Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik gondolkodás lenne a...

Melyik gondolkodás lenne a logikusabb?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, jelenleg még itthon élek édesanyámmal...dolgozok rendesen, fizetésből adok is haza értelemszerűen, de anyumnak még az sem elég(25ezer Ft), minimálbér felett keresek kicsivel.


Én úgy gondolkozok, hogy ebből a fizetésből ha még többet adnék haza, mégkevésbé látnám a jövőmet, mikor tudnék én itthonról elköltözni, saját lábamra állni...

Másrészről megértem anyumat, mert az ő fizetéséből is éppen csak kihúznánk a hónapot. Persze nem leszünk nullán sosem, csak kevés marad a végére.

Ezen felül nemrég kapott egy közepesen nagy összeget, amit végülis a 30 éves munkaviszonyáért kapta.

Ő ezzel a sajátjaként rendelkezik, mert azért ő dolgozott meg.

Ez világos, viszont az összeg nem túl nagy ahhoz, hogy valami komolyabb felújításba vagy ilyesmibe belefogjon, így inkább ilyen toldozgatós-foltozgatós javításokat csinált a lakáson, ami gyakorlatilag semmit nem javít az összképen, csak másképpen előnytelen...kvázi kidobott pénz.


Ellenben akár abból a pénzből akár hozzá tudott volna járulni ahhoz, hogy elinduljak valamerre, vagy legalábbis megtartotta volna, és olyankor költené el, amikor valami szükséges dolgot 1-1ben ki bír belőle fizetni...


Eléggé követelően hangzik, de nem a gyerek támogatása lenne fontosabb, és egyben logikusabb(hosszabb távon nyilván kifizetődőbb)?


Belátható, ő is tudja szerintem, hogy saját erőből elég nehéz dolgom van, mégsem segít, miközben nem állunk olyannyira rosszul, hogy az utolsó fillér is számítana.


Másrészt bár magamon nem érzem, de általánosságban nem lehet ebből később olyan szintű állapot, hogy később, amikor a szülőnek lenne szüksége segítségre, akkor a gyerek nem lesz hajlandó erre, mondván ő ezt tanulta, hogy mindenki áll a saját lábán, segítség nélkül?


2017. máj. 11. 13:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

ne pénzt adj hanem fizesd be a számlákat amúgy 25 roha1t kevés

így sok segitséget kapsz ne akard anyádnak meg mondani mire költsön, gyakorlatilag ingyen laksz más nyakán

2017. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kellett volna neked adni,sem hozzájárulna, hogy elindulj valamerre. 24 éves vagy, eddig gondolom támogatott, sőt most is támogat hiszen otthon laksz. 25 ezer, amit haza adsz nem sok, egy albérlet sokkal több lenne, tehát Ő ezzel is támogat téged.
2017. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

1. A havi 25ezer még a kajádra sem elég, nemhogy a teljes ellátásodra.


2. Anyád amit kapott, az az ö saját pénze, bolond lenne neked adni és azt csinál vele, ami neki tetszik.


3. A helyedben mélységesen elszégyellném magam, mert csak élösködsz a nyakán.


4. Keress normálisabb munkahelyet, ahol rendes fizetés van és költözz külön albérletbe, ne pedig anyádat akard lehúzni.

2017. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Na, én azt a tábort erősítem, aki azt mondja, hogy gusztustalan a még szülőkkel élő gyerektől elszedni a pénzét az utolsó vasig, pláne ha nem szorulnak rá a szülők, és ha belátható időn belül el tud költözni a gyerek, és arra pakolgat félre.


Azonban a ti esetetek pont az, ahol nem ez a helyzet. A 25 ezer kevés a saját költségeidre, de nem ez a baj, hanem hogy anyáddal együtt nem jöttök ki belőle rendesen, így viszont ciki, hogy te pakolgatsz félre, miközben ő tart el és ő sem jut egyről a kettőre. A másik probléma, hogy ilyen keveset keresel, hová akarsz menni? Egy albérletet/hitelt sem tudsz majd fizetni...


Inkább azon gondolkodj, hogy tudnál több pénzt keresni (akár más munka, akár külföld).


Mert igen, az a gondolat logikus, hogyha a szülő TUD, akkor segítsen anyagilag elindulni, de az nem, hogy már így is erején felül segít, és még kellene...

2017. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Próbálj elmenni albérletbe, és magadat fent tartani 25 ezer forintból!
2017. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

"Eléggé követelően hangzik, de nem a gyerek támogatása lenne fontosabb, és egyben logikusabb(hosszabb távon nyilván kifizetődőbb)? "

NEM ha már igy is erején felül segít. És pofátlanság hogy szerinted előbbvaló a te új otthonod, mint az hogy az anyukádé ne menjen tönkre.

2017. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de te piszkosul pofátlan vagy.A 25 ezer forint talán az étkezésedet ha fedezi,szóval anyukád tart el,miközben felnőtt kereső vagy.Semmi közöd anyukád pénzéhez.na nehogy már amellett,hogy eltart,még a saját prémiumját is neked adja.Mire fel?Felnőtt vagy!Költözz el,és tartsd el magad.
2017. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az lenne a normális, hogy támogatja a szülő a ygeremekét, de nem erőn felül! Minket támogattak, de neme gyedül neveltek minket és jól kerestek, tehát megtehették. De anyukád nem teheti meg és még így is többet költ rád, mint kéne. Minimálbérnől már elmehetsz albérletbe másokkal együtt lakni és így segíthetnéd anyukádat, hogy szegénynek maradjon pénze hónap végére és ne csak a létminimumon éljen. 25 ezer nagyon kevés, a kajádra sem elég, legalább a fizud felét kéne beleadni, na az fedezné a rezsidet és a kajádat is
2017. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
9%

Ha saját lakásban/ házban laknak, akkor csak rezsit kell fizetni. Miért szednék a gyerekemtől bérleti díjat is??

120 nm-es házunk rezsije kb megvan max 50ezer Ft-ból. Plusz a kaja.

Biztos nem kérnék a gyerekemtől többet mint a felét, sőt... És nem azért, mert fel vet a pénz, hanem mert amíg nem dolgozott a gyerekem, addig is fizettem a dolgokat.

Mondjuk, ha lenne mondjuk egy 50ezres hitel még, az eléggé gáz lenne, ha a gyereknek bele kellene fizetnie a hitelbe is. Már miért? Mert én felvettem több éve? Bőven elég a rezsi fele. Pluszba a saját költségeit nyilván magának fizesse, és menjen el bevásárolni.


Mondjuk abban nem értek egyet, hogy igényt tartasz a 30 éves prémiumra.

2017. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
"Ha saját lakásban/ házban laknak, akkor csak rezsit kell fizetni." Na nem egészen, mert nem kellne hogy egy keresőképes embert az anyja - aki amúgy is nehéz helyzetben van- tartson kajával, mosószerrel, piperecuccokkal, meg a többi mindennapi aprósággal. Erre még az a kis plusz pénzt is elvenné az anyjától...
2017. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!