mindenki előtt, hogy "Köszöntél a néninek/bácsinak???"(19 vagyok amúgy....)

Meg folyton, mikor megyünk valahová, útközben megmondja, hogy majd mit csináljak meg mit ne, hogy ne nézzenek fogyatékosnak...

Pl. pár hónapja elmentem fodrászhoz és eddig azt hittem, max éttermekben szokás borravalót adni, ezért mikor mondta a fodrász, hogy mennyit kell fizetnem, ugyanannyit adtam oda és mikor hazajöttem, anyám egyből kérdezte, hogy mennyibe került, mondom X ft-ba, erre kérdezte, hogy és mennyit adtam oda, mire mondtam, hogy hát ugyanannyit, mert mennyit adtam volna?....Erre elkezdett üvöltözni velem, hogy szégyent hozok rá, ilyenkor pár száz forinttal többet kell mindig odaadni, most azt hiszik rólunk, hogy smucigok meg csórók vagyunk, hogy amiért tudtam többet odaadni, meg bunkónak is néznek, miattam, ha legközelebb ő is megy, nem fogja normálisan neki se megcsinálni a haját, mert megsértődik ránk a fodrász, meg ilyenek...

És hétfőn kellett megint mennem, és direkt előtte itt mondta nekem, hogy adjak többet oda, mint amennyit kér a fodrász, de amikor kész lett a hajammal, odament egy másik nőhöz, aki ott volt, és kérdeztem, hogy akkor mennyivel tartozom, mondta, hogy 4500 ft-tal, de most nem tudja elvenni, szóval tegyem már oda az asztalára, én meg egy ötezrest raktam oda és elmentem. És ma találkozott anyámmal a fodrászom a boltban és mondta, hogy többet hagytam ott, mint kellett volna, szóval odaadta anyámnak azt az 500 ft többletet, erre mikor anyám hazajött, elkezdett csapkodni meg üvöltözni, hogy hogy lehetek ilyen nyomorult, bamba f4sz, mert hogy amikor fizetek és borravalót is adok, oda kell adni a kezébe és hangosan mondani, hogy köszönöm szépen és abból tudja, hogy nem kell visszajárót adnia, én meg csak az asztalára tettem le és csak annyit mondtam, hogy köszönöm, viszlát és elmentem, ezért nem tudta, hogy direkt hagytam ott többet...

Szóval szerintetek ez nagyon gáz? Tényleg szégyent hozok ezzel a családra?


2017. máj. 4. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Egy 19 éves, aki nem tud magától köszönni és "félénkségre" fogja... kész vagyok. :D

Szegény anyád, hogy nem bírt megnevelni....

2017. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Anyád saját magára hoz szégyent... Tipikus az a fajta ember, aki többre tartja, hogy mit gondolnak róla, mint, hogy a lánya jól érezze magát, és ne azon keljen páráznia, hogy megint le lesz cseszve valamiért.

Amúgy meg ez a borravaló annyira jelentéktelen.... Nehogy már ne legyen elég a fodrásznak 4500Ft...

2017. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

meredek sztori...huh ki is égtem még végig olvastam.

mind a ketten megéritek a pénzeteket, anyád azért mert nem megy százon, ilyen szorongós "megfelelési kényszere" lehet.

te meg azért, mert nem szólsz vissza neki, hogy jó lenne ha befejezné ezt a gyerekes viselkedést.

egyébként ismerem ezt a típust, aki folyamat azon rágódik hogy mit gondolnak róla a környezetében.

2017. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Anyud fura teremtés. Nehogy te érezd magad miatta rosszul! Kár az ilyennek gyerek,aki így beszél a gyerekével. Tarts ki!
2017. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

#5 nem biztos hogy a kérdező tehet róla.

én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egy burokban nevelte fel a lányát, és ha az anya is ilyen szerencsétlen akkor a gyerek nem tehet róla ha ez rajta is meglátszik.

(tévedések elkerülése miatt: nem sértegetni akarlak kérdező)

2017. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De merek köszönni, képzeld, de ennek ellenére is megkérdezi...Sokszor a boltba mondják neki, hogy de köszöntem, ő meg még csak azért is veszekszik velem tovább, hogy akkor úgy köszönjek, hogy ő is hallja..
2017. máj. 4. 17:03
 7/16 A kérdező kommentje:
Meg amúgy nem, nem tudtam, hogy még a fodrásznak is borravalót kell adni, mert eddig itthon vágta a nővérem a hajam, nem jártam fodrászhoz..
2017. máj. 4. 17:04
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Borravalót nem is szoktam adni a fodrásznak így is elkéri az árát 1-1,5 óra munkáért kezdjük itt.

Anyadat meg le kéne szoktatni hogy fontosabbnak tartsa azt hogy mások mit mondanak róla és a jó hírneve ne csorbuljon .Beszelgess el vele hogy valtoztasson a stílusán... Nagy lány vagy mán szerintem.

2017. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
89%

Fodrásznak én se adok mindig borravaló, mondjuk nem is vagyok lány

Amúgy menekülj otthnról minél hamarább, ez nem állapot. Anyud is tehet róla hogy félénk vagy, szerintem rossz hatással van mindenkire maga körül. Apuddal mi a helyzet?vagy elváltak, nem csodálnám.

2017. máj. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy félénk a kérdező, de az anyja még rátesz egy lapáttal, mert folyamatosan azt érezteti vele, hogy egy szerencsétlen.


Kérdező, anyád felnagyítja ezeket a dolgokat, ne érezd magad fogyatékosnak! Azért csinálja a műsort, mert nincs önbizalma, és az életében egyedül rajtad tud uralkodni. Meg kell tanulnod a hisztijét elengedni a füled mellett. Ne hagyd, hogy eltiporjon. Nem hozol szégyent senkire, ezek piti dolgok...


Boltban én pl belépéskor csak akkor szoktam köszönni, ha olyan távolságban vannak az eladók, hogy meg is hallják. Sokszor el vannak foglalva egyébként, és vissza se köszönnek. Legközelebb, ha megkérdezi, "Köszöntél a néninek?", akkor mondd, hogy nem, a fogyatékos, nyomorult, bamba f4szok nem szoktak köszönni.


Borravalót én pl. sosem adok, és még nagyon sokan vagyunk így. De mivel most már tudod, hogy itt is szokás adni, majd adsz legközelebb, ha AKARSZ, de NEM KELL. Mondd meg anyádnak, ha annyira akar adni, akkor menjen vissza a fodrászhoz ő.

2017. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!