Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szülőnek, vagy...

Szerintetek a szülőnek, vagy a gyereknek van több köze a másik (szerelmi) életéhez?

Figyelt kérdés

1.) Pl. ha én 24 éves, önálló férfiként csalom a mennyasszonyom és apám is csalja anyám, akkor melyikünknek van több joga beleszólni a másik dolgába? Amúgy a két "család" között jó a kapcsolat... Szerintem ebben a szituban nekem, hiszen míg anyámhoz igenis sok közöm van, addig apámnak a mennyasszonyomhoz nem sok.


2.) Ha én prosti vagyok akkor anyámnak több köze van a dologhoz mint nekem lenne, ha Ő lenne prosti?


Ui: Ezek elméleti kérdések.



2017. máj. 16. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Mindkét esetben felnőttek vagytok. Pont ugyanannyi jogotok van egymás életébe beleszólni. Viszont mindkét példád nagyon durva.
2017. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Semmivel nincs több jogod. Semmi közöd hozzá. Mégis mit kepzelsz, szüleid felnőtt emberek. Majd megoldják a gondjaikat és tájékoztatnak.
2017. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

"apámnak a menyasszonyomhoz nem sok"... de hozzád már van ugyanannyi köze, mint neked hozzá.

Szóval vagy bárki beleszólhat a másik dolgába, vagy mindenki hallgasson.

2017. máj. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
99%
Aztán csak óvatosan, még a végén kiderül, hogy apád a menyasszonyoddal csalja anyádat.
2017. máj. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

én egyetértek a kérdezővel, mivel az 1. esetben a nő az anyád, így az anyád védelmében több jogod van beleszólni apád életébe, mint apádnak a tiédbe. Viszont apósodnak ugyanannyi joga lenne beleszólni a lánya védelmében a te életedbe, mint neked apádéba, viszont apósodéba te nem szólhatnl bele anyósod védelmében, csak a feleséged, aki a lányuk.


2. Ha prosti vagy, akkor anyádnak azért van több köze hozzá, mint neked hozzá, amennyiben tőle telhetően, tisztességesen nevelt, mert ő nevelt fel téged.

Viszont ahhoz, ha ő prosti, ha független ember vagy, nincs közöd, ha viszont ő nevel abból a pénzből, amit megkeres, akkor még tisztelettel is tartozol érte, nem magáért a kereset módjáért, hanem hogy eltart belőle.

2017. máj. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyiknek sincs joga beleszólni a másik dolgaiba.
2017. máj. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtöknek sincs köze a másik szerelmi életéhez, mircel nem látjátok át a dolgot, csak egy részletét, de az okokkal, a másik hozzáállásával (van aki lazán asszisztál a házastársa félrekurásához) nem vagytok tisztában.
2017. máj. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Két felnőtt ember esetében egyiknek nincs joga és egyiknek sem dolga kéretlen tanácsot adni. Nyilván vannak extrém esetek, amikor valaki veszélybe sodorhatja magát vagy mást, akkor szerintem indokolt a közbelépés. De felnőtt emberként tiszteletben tartjuk egymás döntéseit, akkor is ha nem tetszik. Nem kell ujjongani, de a piszkálás, beszólogatás, okoskodás sem jó irány.
2017. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Felnőtt embereknek nincs joga beleszólni másik felnőtt ember magánéletébe, akkor sem ha az a másik ember rokon. Tehát éppen egyenlő mértékben nincs közötök a másik szerelmi életéhez.


30N

2017. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!