Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondhatta vajon nekem...

Miért mondhatta vajon nekem édesanyám, hogy normális, tisztességes lány nem mosolyog az esküvőjén?

Figyelt kérdés

Mert olyankor elvileg illene egy picit sírnia,könnyeznie,mivel akkor szakad el hivatalosan is a szülői háztól.

Én végigmosolyogtam az esküvőmet,a fotózást,mindent,szinte kacagva csináltam végig,szárnyalltam,és ezen édesanyám nagyon megsértődött,utólag megkaptam tőle,hogy ez rosszul esett neki. Tavaly volt,de néha még emlegeti most is,hogy ezt nem illett volna,és a vendégek biztosan megrőkönyödtek rajtam,hogy sehol egy könnyes szomorúság. Vissza persze más vendégtől nem hallottunk ilyet,de mondhattak a hátunk mögött is bármit éppenséggel.


2017. máj. 5. 08:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%
Tavaly történt. Nem mindegy már miért mondta? Komolyan ezért agyalsz 1 éve? Anyudnak olyan napja volt... ennyi.
2017. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

A szokásra vagyok kíváncsi.

Most csak eszembe jutott. Nemcsak egyetlen egy napon mondta sajnos.

2017. máj. 5. 08:26
 3/33 anonim ***** válasza:
97%

Jézus. :D Anyukád valami romantikus múlt századi álomképekbe ringatta magát... :D Mondd, hogy együtt éltél már a pasiddal az esküvő előtt, és nem akkor szakadtál el a szülői háztól fizikailag...

Életemben nem hallottam még ilyesmin csámcsogni násznépet, ráadásul jómagam nem is vagyok az a meghatódós fajta, richtig vigyorgok még az anyáknapi ünnepélyeken is, ahol a többiek elsírnak egy százas papírzsepit. :)))

2017. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
99%
ui: ergo ha meghatódtam volna a saját esküvőmön, anyukám meg is ijedt volna, hogy mi bajom van. Inkább örült, hogy örülök. :) És mivel előtte már egy éve a párommal laktam, igazán nem okozott változást az életében az esküvőm. Az első reggel rosszabb volt a költözés után, akkor valóban kicsit elkámpicsorodtam, hogy mit keresek én ebben a vadidegen lakásban? De aztán rájöttem, hogy ja, persze, összeköltöztem a szerelmemmel. :D
2017. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Nehogy elhidd neki. Látták hogy milyen boldog vagy, valószínűleg irigy volt rád, hogy jól érezted magad. Én sem ejtettem egy könycseppet sem senki sem Szólt meg érte. Mondjuk engem nem is nagyon érdekelt volna, ez a mi napunk volt a férjemmel.
2017. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Èn azt mondom erre, hogy anyukád önzö, és szerintem a lelke mélyén örülne, ha a házasságod nem jönne össze, és vissza mennél hozzá.


Neki kegyetlenül fáj, hogy valaki más viseli gondodat és nem ö, de ez már annyira önzöen csinálja, hogy neked ilyeneket mond, ne hogy jólérezd magadat a vidám esküvöd miatt.


Egy normál szülö, annak örül, ha a gyermeke az esküvöjén vidám és boldog. Ha egy nö sirdogálna az esküvöjén, mert fél elszakadni a szülöi háztól, akkor az azt jelenti, hogy a férjében nem bízik meg, fél töle, fél attól ami még vár rá...

Ha valaki boldogan megy férjhez, és nem sajnálja a szülöi házat elhagyni, annka az az oka, hogy 100%-ig megbízik és várja már a jövöjét a férjével. Tudja, hogy jó lesz a férjével, tudja hogy a férje ke fog mellette állni, jóban és rosszban, és egy ugyan olyan vagy akár még egy jobb hátteret is ad neki mint a szülöi ház adott neki...

2017. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
99%
Hát szerintem nincs ilyen szokás. Szerintem tök normális, hogy mosolyogtál az esküvődön. Mondjuk a szülőköszöntő résznél szokott lenni némi elérzékenyülés, lehet erre gondolt anyud. De elég hülyén jött volna ki ha végigbőgöd az esküvőd, mert sajnálod, hogy elszakadsz otthonról, mint akit kényszerítenek a házasságra.
2017. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
99%
hm én azt hittem a sírás meg a szomorkodás temetésre való.... nem sírtam,nem voltam szomorú stb ezzel senkinek nem volt problémája,pláne,hogy hivatalosan már 12 évvel előtte elszakadtam a szülői háztól amikor külön költöztem.
2017. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen szokás nincsen. Normális ember örül, amikor a gyermeke végre önálló lesz. Anyud azt akarja, hohy érezz bűntudatot, hogy otthagytad (játszma). Valójában pedig fogalma sincs róla, hogy mire van szüksége...


Anyukád betegesen ragaszkodik hozzád, és gyermekként akar kezelni, mert úgy érzi azt, hogy ki vannak elégítve a szükségletei (beteges). Gondoskodni akar rólad, ez teszi őt „hőssé”. Valójában meg egy lelki nyomorult lesz... nem tudom már mi a háttere a dolognak, ami ilyen beteges kötődést okoz. Ha rosszabbodna a helyzet, akkor mindenképp keress egy könyvet, amiben írnak erről a beteges ragaszkodásról.

Nem társfüggőség, de hasonló... szóval az anya magától akarja függővé tenni a gyerekét. Röviden anyud igénytelen a saját lelkére és szükségleteire. Sajnos rajtad is csapódik le belőle valami...

2017. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is inkább az elköltözés idejére esik ez a szomorúság dolog. Ha már nem otthon laktál, akkor nem csoda, hogy nem volt ilyen érzésed.
2017. máj. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!