Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek apam viselkedesevel?

Mit tegyek apam viselkedesevel?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok, de apamnak sosem tudtam megfelelni. Barmit amit csinaltam abban mindig hibat talalt. Mindig mindenert ordibal(t) velem es vele szemben mar elszallt a bizonyitasi vagyam, ha valamibe belekezdek amihez koze van, akkor szinte felvallrol veszem, azzal a mondattal, h "Ugysem fog neki tetszeni, ahogy csinalom". Szoval a vege mindig mindennek az, h leuvolt. Ha tenyleg elrontom, vagy ha csak keresi a hibat. Ma reggel is egy fakanal elmosasaban veszett velem ossze, amiert veletlenul erosebben engedtem meg a vizet es a vizsugarakat a fakanal visszaverte es ezert mosogato kornyeke vizes lett vagy tegnap megszolta, h a szeket nem annyira toltem be a helyere mint ahogyan o azt szerette volna -.- Ilyenkor persze anyukam mindig megved, ha ugy latja, h tenyleg jogtalanul szekal. Nem mondhat lustanak mert a csaladi vallalkozasban mindig kiveszem a reszemet, mindig igyekszem rendet tartani magam korul stb. Mar a parom is eszrevette (egy szoval nem emlitettem neki), h orasi kulonbseget tesz koztem es az ocsem kozott (1 ev a korkulonbseg koztunk). En mar mellette szinte a maximalizmusra torekszem ( es sokszor ezert tolom el a dolgokat), az ocsemnek alig kell valamit csinalnia. Ocsemnek masnaposan nem kellett bemennie dolgozni a vallalkozasunkba, nekem 2 hete egy atbulizott ejszaka utan nem is volt kerdeses, meg sem mukkanhattam. a

Persze apamnak nem csak rossz tulajdonsagai vannak, mert tud intezkedni, segitett a suliban is 1 vizsgat elsimitani, h emiatt letegyem a diplomamat, es ezert sosem voltam halatlan, ugy erzem, h ezt mindig meghalalom. Persze a reggeli incidens utan a fejemhez vagta, h "Majd ha minden hulye utan majd legkozelebb futnom kell..." Na itt elsirtam magam, hatalmasat csalodtam, mert sosem kertem a suliugyben apam segitseget, sosem akartam, h beleavatkozzon az eletemben. A segitseget csak utolag mondtak el, hatha ez a kapcsolatunkon javit, de ezzel, h a fejemhez kaptam egy olyan szivessegert, amit nem is kertem... Ennel betelt a pohar. Hogyan kellene hozza viszonyulnom?


2017. máj. 17. 07:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Fhu hát ez elég szomorú:( Apukáddal élsz? Szerintem próbálj meg vele beszélni. Üljetek le és mondj el mindent őszintén. Hogy téged mennyire zavar és bánt a viselkedése. Ha ez sem érdekli akkor ne foglalkozz vele szerintem. Engedd el a füled mellett a beszólásait. Már nem vagy gyerek. Ha kell akkor szólj vissza neki. Mond hogy fejezze be vagy hasonlók. Semmi esetre se hagyd hogy fojamat fikázzon. Leírtak alapján semmi oka nincs rá.:/
2017. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem apukád fiút várt, te megszülettél lányként.Egy év múlva meglett a fia, azóta benne látja a csodát.

Ha a családi vállalkozásban dolgozol (ez a fő munkahelyed?), akkor esélyed sincs arra, hogy kikeveredj ebből a "másodrendű" szereposztásból. Próbálj másik munkát találni, ahol sikeres lehetsz és az önbizalmad is nő.

2017. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A vállalkozásunkba csak besegítek, vagy egy főbb munkám. Már anyukám is próbált vele erről beszélni, de anya is csak annyit mondd, h neki ilyen a természete, mert van amikor anyummal is ilyen hangnemben beszèl, szőrszálhasogató ha olyan kedve van :/
2017. máj. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!