Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy utálok tanulni, és nem akarok egyetemre se járni?

Figyelt kérdés

Utálom az iskolát, utálok tanulni. Pár éve még úgy volt, hogy megyek, de most már a gyomorgörcs is elfog a tanulás gondolatától.


Rosszak a jegyeim, de hiába tanulok több órát, (gyakorlatilag mikor hazaérek attól kezdve késő estig), de csak 2-eseket meg néha 3-asokat kapok. Így már eljutottam oda, hogy az egész nem érdekel, gyűlölöm.


Csak a 2-esre megyek mindenből, de az osztálytársaim nagy része is egyébként.


De anyukám meg reménykedik még, hogy továbbtanulok, nem veszi komolyan, ha azt mondom, hogy nem akarok. A magán matektanárom is mondogatja, hogy ezt meg azt majd tanulom az egyetemen, és vele is próbálom megértetni, hogy nem megyek, de mint egy ufóra úgy néz ilyenkor. Valami okj-re mennék, de szerinte csak "időhúzás".


De el akarok már minél hamarabb költözni itthonról, mert a szüleim elváltak, és nem jó itthon a hangulat, nem jövök ki anyám pasijával, apámmal pedig már megromlott a kapcsolatunk. Már csak ezért sem akarok még 4 évig tanulni, és itthon rohadni. Kollégiumba meg biztos nem megyek. Nem vagyok túl szociális ember.


17/f


2017. febr. 19. 20:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
Nőj fel és fejezd már be a hisztit 17 éves fiú létedre..könyörgöm
2017. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%

Svájcban lehetsz mosogató 700e ft-ért...

Ha itt lediplomázol akkor is csak 200-300e. haha

2017. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Ha 2-es 3-as jegyeid vannak,nem is értem édesanyádat,hogy hogy gondolja,hogy egyetemre egyáltalán felvesznek? Oda jó érettségi kell,és emeltezni is kell.

Nem tudom miért erőlteti.

2017. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%
A továbbtanulás nem anyud, hanem a te egyéni döntésed. :) Bízom benne, hogy észérvek hatására ő is ráébred erre. Próbáld elmagyarázni neki, hogy a továbbtanulás csak akkor célravezető és eredményes, ha saját késztetésből történik. Ne vedd rossz néven, de ha nem érzed magad kompetensnek, úgy érzed, hogy nem állsz helyt, akkor az egyetem során is rossz kedvet, kudarcot tapasztalsz. Az esetek többségében a hozzád hasonlókkal, akiket a szülők küldenek egyetemre, az történik, hogy rövid időn belül úgyis abbahagyják, ami fölösleges idő- és energiapazarlást jelent! Továbbtanulás nélkül is lehet valakinek kiegyensúlyozott, stabil élete, ha eléggé élelmes, kitartó és törekvő személyiség! Keress alternatívákat, gondolkodj azon, hogy mivel szeretnél foglalkozni, tűzz ki célokat magad elé, győzd meg arról anyudat, hogy egyetem nélkül is biztosítani tudsz magadnak egy kényelmes életet! Sok sikert!
2017. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Hagyd rájuk! Azért arra vigyázz, hogy azok a kettesek legalább erősek legyenek, és az érettségi sikerüljön. Anélkül ugyanis nem lesz könnyű az élet. Megértelek, hogy nem lehet könnyű az új "apukával", de a fügetlen élethez sok pénz kell. Tudod, mennyibe kerül egy albérlet? És egy sima érettségivel nem nagyon válogathatsz az állások között. Az OKJ-t jó ötletnek tartom, de mindenképp olyan szakmát válassz, amire van kereslet.
2017. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért a hülyeséget hagyjuk.


1100 eurót talán keres egy szobalány, vagy mosogatófiú.

Ez azért messze van a 700 ezertől. Ahhoz azért már legalább egy technikusit fel kell mutatni.


Kérdező: nincs semmi ami érdekelne? Ha van akkor már megéri továbbtanulni. Középiskolában én Sem tudtam a sok marhaságot megtanulni, a humán dolgokból csak átestem, mert nem olyan a beállítottságom. Pedig próbáltam, csak nem vette be az agyam. Történelemből szelektív Volt a képességem, mert ami elég közel Volt a mi időnkhóz, pl. világháború, azokat nagyon meg tudtam tanulni, de középkori és ókori egyszerűen nem voltam képes. Legalábbis nem összefüggéseiben. És nekem is gyomorgörcsöm Volt 17 évesen a vizsgák előtt, mert ha 20 témából 17-et megtanultam, tuti belehúztam abba a 3-ba.


Aztán megcsináltam a technikusit, aztán ott rájöttem hogy ezt kell tovább fejleszteni, és mentem főiskolára.


Lehet neked is jó lenne az OKJ, mert talán felébreszti az érdeklődésedet.

De ha nem, az Sem baj, nem válsz nekem konkurenciává, hanem valahol nyomkodod majd a zöld gombot, meg eteted a cnc-gépet.:)

2017. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2%
Azt hozzátenném,h hiába a tanulás, okj stb lassan sorozzák a férfiakat. Akk nem tök mindegy? :D
2017. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

"Ha 2-es 3-as jegyeid vannak,nem is értem édesanyádat,hogy hogy gondolja,hogy egyetemre egyáltalán felvesznek? Oda jó érettségi kell,"


Nekem Sem voltak jobbak, mint az előbb írtam. Aztán matek meg fizikából megvcsináltam az 5-öst, de a töri meg irodalom 3-as lehúzta. De nem érdekelt senkit, lehetett felvételizni főiskolára, és ott már csak a matek meg a fizika érdekelte őket. Nem tudom most hogy van.


Ha meg jól megy a fősuli, lehet folytatni egyetemen. Én most fogom 40 évesen külföldon(mármint fősuli után az egyetemet, masteren). Sosem késő.

2017. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

"lassan sorozzák a férfiakat"


Hol?

2017. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Matekfaktra járok, 4-es is vagyok belőle, szóval megy valamennyire jó is vagyok belőle, fel is vennének az egyetemre, mert alacsonyak a ponthatárok a szakon, amit nézegettünk. De magolni utálok. Félévkor csak egy tárgyból lett 2-esem, és egyből buktam (abból már megvan a 2-es). De a magyarról, töriről, és a szakmai tárgyaimról beszélek, amit magolni kell, mert így kérik számon. Nekem meg egyáltalán nem mennek ezek a humán sz@rok.


Ha továbbtanulnék, meg biztos hogy már az első szemeszterbe kihullanék, a durva matek miatt. Nem érzem magam elég jónak, hogy ott helytálljak.

2017. febr. 19. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!