Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz ember lennék emiatt?

Nagyon rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogyha ne adj isten édesapám ápolásra szorulna majd öregkorában, akkor mit fogok tenni.


Azzal semmi bajom nincs, hogy takarítani, főzni, mosni rá, vagy esetleg etetni, de a pelenkázást nem tudnám csinálni. Pont ezért nem akarok gyereket sem, mert őszinte leszek, egyszerűen undorodom ettől. Nem bírja a gyomrom.


Szerencsére édesapámnak nincs semmi baja, dolgozik, jól van, szóval a kérdés csak elméleti.


A kérdéshez hozzátartozik az is, hogy apukám a nagyszüleim segítségével nevelt fel, szóval hatalmas bűntudatom van, ha erre gondolok. Szerintetek fog ez az érzés változni valaha? Vagy van itt még valaki, aki hasonló cipőben jár, mint én?


Kérlek szépen titeket, tiszteljük meg egymást egy normális válasszal. Ha van kérdésetek nyugodtan tegyétek fel, válaszolok.


2017. márc. 15. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Én már öreg vagyok, és sokat láttam, tapasztaltam. Igaz az a mondás, hogy minden napnak megvan a maga baja, gondja. Azokat kell megoldani. A jövő gondjait majd akkor kell, amikor felmerülnek. Ma hiába döntenéd el, hogy mit és hogy csinálj, nem biztos, hogy évek múlva is úgy gondolod, vagy úgy lesz rá lehetőséged. Apukád is élhet egészségesen hosszú ideig, de lehet hosszan tartó betegsége is, vagy éppen este lefekszik és reggel nem ébred fel.

Most ne foglalkozz ezzel, csak éljetek egymás mellett szépen, szeretetben.

2017. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem tartom vagy rossz ember emiatt.

Gyermek szüléstől emiatt ne tántorodj el, majd megcsinálja az apuka akkor. Ez így normális, ha valakinek valami nem megy, segít a párja. Ennyi.


Apukád gondozását ha véglelg nem bírnád vagy épp nem menne, külső segítséget is igénybe vehetsz. (pl idősek otthona)

2017. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vida94 válasza:
100%

Szerintem ne ilyen gondolatokra pazarold a drága idöd.

Örülj apukád egészségének és tedd széppé az életét azzal hogy a sajátodat boldogan éled :)

2017. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, hány éves vagy?
2017. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A masik oldalrol megkozelitve: en meg nem vagyok kriptaszokeveny, de fiatalka sem. De nagyon utalnam, ha magatehetetlen oregasszony valna belolem es azt meg jobban, ha a fiaim vakarnanak ki a sajat piszkombol. Jobb lenne, ha ezt szakemberre biznak. A szuleim ugyanezen a velemenyen vannak. Es egyikunk sem rossz ember (tudomtudom, ondicseret budos) :D
2017. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám volt halálosan beteg, rákos, 15 voltam.

Megtettem mindent amit lehetett érte, de ha hányt akkor nem tudtam ott lenni, ki kellett rohanjak a szobából mert valószínűleg én is kidobtam volna a taccsot.

(végül sose lett olyan állapotban, hogy pelenkázni kelljen)

Megértette, nem haragudott.


Ami a gyereket illeti - ismerősöm mesélte, hogy neki nagyon-nagyon gyenge a gyomra (képtelen a penészes ételt eltakarítani például) és félt a gyerektől, hogy mi lesz. A baba végül nyilván produkált undorító dolgokat (végülis kisbaba) de fura módon cseppet sem zavarta.

2017. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Majd ha eljön az ideje, addigra változik a véleményem. Én fiatalabb koromban is szorultam egyszer ápolásra, egy műtét miatt. Ciki lett volna, ha a családom ezt kellemetlennek tartotta volna.

Szerintem ha egy szeretted beteg, akkor elsősorban az a fontos, hogy érte aggódsz, nem magad miatt fogsz aggódni.

2017. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok. :)


4-es válaszoló: 22 éves vagyok.

2017. márc. 15. 23:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, nem tudom, hogy én ezt meg tudnám-e csinálni bárkinek is. De nekem anyukám kifejezetten kérte, hogy ha ne adj isten öregkorára magatehetetlen lenne, akkor ne mi ápoljuk, hanem hívjunk nyugodtan szakembert.


Ha gyerekem lenne, én is tuti ezt mondanám neki. Ez egy külön szakma, azért vannak az ápolók, hogy megcsinálják a fizikai részét. A hozzátartozóknak meg azt, amit csak ők tudnak: vele lenni, szeretni, időt szánni rá, meghallgatni, felvidítani...stb.

2017. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, kicsit zavaros lett a vége: Szóval a hozzátartozók meg azt a részt csinálják, amit csak tőlük kaphat meg a beteg: szeretetet, törődést, együtt töltött időt...stb.
2017. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!