Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan keressem meg az apámat?

Hogyan keressem meg az apámat?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok. Meg szeretném keresni az apámat,de nem tudom hol kezdjem. Születésem után elhagyott,mert autista vagyok és "ő nem vállalja a felelősséget". Két emlékem van róla,az egyik még 5-6 évesen lehetett,az,hogy néha nyáron jött a piros robogójával és hozott cseresznyét és mustot. A másik az akkor volt amikor már gyermekotthonban voltam és egyik nap bejött. Nem ismertem fel,úgy kellett bemutatni. Nem tudok róla semmit,még a neve is bizonytalan,azt is a gyermekotthon vezető irodájában néztem meg amikor be lettem hívatva.

Nem tudom,hol lakik,kivel él vagy egyátalán hogy él-e még. Hol kezdjem a keresést?



2017. máj. 11. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

kekkh

de kellenek az adatai

2017. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, vársz még egy évet (betöltött 14. életév kell hozzá), és utána a gyámhatóságon keresztül meg tudod keresni.
2017. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Születési anyakönyvi kivonatodnak kell lennie.
2017. máj. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyukádtól megkérded a nevét, születési idejét, anyja nevét, írsz egy levelet neki, lezárod egyborítékba, meg egy kérvényt, hogy szeretnéd ezt a levelet eljuttatni neki, és ezt a kettőt beviszed a legközelebbi okmányirodában. Ha a megadott adatok alapján megtalálják, akkor elküldik neki a levelet, aztán rajta múlik, hogy válaszol-e. Olyan 3500 Ft körül van az eljárás díj.

Kapcsolatfelvételi eljárásnak hívják.

2017. máj. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Az más kérdés, hogy

- gyerekként nn nem akarnám látni "apámat" ezek után

- az "apa" helyében nem érdekelne a fiam, ha meg akar keresni, sem, mert elhagytam, okkal - az okot és annak jogtalanságát most hagyjuk.

2017. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!