Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik gondolkodás lenne a...

Melyik gondolkodás lenne a logikusabb?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, jelenleg még itthon élek édesanyámmal...dolgozok rendesen, fizetésből adok is haza értelemszerűen, de anyumnak még az sem elég(25ezer Ft), minimálbér felett keresek kicsivel.


Én úgy gondolkozok, hogy ebből a fizetésből ha még többet adnék haza, mégkevésbé látnám a jövőmet, mikor tudnék én itthonról elköltözni, saját lábamra állni...

Másrészről megértem anyumat, mert az ő fizetéséből is éppen csak kihúznánk a hónapot. Persze nem leszünk nullán sosem, csak kevés marad a végére.

Ezen felül nemrég kapott egy közepesen nagy összeget, amit végülis a 30 éves munkaviszonyáért kapta.

Ő ezzel a sajátjaként rendelkezik, mert azért ő dolgozott meg.

Ez világos, viszont az összeg nem túl nagy ahhoz, hogy valami komolyabb felújításba vagy ilyesmibe belefogjon, így inkább ilyen toldozgatós-foltozgatós javításokat csinált a lakáson, ami gyakorlatilag semmit nem javít az összképen, csak másképpen előnytelen...kvázi kidobott pénz.


Ellenben akár abból a pénzből akár hozzá tudott volna járulni ahhoz, hogy elinduljak valamerre, vagy legalábbis megtartotta volna, és olyankor költené el, amikor valami szükséges dolgot 1-1ben ki bír belőle fizetni...


Eléggé követelően hangzik, de nem a gyerek támogatása lenne fontosabb, és egyben logikusabb(hosszabb távon nyilván kifizetődőbb)?


Belátható, ő is tudja szerintem, hogy saját erőből elég nehéz dolgom van, mégsem segít, miközben nem állunk olyannyira rosszul, hogy az utolsó fillér is számítana.


Másrészt bár magamon nem érzem, de általánosságban nem lehet ebből később olyan szintű állapot, hogy később, amikor a szülőnek lenne szüksége segítségre, akkor a gyerek nem lesz hajlandó erre, mondván ő ezt tanulta, hogy mindenki áll a saját lábán, segítség nélkül?


2017. máj. 11. 13:16
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

na jó, mindenkinek igaza van, ez eddig is így volt.


akkor viszont mi a fsznak ítélitek el azokat az embereket, akik akár 30 évesen is még otthon laknak?

mert ezek szerint ti is ameddig otthon laktatok, arányosan kivettétek a részeteket minden költségből vagy még teszitek is most is...nem, tudom, mindenki már 16 éves kora óta dolgozik, és amikor befejeztétek a sulit, már egyből dobbantottatok is otthonról...:D világos, csak akkor mit rinyál itt a magyarok többsége, hogy szarul megy, meg nem tudnak elindulni a fiatalok semerre...ide 10ből 10 ember azt válaszolja, hogy a szülőnek bőven elég segítség az, hogy nála lakhatsz meg ehetsz...

2017. máj. 12. 19:36
 32/32 anonim ***** válasza:

Csak hajtod a magadet, kerdezo. Mindenki hulye csak te vagy helikopter.

Van akinek tud segiteni a szulo, nagyszulo vagy barmilyen kiterjedt rokonsag. Van akinek nem. Senki sem mondta hogy fair. De az sem fair hogy te mar itt azzal fenyegetozol hogy majd nem segitesz anyukadnak ha idosebb lesz mert a sajat kis premiumat arra merte kolteni amire o akarta, amellett hogy eltart teged es nem 25 ezer forintbol. Es tenyleg, minimalber felett picivel nem lesz sajat lakas de meg alberlet sem egyhamar. De egy ido utan be kell ismerni hogy mindenki a sajat sikerenek a kovacsoloja. En vagyok aki irta neked hogy tanulj egy jobb szakmat ingyen de te ra se bagoztal... Es igaz, piszok nehez palyakezdonek lenni, foleg ha csak erettsegid van, nem fognak kapkodni utanad.

Ja es 23 vagyok es en is anyukammal lakom, igaz csak december ota. Nekem meg senki se mondta hogy ciki lenne.

2017. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!