Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnem, ha a noverem es...

Szeretnem, ha a noverem es apu vegre kibekulnenek! Szerintetek mennyi lehet erre az esely?

Figyelt kérdés

Mar majdnem 6 eve nem beszel a noverem az apankkal, aki sulyos beteg.Akarhanyszor latogatom vagy beszelunk telefonon mindig kerdezoskodik rola apu es tudom, hogy nagyon szeretne kibekulni vele.A noverem viszont szornyen makacs es haragtarto, hallani sem akar apurol. Tudom, hogy nem tokeletes ember, sot rengeteg hibaja van, tonkre tette az egesz gyerekkorunkat.Hiaba volt jo anyagi helyzetunk sokszor megverte a szemunk lattara az anyukankat, megcsalta, megalazta ahol tudta es a legrosszabb, amit tett, hogy viszonya volt a noverem egyik osztalytarsaval, aki akkor meg csak 16 eves volt.Evekig en is haragudtam ra es nem ertettem, hogy lehetett ennyire kegyetlen, de megvaltozott nehany eve es normalisan viselkedett. A noverem nem is nevezi "apanak" altalaban pedofil k"csognek vagy mas nem tul kedves nevet ad neki, de az apjanak sosem hivja.

Nagyon beteg, daganata van es nem ertem miert nem kepes legalabb enyhulni egy kicsit? Regen amikor szidta es olyanokat mondott, hogy "dogolne meg" magamban mindig arra gondoltam, hogy ugy sem gondolja komolyan es egyszer megbanja ezeket, de most ugy latom nagyon komolyan gondolta. Egy kozeli ismeros megkerdezte tole, hogy mit erzett amikor megtudta, hogy betegsegben szenved apu es gondolkozas nelkul ravagta, hogy halas es remeleli az utolso percig szenvedni fog.Nagyon bant, hogy ezt gondolja, mert egyebkent kedves es nagyon jo szivu lany, akit szeret azert barmit megtenne es ezt a sok rosszindulatot egyszer meg visszakapja.

Nagyon szeretnem, ha legalabb megbocsajtana neki, anyu sem haragszik mar ra, nem is szereti, de sose kivanna neki rosszat es sajnalja, hogy beteg.

Szerintetek meg van ra esely, hogy legalabb szoba alljon vele? Masnal, ha elfordult hasonlo helyzet tul tudott lepni a haragon? Mennyi ido kellhet hozza? Mert apunak mar nincs sok es ugy gondolom kesobb banni fogja a testverem, ha most nem bekul.


2017. máj. 8. 20:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"a sok rosszindulatot egyszer meg visszakapja" - én semmilyen rosszindulatot nem vélek felfedezni a leírottak alapján a nővéredben. Amit érez és ahogy reagál az teljesen jogos, ez nem rosszindulat, rosszindulatnak akkor nevezném, ha különösebb ok nélkül kívánna másnak rosszat.

Apád egy utolsó féreg, aki megnyomorított egy családot saját önzősége és beteges vágyai miatt, aki itt visszakap bármit is az élettől, az pont az apád és nem a testvéred.


Egyébként én a helyedben nem győzködném a nővéremet, hogy enyhüljön meg, hanem tiszteletben tartanám a döntését. Apád is egy kétszínű, sunyi, beszari alak lehet, ha csak a halálos ágyán, félelmében szeretne békülni. Gondolom, amíg jól mentek a dolgok, annyira nem érdekelte.

2017. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!