Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan piszkál mit...

Apám állandóan piszkál mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet a következő:

Akármit csinálok beleszól mindenbe. 20 éves vagyok és eljártam dolgozni haza adtam ahogy megbeszéltük. Csak közbe előjött egy rendellenesség a gerincemnél + meg is emeltem magam így nem birok nehezet emelni a munkahelyről elküldtek így most nem dolgozom cssk keresgélek. És a pénz miatt piszkál állandóan meg azt mondta mostmár ő ossza be a pénzt amit majd keresek,szóval adjam oda az összeset amit megkerestem. Szerintem azért ez így nem fer. Már azon gondolkodom, hogy elköltözök albérletbe valahogy és még látogatóba se jövök el hozzá. Szerintetek mit tegyek?



2017. máj. 7. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha tudsz, költözz el. Akkor nem tud beleszólni az életedbe.
2017. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ne add oda neki. Tulajdonképpen semmi köze hozzá. Te kerested és megdolgoztál érte úgy osztod be ahogy akarod. Ne hagyd hogy ennyire a markában tartson mindent. Amint lehet szerintem költözz el, így is eléggé kihasznált már.
2017. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Annyiba talán igaza van, hogy ha itthol lakok adjak bele a családi kasszába. Jó azt nyílván én is tudom hogy így működik. De ha nem adok akkor meg itt küszködik hogy nincs mit enni stb benzin kéne de amikor suliba jártam akkor is ugyan úgy ettem ittam stb érdekes egy helyzet
2017. máj. 7. 21:14
 4/13 anonim válasza:
67%
Az utolsó kommenteddel lapcsolatban egy cipőben járok veled. Amit tanácsoltak, azt próbáld meg megbeszélni vele. Nem mindig az a legjobb megoldás, hogy ott hagyjuk a francba őt, mert azt megbánhatod. Ha így sem jöttök ki anyagilag igazán, akkor ha egyedül marad, lehet annyira sem fog.
2017. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hat szerintem 300 ezer forintból ki lehet jönni 7. Éig nagyon pénzéhesek az a baj + az én fizetésem már ott van, hogy 400 ezer körül.
2017. máj. 7. 21:30
 6/13 anonim válasza:
77%
Ki lehet jönni, igazad van. A gond az, hogy nem akarnak lemondani semmiről. Azaz akkor a színvonal csökkenne. Nem?
2017. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Na hát tudod mikor adnám oda az egész fizetésemet. Semmi köze ahhoz amit te keresel. Add bele a részed amennyit fogyasztasz. Ha ez neki nem elég, próbálj meg elköltözni.
2017. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát igen lehet csökkenne de kb arra a szintre mikor még suliba jártam.

Kedves utolsó: hát én se szivesen adom oda csak volt róla szó, hogy ha nem adom oda akkor mehetek amerre akarok és azért még nem igazan tudok hova menni. Meg fogom beszélni vele, hogy annyit adok amennyit elhasználok és rakom félre albérletre kaukcióra

2017. máj. 7. 21:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha engedsz és odaadod a pénzt, mert az kényelmesebb, teszerinted mikor fogja azt mondani, hogy lányom/fiam, mostmár a tiéd? Szerintem még 30 évesen se... Hidd el más is járt már így, és nem lesz vége soha..
2017. máj. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet velük megbeszélni, hogy annyit adsz amennyit elhasználsz, mertmajd felszámol neked rendes albérleti árakat..

Nincs kedved elköltözni, inkább fizetsz.

Tudod és is így jártam, elvették az egész fizetésemet. vagy 25 éves koromig. Aztán elváltak, a ház fele apa, másik fele anyáé. Mit lehetett tenni? Én anyánál maradtam. ( nő vagyok.) De havi részletekbe kifizettük a ház másik felét, neki. MOndani se kell nagyon sok év volt, és megint kellett a fizetésem. Eltelt jópár év. Munkahelyek megszüntek, ingatlanárak lementek. Kénytelenek voltunk hitelt felvenni, és eladni másmerre költözni. Most megint ingatlan hitel van a nyakunkon anyámmal, és persze ezért megint kell a fizetésem. Már le se írom hány éves vagyok, és még mindig nincsen saját lakásom. Tanács húzz el, éld az életed. Mert ebből nem fogsz kimászni, ha egyszer belemész.

2017. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!