Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember lesz így az...

Milyen ember lesz így az öcsémből, hogy a szüleink úgy kezelik, mint egy babát?

Figyelt kérdés
Szüleim egyidősek, 22 éves korukban születtem meg én, majd 20 évre rá öcsém, akkor 42 évesek voltak. Öcsém 23 éves, ők pedig 65 évesek. Babaként kezelik, és egyre rosszabb a helyzet. Az egyetemet 5 éve végzi, folyamatosan ,,bukik,, a munkát hírből sem ismeri, teljesen ki van szolgálva, egy barátja nincs, lányok soha nem voltak az életében. Albérletben él, hétvégente pedig otthon ül. Boltba nem mer elmenni, nem tud egy csekket befizetni a postán, mert nem ismeri. Férjemet kértem meg, hogy próbáljon már meg vele fiús dolgokat csinálni, vagy arról beszélni, de semmi, mintha egy 5 éves szintjén lenne. Szüleim soha az életben semmit nem segítettek nekem, a fősuli mellett dolgoztam, házasodtam, lakást vettünk, gyermekeim vannak, de soha egy kiló kenyérrel nem támogattak, mondván, hogy nincs pénz, megy minden nyugdíj az öcsémre. Az a borzasztó, hogy ők babásítják el! Foggal körömmel ragaszkodnak hozzá, 30 km-re élünk egy másik városban, de még ide sem engedik el, nehogy baja essen. Itt vannak a gyermekeink, két kislány, de most 10 és 7 évesen talpraesettebbek és életrevalóbbak, mint öcsém. Beszéltem már sokszor velük, de csak azt hajtják, hogy kicsi még és tanulnia kell. Öcsémmel is beszéltem, de egy 5 éves szellemi szintjén van, fel sem fogta amit mondtam neki. Mi lesz így vele?
2016. szept. 21. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Drogfuggoseg es alkoholizmus varhato egy kis depresszioval.
2016. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Minden ember megtanulja amit kell, amikor rákényszerül. A többség huszas éveiben, de van aki később. Nem tudom miért kell ilyesmiken problémázni, mintha a világ legnagyobb tragédiája lenne. Majd megtanulja, ha kell neki.
2016. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Az egyetem 5 év, szóval ezt a részt annyira nem értem. Másrészt ha albérletben lakik, akkor nem lehet olyan önállótlan. Lehet, hogy nem lesz majd nője, de ezzel szerintem nem neked kell foglalkoznod, a testvéred dolga, hogy hogyan éli az életét.
2016. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3 éves alapszak
2016. szept. 21. 18:44
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
így járt, majd jóóó későn rájön az öcséd, hogy elcseszte az életét
2016. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy van valami baja, pl. pánikbetegség, szorongás, emiatt nem mer sehová menni. Olyat is ismerek, aki ilyen visszahúzódó alkat, bár ő ránézésre sem százas, egyetemet nem tudna elvégezni.

De igazából mi a te problémád? Nem tudjuk milyen ember lesz belőle, de miben érint téged ez a dolog, félsz, hogy neked kell majd eltartani?

2016. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ismertek 23 éveseket? Én igen (és arra is emlékszem, milyen voltam én annyi idősen).
2016. szept. 21. 20:48
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem pedig nem minden ember egyforma és én ismerek olyat is aki nagyon visszahúzódó, már szinte ijesztően, meg olyat is, aki éppen az ellenkezője.
2016. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mer elmenni a boltba? XD sztem csak nagyon lusta.
2016. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért nem jár boltba, mert fél attól, ha egy ,,idegen,, megszólítja, nem mer kommunikálni másokkal, egy boltosnak nem tud annyit mondani, hogy jó napot kívánok.
2016. szept. 22. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!