Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzete-e már valaki visszaford...

Érzete-e már valaki visszafordithatatlanul elidegenedettnek magát a családtagjaitól?

Figyelt kérdés
Mondjuk azért mert nem figylenek,függőségben szenvednek,stb.
2017. máj. 18. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

(Gondolom lány vagy és férfiről gondolod, hogy nem figyel rád, pedig csak nem veszed észre, hogy más jelei vannak, ha egy férfi figyel rád.)



Azért, mert valaki függő én nem távolodtam el tőle, sőt, igyekeztem mellette lenni - sokszor utolsóként- hogy legalább valami emléke legyen arról, milyen amikor emberszámba veszik.


De más tekintetben volt, meg van is olyan családtagom, akivel most is úgy érzem, teljesen elidegenedtünk egymástól.

2017. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem házasságról van szó.Szép amit irtál,hogy mellette tudsz állni egy függőembernek.Erre képtelen vagyok,az illető se figylet rám sose igazán,most azt kapja vissza a függőségét meg még plusszban megvetem.Nem tudok tenni ellene,hoyg ne igy érezzek,szeretnék,de nem megy,mert az egész harcot egyedül kell vivnom.
2017. máj. 18. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha az önzetlen szeretetre nem láttál példát gyerekként a családban, nem csodálom, hogy nem tudsz csak úgy emberséges lenni egy másik emberrel. Nekem ilyen téren szerencsém volt, elég nagy családunk volt mindenféle emberrel, láttam pozitív példákat és így van honnan meríteni.


De amúgy mi ellen harcolsz?

2017. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Alkoholizmus
2017. máj. 18. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Csak tíz kamaszból kilenc... Akár van függő a családban, akár nincs.

Ez teljesen normális, elvileg része a felnőtté válásnak, és segíti a leválást a szülőkről. A konfliktus most leginkább abból adódik, hogy gazdaságilag még nagyon sokáig nem lesz független egy fiatal.

2017. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, alkoholista volt dögivel a családban, de én nem harcoltam ellene, már úgy ismertem meg, hogy akkor is késő lett volna, ha kisbaba koromban befejezi. El kell fogadnod, hogy ő ilyen, ha nem tetszik nem muszáj vele lenni, meg lehet szégyellni, meg úgy csinálni, mintha semmi közöd se lenne hozzá. Én meg erre voltam képtelen, konkrétan egy egész násznép azt nézte, hogy a nagybátyjám fekszik a hátán és hullik vissza rá a vizelete, mindenki úgy tett, mintha nem is ismerné, én mentem oda hozzá egyedül, hogy segítsek neki felállni, és összeszedni magát.
2017. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os: válaszoló mi inditott hogy odamenj hozzá,irgalmat gyakorolj vele szemben?
2017. máj. 18. 14:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már nagyobb gyerekként (úgy 12 éves koromtól) sem tekintettem családomnak a szüleim. Apám alkoholista volt, anyám kezeletlen borderline, a bántalmazások, mind lelki mint fizikai téren mindennaposak voltak számomra. Mivel embertelenül bántak velem gyerekkoromban, így nem érzem azt, hogy bármilyen empátiát érdemeltek volna. Amint befejeztem a középiskolát elköltöztem és megszakítottam velük minden kapcsolatot, így képes voltam lezárni életem ezen szakaszát és sok év küzdés árán felépíteni magamnak egy normális életet. Ennek több, mint 10 éve, azóta sem néztem vissza és nincsenek belőle lelkiismereti vagy egyéb problémáim, életem egyik legjobb döntésének tartom azóta is.
2017. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, például, hogy a nagybátyjám volt, akiről pontosan tudta mindenki, hogy ilyen állapotba jön a piától, mégsem törődött vele senki?
2017. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van alkoholista a szűk családban: kísérletet sem tesz a leállásra. A család némán asszisztál hozzá, én pedig nem tartok vele kapcsolatot. Nem támogatom én is, ahogy ők a függőségét. Ha majd a végét járja a pia miatt, akkor sem fogom. Ez az ő döntése: a piálás fontosabb neki, mint a családja. Viselje a következményeket, én nem könnyítem meg neki.


Van a rokonságban, tágabb családban pletykás, irigy, rosszindulatú, energiavámpír is. Őket kizártam az életemből. Nem óhajtok pletykatémát szolgáltatni nekik, sem részt venni a szánalmas játszmáikban. Életem idejét és energiáit a szeretetteljes, támogató kapcsolatok ápolására fordítom, nem pedig az ilyenekre.


Nincs lelkifurdalásom ezek miatt, mert nem én vagyok a piás, a pletykás, a rosszindulatú ember.

2017. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!