Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó, hogy a szülein...

Szerintetek jó, hogy a szüleink mindent megengednek nekünk?

Figyelt kérdés

A szüleink konkrétan semmiben sem korlátoznak minket, azt csinálunk, amit akarunk.Bármikor elmehetünk bulizni, anyukánk annyit se kérdez, hogy hova megyünk, kikkel megyünk, mikor jövünk haza.

Ezzel talán még nem is lenne probléma, viszont a húgom (16 éves) egyáltalán nem tudja, hol van a határ.

Van, hogy egész hétvégén nincsen itthon, vagy hogy hétköznap délután elmegy berúgni és este tizenegyre keveredik haza. Amin kiakadtam, hogy többször is előfordult már, hogy sulis eseményeken ivott (pl gólyabál, farsang) ahol bármelyik tanár megláthatta volna. Ráadásul nagyon rosszul bírja a piát és részegen elviselhetetlen, volt, hogy többen kellett hogy hazakísérjék, mert annyira kész volt.

Anyukám a legutóbbi ilyen alkalomra is csak úgy reagált, hogy megveregette a vállát, hogy jól van kislányom. És utána másnap elengedték bulizni.

Amikor próbáltam mondani neki, hogy ez azért sok volt, azt válaszolta, hogy ne szóljak bele a dolgaiba és ne oktassam ki.

A tesóm alapvetően nem hülye, csak valamiért nem hajlandó gondolkodni. Nem akarom, hogy elcsessze az életét, vagy valami baj történjen vele. Idén a jegyei is sokkal rosszabbak, mint eddig és jövőre 11.-es lesz, és az már beleszámít a felvételibe.

Mit gondoltok, hová vezet ez? És mit kéne tennem, hogy változzon a helyzet?



2017. máj. 8. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked is mindent megengedtek...
2017. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Le kellene kompletten ülni, és megbeszélni... Lehet szórakozni, de nem kéne túlzásba esni. Annyi szörnyűséget lehet hallani, és a tesódnak jobban kéne vigyáznia magára hiszen annyi minden áll még előtte és olyan sok lehetősége van.
2017. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1-esnek: igen tudom, de én nem csinálok, csináltam olyanokat, mint a tesóm.

2017. máj. 8. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Majd rájönnek a szüleid ha még 30 évesen is nekik kell eltartani mert nem veszik fel normális egyetemre.
2017. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nyilván nem jó.

azt gondolom kellenek a korlátok a gyerekeknek.

2017. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó, de nem látom, mit tudnál tenni. Van valami hobbija, ami érdekli, értelmes céljai, valamiféle elképzelése a jövőjéről? Fel tudnád kelteni az érdeklődését valami értelmes elfoglaltság, és netán a tanulás iránt? Ez a parttalan ivászat, részegeskedés pótcselekvésnek, menekülésnek tűnik, addig sem kell gondolkodni. Oké, hogy fiatal, még nincs rajta különösebb felelősség, élvezze az életet, de a szüleid részéről ez a túlzott engedékenység sokkal inkább totális lesz..rás, mint rosszul értelmezett jófejség.
2017. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kényelmes hozzáállás a gyereknevelésben, de sajnos gyakran visszaüt. Majd ha érettségi után is csak bulizik a kisasszony, nem dolgozik vagy tanul vajon azt hogy tolerálják a szüleid? Apukád mit szól?


Kérdezd meg anyukádat, nem aggódik a kisebbik lánya miatt? Kirabolhatják, megerőszakolhatják, túladagolhatja magát, alaposan elszúrhatja az életét szülői beleegyezéssel.

2017. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!