Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal?...

Mit csináljak anyámmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 éves lány vagyok.

Mostanában (az utóbbi 2 hónapban) anyunak nagyon elviselhetetlen személyisége van.. Ha sírok egyből azzal jön, hogy ad egy pofont, hogy legyen okom sírni, folyamatosan sajnáltatja magát, beadja, hogy neki pánikbetegsége van, és vesz minden gyógyszert rá, csak egyet sem szed közülük.. Semmilyen jele nincs annak, hogy pánikbeteg lenne. Van egy kutyánk, akinek normális kaját sem képes venni, (gondolok konzervre) csak, ha eszébe jut, az is külön kiváltság a kutyának. Eleinte szerette nagyon a kutyát, most volt 1-2 stiklije, és egyből azt mondja, hogy nem szereti. Rám fogja, hogy nem adok neki enni (fűszeres maradékot biztosan nem fogok neki adni..) hogy nem törődök vele és hasonlók. Piszkál, hogy takarítsak amivel nem is lenne baj, de nem megkér hanem rám parancsol, és elhord minden lusta görénynek, ha nem csinálom meg. Ha nem viszek be neki kávét egyből azzal jön,hogy ő az életét adná értünk mi meg egy kávét sem vagyunk képesek bevinni neki. (Magamra és a nővéremre gondolok) Ebből nekem már borzasztóan elegem van..

13 évesen nekem pattog, hogy nem vagyok önálló HOLOTT nem mehetek el egyedül a boltig, vagy sétálni a kutyával egyedül, ahhoz is kisérő kell... Hosszútávon elég idegesítő.. Mindenkivel ordibál, még a barátjával is, nem képes alkalmazkodni hozzá, és az van, hogy a barátja nem képes hozzá. Egyszóval nagyon idegesítő, és igazságtalan! Nem tudom mit csináljak.

Ezt megmondani neki nem tudom, mert vagy beduzzog, vagy jól elver.. Azért is szokott magyarázni, hogy savanyú fejet vágok (miért vigyorognék, ha mindkét szülömmel rosszban vagyok.) Hogy húzom a szám, pedig ilyen az arcom.... Más a személyiségem mint a nőveremé, csendesebb, visszahúzódóbb vagyok, és nem képes engem így elfogadni. Kérdez valamit, és nem úgy válaszolok ahogy ő azt szeretné, akkor leszid.

Mit csináljak? elegem van mostmár.



2017. máj. 12. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudtam, hogy már 13 éveseknek is osztogatnak orvosi diplomát, így magabiztosan tudnak pánikbetegséget diagnosztizálni.:D

Semmi baj, kislány, majd kinövöd. A kutya pedig éhen fog dögleni, ha nem eteted, amúgy nincs kőbe vésve, hogy kizárólag a legdrágább kutyakonzerven tartható.

2017. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
iTT VAGY KÉRDEZŐ?
2017. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Tudod pánikbetegséget nem nehéz felismerni, ahogy azt sem, ha valakinek nincs, kedves 1#-es.

Kérdezo, szerintem ülj le vele beszélgetni, és mond el, hogy te ezt érzed.

nekem bevált.

2017. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát, valami problémája van, romlott a viszonya a barátjával, munkahelyi probléma. Mondjuk, lehet, hogy eleve rossz a természete, azon nem tudsz segíteni, csak kibírni, amíg külön nem költözöl. Ha csak mostanában, akkor az még javulhat. Nincs olyan rokon, akivel bizalmas viszonyban van ő is meg te, akit meg lehetne kérni, hogy puhatolózzon? Ha nincs, akkor "húzd be füled-farkad", töltsél sok időt olyanokkal, akik szeretnek. Elvileg tanács szokott lenni, hogy meséld el őszintén neki az érzéseidet, de ebből a leírásból arra következtetek, hogy nincs olyan állapotban, hogy pozitív visszhangra találnál.
2017. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Megint.... 1-2 mondat olvasása után, abba is hagytam, es rajöttem, hogy ez megint ugyanaz a sablon probléma, ami minden nap van......

Én sirok, ezért anyám jól elver, mert sírok.....

Mit tegyél? Jelentsd fel anyukád, had hurcolják meg, Te meg neveld fel magad....

Kerdező, tudom hogy nem jössz vissza a kérdésedhez, de leirhatnad 1-2 mondatban, higy milyen vagy....

2017. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Felnőtt segítsége kell.

Ha anyukád barátja nem tudja őt pszichológushoz elcipelni (valószínűleg rád nem hallhatna hogy menjen el pszichológushoz, akkor sem, ha vele mennél), akkor kell venni egy mély levegőt és neked (lehetőleg a nővéreddel) el kell menni a lakóhelyetek szerinti területileg illetékes kormányhivatalhoz, azon belül a gyámhivatalhoz (osztályhoz) és el kell mondani a helyzetet - ők majd családlátogatót küldenek ki és elbeszélgetnek az anyukáddal... erre anyukád valószínűleg még dühösebb lesz és átmenetileg akár rosszabb is lesz a helyzet a mostaninál... de, a következő lépésben a gyámhivatal belengeti majd, hogy elveszik a gyereket tőle állami gondozásba vagy kezdeményezhetik anyukád gondnokság alá helyeztetését... ha anyukád ettől sem megy pszichológushoz, akkor a gyámhivatal további lépései a megoldások... vagy tűröd a mostani helyzetet.

Itt már olyan pszichológiai (de, lehet, hogy pszichiátriai) gondok vannak, ami egy beszélgetéstől nem fog megváltozni/megjavulni... ő már agyban valószínűleg beszűkült és elvesztette a realitásérzékét és önkontrollját... doki kellene neki.

2017. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

"Tudod pánikbetegséget nem nehéz felismerni, ahogy azt sem, ha valakinek nincs, kedves 1#-es. "


Ebben a témában kompetensebb vagyok nálad, biztosíthatlak. Egy 13 évesnél meg pláne.:-)

Megy a kamaszhiszti, ti meg ugrotok rá, mint gyöngytyúk a takonyra. Csak így tovább.:D

2017. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek.
2017. máj. 12. 19:06
 9/12 anonim ***** válasza:

kérdező, anyukádnak betegsége van, és pánikbetegségre nem lehet csak úgy venni gyógyszert.

Sajnálom, nem tudok mit mondani. Nincs megbízható felnőtt, akivel megbeszélheted? Anyukád depressziós, vagy valami más lelki baja van. Nem akarok diagnosztizálni, de nem normálisan viselkedik.

Van apukád is, ő mit szól? Mert itt úgy néz ki, nagy bajok vannak a családban.

Anyád nem apukáddal él?

A "jól elver" remélem jelképes.

Nem tudunk érdemben segíteni, apukáddal beszélj.

Örökre hálás vagyok, hogy normális családom van....

2017. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, kamu, lehet nem, de ha kamu, akkor is rengetegen élnek így.
2017. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!