Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan reagálnátok?...

Szülők, ti hogyan reagálnátok? Normális, hogy apám ennyire "lazán" kezeli az étkezési zavaromat? 15/L

Figyelt kérdés

Sajnos már fél éve küzdök vele, még szeptemberben mentem először pszichológushoz, akkor is azt mondta, hogy szerinte felesleges meg ezt itthon is meg lehet oldani (ami neki azt jelenti, hogy kiabál meg veszekszik velem hogy egyek meg hogy honnan veszek ilyen baromságot hogy kövér vagyok, nem is vagyok az, stb.). Anyám már többször elmagyarázta neki, hogy mi ez, hogy működik, miért van szükség pszichológusra, stb, mégsem érdekli

Zavarja, hogy nem eszek, de szerinte minden lány életében van egy ilyen korszak és normális hogy ennyire ügyelek az alakomra. Amikor meg nem eszek vele fagyit akkor megsértődik.

Egyszerűen nem érti, hogy ez komoly lelki probléma, és hogy attól, hogy azt mondja hogy szép vagyok, meg hogy ne idegeskedjek ennyit, én nem fogok meggyógyulni. Azt mondja nincs is semmi bajom, csak anyámmal együtt túlreagáljuk az egészet.

Mikor kiderült, hogy komolyabb segítség (pszichiáter kell), azt mondta, felesleges volt egyáltalán elkezdeni a pszichológushoz járást.

Hogy értessem meg vele, hogy ez nem olyasmi, amit ki-be tudok kapcsolni, és tényleg szükségem van kezelésre? Olyan, mintha nem is hinne az egész pszichológiában

Pedig előtte nagyon jó volt a kapcsolatunk, és nagyon bánt, hogy ez lett...



2017. febr. 17. 19:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Ez egyszerűen úgy van, hogy minket férfiakat nem igazán érdekelnek az ilyen külsőségek, többnyire a nők azok, akik ennek túlzott jelentőséget tulajdonítanak.
2017. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Argloss ***** válasza:
100%

Másképpen közelíti meg a dolgot, neked is dolgoznod kellene azon, hogy az ő nézőpontját megértsd.

Pl.:

Ha betegségként kezelsz valamit, akkor az orvostól vársz megoldást és áthárítod a saját felelősségedet valaki másra. A lelki problémákat más nem tudja megoldani helyetted.

Ha valakit nagyon sajnálgatnak, akkor még mélyebbre tolja magát, hogy még több figyelmet kapjon.

A lelki problémák gyógyszeres kezelése sokszor ugyancsak a felelősség áthárítása. Mert ugye a gyógyszer hibája, ha nem lesz jobb a helyzet.


Most mindketten csak mutogattok egymásra. Beszéljétek át normálisan a dolgot, viszont tartsd észben, hogy nálunk nem igazán van kultúrája ezeknek a dolgoknak, szóval nem meglepő, hogy nem "hisz" a pszichológusokban.

2017. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is hyanús h ez csak hiszti. Túlságosan nagy a betegségtudatod, akinek súlyos problémái vannak általában pont ellenkező véleményen van
2017. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha csak hiszti lenne, nem adta volna fel a he,sí pszichológus és küldött volna tovább komolyabb kezelésre

Nekem is vannak olyan pillanataim, amikor úgy gondolom, hogy semmi szükségem kezelésre, nincs semmi bajom, és hagyjon mindenki békén, ez kb naponta változik

2017. febr. 17. 20:02
 5/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az helyi akart lenni
2017. febr. 17. 20:02
 6/28 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem apád nagyonis helyesen cselekszi ezt amit csinál ...

Kapnál egy két pofont és nem is lenne semmi bajod igenis szinte minden tini lánynak van ilyen az éltébe hogy innen kéne fogyjak meg innen is ...

Mit nem adtam volna egy ilyen apáért

2017. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
Igaza van apádnak. Mai divattá vált tinihisztidet nem kell tulreagálni. Tudod 40 éve nem voltak még "étkezési zavaros" emberek. De amugy ez nálad mibe merül ki? Bulemia? Vagy nem vagy éhes? Nézzé tv paprikát megéhezel 1 percen belül.
2017. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%
Ez csak hiszti a részedről.
2017. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Sajnáltatás helyett inkább kezdj valami értelmes dologba, pl.sport. A pszichiáter a gyógyszereken kivul (amitöl tök hülye meg tompa leszel) nem fog veled kezdeni semmit, NEKED kell változtatnod!
2017. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%

Túl nagy a betegségtudatot.

Amikor félholtan feküdtem otthon a láztól menni akartam a suliba. Amikor alig volt valami bajom már, akkor úgy voltam vele, hogy milyen jó volt itthon lenni, még maradhatnák kicsit :DDD

Ember, majd ha 20 kg-al állsz a mérlegre, akkor szükséged lesz a kezelésre. Most menj, írd meg a házidat és aludj.

2017. febr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!