Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondhatta vajon nekem...

Miért mondhatta vajon nekem édesanyám, hogy normális, tisztességes lány nem mosolyog az esküvőjén?

Figyelt kérdés

Mert olyankor elvileg illene egy picit sírnia,könnyeznie,mivel akkor szakad el hivatalosan is a szülői háztól.

Én végigmosolyogtam az esküvőmet,a fotózást,mindent,szinte kacagva csináltam végig,szárnyalltam,és ezen édesanyám nagyon megsértődött,utólag megkaptam tőle,hogy ez rosszul esett neki. Tavaly volt,de néha még emlegeti most is,hogy ezt nem illett volna,és a vendégek biztosan megrőkönyödtek rajtam,hogy sehol egy könnyes szomorúság. Vissza persze más vendégtől nem hallottunk ilyet,de mondhattak a hátunk mögött is bármit éppenséggel.


2017. máj. 5. 08:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
4%

"a családnak több jelentőséget biztosít, mint amennyit kéne"

A családnak nem lehet elég nagy jelentőséget tulajdonítani!

Főleg a mai, elliberalizált, családellenes világban!

Örüljön a mama, hogy a lánya családot alapít!

2017. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam el a többieket (de elfogom), viszont leesett az àllam: komolyan vannak emberek, akik ilyen kirakat vilàgban èlik a mindennapjaikat??? Jesszusom!

Sírni kell (pardon könnyezni!!) a menyasszonynak, mert elhagyja a szülői hàzat?

Mièrt, akkor költözködtél el és addig csak kedden ès csütörtök este 2 óràra talàlkoztatok a vőlegènyeddel ès termèszetesen szűz is voltàl még?

Milyen hülye nàsznèp lenne az, ami ilyeneken csàmcsog?, màr persze ha ez igaz lenne (nem létezik!) és nem anyàd fantàziálnà be??!

Nekem inkàbb az lenne megdöbbentő, ha a menyasszony sírna....

Anyàd ezt hànytorgatja 1 ève?? Biztosan ez a baja, nem valami màs van mögötte?

Èn nem hallgatnàm a szurkapiszkàt ennyi ideig; màr megkèrdeztem volna, hogy szeretnè-e, ha elmennék vmlyen fehèr felsőben egy fénykèpészhez, ahol imitàlnànk egy esküvői mell-kèpet, természetesen pityeregnèk, ahogy kell.... Akkor majd azt nèzegetheti, ès belekèpzelheti magàt valamilyen làtszat, àlsàgos xarsàgba.

Inkàbb arról beszèljen, miért nem teszi boldoggà az, hogy a gyereke boldog volt az esküvőjén??!


Ilyen egy hülyesèget 😁😁!

2017. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
98%
Videken (eleg regen es inkabb az elmaradottabb videkeken) volt szokasban ugy 80-100 evvel ezelott hogy a menyasszony szomorunak mutatkozott mert elvalt orokre a szuloi haztol. az hogy igy erzett-e senkit se erdekelt, ugyanolyan hagyomany volt mint hogy feketeben megy az ember temetesre, altalaban. ma mar ez a szokas nem letezik a muszlim orszagokon kivul mashol. ott viszont legtobbszor valoban szomoru es retteg a menyasszony es nem mindig ok nelkul. ne aggodj emiatt szerintem normalisnak talalta mindenki hogy boldog vagy hiszen az a te napod volt es osszekototted az eletedet valakivel akivel szeretitek egymast. ilyenkor az ember elott a szep jovo van es nem egy fajdalmas elvalas. a szuloi haztol valo elvalas sem "igazi elvalas" hiszen lehet hogy ugyanabban a varosban faluban fogtok elni. de ha nem akkor is latogatjatok majd egymast.azt mutattad amit ereztel es ez igy helyes. en 60 felett vagyok de en eleg furcsan neznem ha a menyasszony buval belelt lenne a sajat eskuvojen.
2017. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
96%

Úristen. Mindig meglepnek az emberek, pedig már sokat tapasztaltam s még többet olvastam.

Ez az élet rendje, ne kelljen már sírni az elválás miatt, ami nem is feltétlenül történik meg vagy nem akkor... Nem a világ túlsó végére kerül a lány... S lehet, hogy már évek óta nem lakik otthon vagy (általában szerencsétlen esetben) még 20 évig a szüleivel lakik...


Mondjuk egy ilyen anyától én szívesen elszakadnék, a leírás alapján...


Ha a vendégek megrökönyödtek, akkor én ezennel hivatalosan megrökönyödök a vendégeken...

Ha a 16 éves lánykát ismeretlen fickónak adva elrángatják a szülői háztól, ott értem a sírást, de a mai világban, normálisan...???

2017. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%

És ha valaki nem érzi azt, hogy fájdalommal tölti el az elszakadás akkor kötelező könnyeket színészkednie ? xD Azt is megkérdezte az anyukád, hogy a férjed miért nem könnyezett, vagy neki nem kellett volna ?

Tudod régen kik sírtak a saját esküvőjükön ? azok akiket erőszakkal adtak férjhez, érzelmek, szerelem nélkül, érdekből.

Sírhatsz éppen eleget még az életben, majd temetéseken.

2017. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Én még olyanról is hallottam, hogy ha a menyasszony sír, az balszerencsét hoz."


Babonás nem vagyok, de volt olyan pillanat az esküvőmön, ami úgy meghatott, hogy majdnem sírtam. Azért fogtam vissza magam, hogy tudjak figyelni, ha valamit mondanom vagy csinálnom kell. Balszerencse ugyan nem, de rendkívül béna dolog lett volna egy menyasszony, aki a potyogó könnyeitől alig látva botorkál ide-oda mondjuk a gyertyával. :D

2017. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szokás :) inkább arról beszéltek volna a rokonok,

Ha látnak sírni vagy szomorkodni, hogy tuti terhes vagy és muszájból van az esküvő :)


Anyukádnak inkább az volt a rossz, hogy boldog voltál, ő meg siratott,

Pedig csak férjhez mentél..

2017. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ha egy nőnek ekkora traumát okoz elköltözni a szülőktől és összeköltözni a férjével, akkor még nem áll készen a házasságra..

Igenis az élet rendje, hogy a gyerekek felnőnek és nem a szülőkkel élnek, főleg ha már van komoly kapcsolatuk.

Emiatt szerintem egyáltalán nem kéne szomorkodni, ugyanúgy vissza lehet járni beszélgetni velük, nem kell örökre elszakadni.

Az esküvő meg kb a fiatal pár életének egyik legszebb napja,szerintem teljesen normális, hogy nem búskomoran törölgetted a szemed a sarokban, hanem élvezted és örültél a napnak.

Egészen biztos, hogy a rokonság közül senki nem furcsállta ezt.

Anyukád nem tudom miért gondolja így, ezt vele kell megbeszélni.Bár én valószínű elengedném a dolgot, nem kell mindig mindenben egyet érteni.

2017. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem akarom bántani az anyukádat, biztos szeret, de örülök, hogy nem az enyém...Eldobom az agyam. Egyszerre szomorú és nevetséges...elég régimódi lehet.
2017. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
95%

Én még ilyen szokásról nem hallottam.

Szerintem anyukádnak komoly szeparációs problémái lehetnek.

2017. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!