Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az miért van, hogy majdnem...

Az miért van, hogy majdnem mindenki rossz viszonyban van a szüleivel vagy a szülei a gyerekkel? 18/f

Figyelt kérdés

Én apukámmal nem tudok kijönni,pedig úgy érzem hogy nem én kezdeményezem a bunkóságot(bár tudom ezt nehéz elhinni). Az osztályban akárkivel beszéltem a családról vagy a családon belül az egymáshoz való viszonyukhoz akkor nagyjából 10-ből 9-en azt mondták hogy vagy az anyukájával vagy az apjával nem jön ki vagy rossz a viszonyuk,vagy hogy utálja őket,stb.

Ennek mi az oka,hogy jóval több az olyan család ahol nem jönnek ki egymással a tagok?


2017. máj. 7. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a "rosszban" van két dolgot jelenthet:

- a valódi, komoly ok miatti rossz viszonyt (fizikai és lelki bántalmazás, zsarolás, stb),

- a kamaszok és fiatalok önállósodásából adódó konfliktusok miatti "rossz" viszony.


Utóbbiból szerintem jóval több van, és ez később rendeződik a végleges önállósodással.

2017. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert kamaszkorban vagytok. Később változni fog.
2017. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Exem 31 éves nő. Nem tud a szüleivel kijönni,mert "békjóban tartják". Hozzáteszem a segge ki van nyalva.
2017. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek abban is, hogy azért is fordul ez elő mert nem mi választjuk a szüleinket, a szülők nem ők választják a gyerekeiket. Ha pesig olyan természetű lesz, amilyen emberrel eleve nem barátkoznának, akkor adódnakkondliktusok.
2017. máj. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Első válaszoló tökéletesen leírta a lényeget, de van még valami:

"pedig úgy érzem hogy nem én kezdeményezem a bunkóságot(bár tudom ezt nehéz elhinni)."


Nos, szerencsére én pszichológiailag igyekszem részen lenni, ezért a következő jelenséget vettem észre: nekem jó a viszonyom a gyerekemmel, de!! amikor hazajön az iskolából, akkor bizony néha nagyon nehéz tolerálni a viselkedését - ugyanis HAZAHOZZA magával azt a viselkedést, amilyen az iskolában az osztálytársakkal. tekintettel arra, hogy inkább haveri viszony van közöttünk, néha a "beszólásai" is ennek megfelelő. Ilyenkor kénytelen vagyok emlékeztetni, hogy nem az iskolában van a haverok között :D - hanem az anyjával beszél :-) Meg meg szoktam kérdezni viccesen, hogy van más stílusod is? mert ha igen, akkor azt vedd elő, légy szíves mert ezt nem nagyon tolerálom :-)

Csakhogy szerintem, a legtöbb szülő nem néz le ennyire a dolgok mélyére, illetve talán észre se veszi, miért "bunkóskodik" vele a gyerek - meg a gyerek sem veszi észre, hogy ugyanúgy beszél a szüleivel, mint az osztálytársakkal - így aztán komoly konfliktusok alakulhatnak ki, sajnos.

És hát igen, a kamaszkor, amikor a szárnybontogatások kezdődnek... Ne szóljál bele, elmúltam már 18, stb.

2017. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
* ...pszichológiailag igyekszem résen lenni,...
2017. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 16-19 éves korom között sokat veszekedtem a szüleimmel, mert nem úgy gondolták a dolgokat, ahogy én, de nekem persze minden azonnal kellett, vagy épp nem akartam valamit, akkor azért ment a vita. Jó szóra hallgatni meg nem akartam. Pedig én még nem is voltam annyira rossz gyerek, csak lázadtam. Utána ezt kinőttem és már csak nevetünk rajta, hogy milyen buta liba voltam :D és persze utólag visszanézve nekik volt a legtöbbször igazuk, jól csinálták, hogy nem engedtek ide vagy oda annyi idősen.
2017. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. családon belüli erőszak, alkohol

2. Uralkodni akarnak a gyerek felett. ( persze határt kell húzni, de pl, én is vérremenő küzdelmet folytattam azon, hogy az almát másképp pucolom mint ő.)

Szabad teret kéne hagyni, had fedezzék fel magukat, úgy csinálják a dolgaikat, ahogy nekik megfelelő,ha nem ártanak másnak, és önmagunknak.

3. Fel se fogják mit tesznek csak beakadt náluk egy lemez.

4. Önismeret teljes hiánya.

5. Ismétlik amit kaptak az ő szüleiktől.


Bizony alig van olyan ember, aki ne sérülne a szüleiktől. Mennyit változott a világ. Régebben több generáció lakott egy hatalmas házban, most meg minél előbb el... Ez a rohanó világ, Munkahelye ami a többséget idegbeteggé, vagy agyhalottá teszik, kihat a gyermekre. Szeretetet várna, de ez helyet, egy elmebeteg szülőt kap. ( Lehet az élet viselte meg.) De ez nem számít egy gyermeknél, még nem nézi, hogy miért vállt ilyenné.

Szinte mindenkinek önismeretet kéne tanulnia, hogy a gyerek nem az enyém, csak ajándékba kapom, aztán elmegy és éli az életét. Egy ajándék, ami nem a tulajdonom, nem zsarnokoshatok fölötte, de megmutathatom neki az irányt amit elindulhat. Erkölcs, (ami sajnos kihalófélbe van). Aztán neki kell döntenie, mit tanul, melyik egyetemre megy, ha meg nem akar tanulni akkor szigorra se fog. 2 helyett egy hármassal is ugyanolyan lesz a sorsa...

2017. máj. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!