Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek szerintetek anyukámm...

Beszéljek szerintetek anyukámmal a babáról, a baba körüli dolgokról? Vagy jobb, ha nem?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hetes kislányunk. Jelenleg anyukámnál lakunk, mert a mi házunk még nincs kész, júniusban költözünk. De itt sem egymás nyakán vagyunk, van külön lakrészünk (nappali, fürdőszoba, babaszoba, hálószoba). Viszont anyukám így is folyton velünk van. Örülök neki, hogy segíteni szeretne, meg lelkes a kislányunk miatt, de ha itt vannak mondjuk a barátnőim is, vagy apukám, a vőlegényem szülei, akkor tényleg olyan, mintha tömeg lenne...


A pici csak egyszer ébred éjszaka, hajnal 5 körül. Mondta, hogy felkel hozzá ő, megeteti, pihenjünk nyugodtan. Igen, de ő utána leviszi a földszintre és a hálószobájukban altatja vissza, mert ott könnyebben elalszik. Viszont mi nem szeretnénk, ha rászokna arra, hogy velünk alszik.

Örülök, hogy lelkes és számíthatok rá mindenben, de nem szeretném, hogy ennyire túlzásba vigye. Viszont összeveszni sem akarok vele, vagy megbántani.



Mindig mondták neki, hogy kéne neki még egy gyerek, mert tényleg szuper anyuka, még most, 22 évesen is rengeteget foglalkozik velem. És kicsit úgy érzem, hogy ezt az anyáskodást szeretné folytatni a babával is...


2017. máj. 8. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Kérd meg hogy ne vigye el és majd te kelsz hozzá éjjel. A többiben segítsen ha akar.
2017. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Anyukád kisajátította az unokáját.

Bírd ki ezt a kis időt már, a költözésig.

Van egy olyan érzésem, ha elköltöztök, édesanyád akkor is megpróbál majd rátok telepedni . Akkor viszont már neked kell megoldani, hogyan tudod vele elfogadtatni a mindkettőtöknek megfelelő állapotot.

Vannak ilyen anyukák . Az unoka lesz számukra a késői saját gyerek.

2017. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 babyboom567 ***** válasza:
75%

Nekem anyukám másik városban lakik,és a terhességem vége felé mondta,hogy majd 2-3 hétre ideköltözik hozzánk segíteni.Mi megmondtuk neki,hogy erre nincs szükség,nekünk hármunknak kell összeszokni.Pár hétig duzzogott,meg győzködött,hogy hát akkor ki fog takarítani,ablakot mosni,mosni vasalni.Felvilágosítottam, hogy a baba születése után az első pár hétben pl biztos nem mosunk ablakot(főleg hogy december volt).Szerintem nyugodtan mondd meg neki amit gondolsz.

Különben a június közel van, nem fog elromlani a gyereked ennyi idő alatt.A kisfiam 3 hónapig egy ágyban aludt velem,akkor kaptunk kiságyat azóta ott alszik.Sőt párszor aludtunk mi már a másik szobában, az sem tűnt fel neki.

Én pl nem igénylem napközben más társaságát,tulajdonképpen megbolondulnék ,ha valaki állandóan itt lenne.Olyan szuper napirendünk van.

Meg anyukám állandóan jönne főzni mosni takarítani,de mindig elmondjuk neki,hogy UNOKÁZNI jöhet,CSINÁLNI DOLGOKAT nem.Mivel egészséges önálló felnőtt nő vagyok és van egy egészséges felnőtt házias férjem,egész nap itthon vagyok a kisfiammal aki álom baba,szerintem nagyon gáz lenne a még dolgozó,beteges 60 éves anyámat iderángatni,hogy pl vasaljon ki.

A varázsmondat nálunk az,hogy:Anya tudom ,hogy szeretsz és jót akarsz,DE ÉN másképp gondolom/csinálom stb.

2017. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Sok bölcs tanácsot fognak itt írni, hogy mit mondj anyukádnak, de ha júniusban költöztök, akkor én semmit se szólnék. Addig végzetesen nem fog semmi rosszra rászokni a baba, utána meg úgy rendezitek, ahogy akarjátok.

Ha viszont utána folyton jön hozzátok anyukád és ez zavaró lesz, AKKOR MAJD tényleg szólnod kell neki.

2017. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értem, a két hetes babán mit tud anyukád megetetni. Hát nem szopik???
2017. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy beszélned kéne vele. A ti gyereketek, én nem hagynám, hogy ő keljen hozzá éjjel, akkor sem, ha simán altatja vissza. Babázzon nappal, de akkor se egész nap már. Az a gyerek a tiétek, és úgy jön le az írásodból, hogy szinte már alig fértek hozzá tőle.
2017. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tápszert kap, azzal bárki megetetheti.
2017. máj. 8. 12:06
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

"A pici csak egyszer ébred éjszaka, hajnal 5 körül" - az nem éjszaka.


"Viszont mi nem szeretnénk, ha rászokna arra, hogy velünk alszik. " - mi van? :D


Tápszert meg ne adj neki, ha azt szeretnéd, hogy normális/egészséges legyen...

2017. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tápszer vs. anyatej vitát szeretnék a kérdés alatt, és nem is a tápszer "hátrányaira" vagyok kíváncsi.

Tudjuk, aki tápszeren nő fel, az betegesebb lesz később, kevésbé okos, tele lesz rendellenességgel, nem fog kötődni az anyukájához, stb.

2017. máj. 8. 12:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Pár hét és költöztek, azt már kibírod, utána úgyis nehezebb dolgod lesz egyedül.
2017. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!