Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy osztálytársamat verik...

Egy osztálytársamat verik otthon a szülei. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Véletlenül tudtam meg, nem tettem le a telefont, miután beszéltünk, szóval igazából szégyellem is magam egy kicsit emiatt, hogy kihallgattam, de ez súlyos... Az édesanyja ordibált vele legalább fél órán át, hogy árulja el a matek jegyét, és közben verte, és fenyegette, hogy ha hazudik, még nagyobb verést kap. Az osztálytársam pedig sírt. Egyébként ő szellemileg kicsit el is van maradva tőlünk, néha hazudni is szokott, és szerintem ezen nem javít egy csöppet sem az, ahogyan a szülei viselkednek vele, sőt. Ő még soha nem mondta, hogy verik otthon, nincsenek barátai az osztályban, csak én beszélgetek néha vele, de én se túl gyakran :(( Mit tehetek érte, az jót tenne neki, ha beszélgetnék vele erről, vagy ha többet foglalkoznék vele? Gyámhatóságnak nem szívesen szólnék, az osztályfőnöknek se, ha nem muszáj...

2017. máj. 24. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Pedig nem ártana ilyen ügybe bevonni valamilyen hivatásos "szervet". Ha ezt nem szeretnéd, akkor a fenyegetőzésen és a fizikai behatáson kívül nem sok opciód marad...
2017. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Jelentsd fel a muttert, osztálytárs megy állami gondozasba, Te meg gidolkodsz, hogy megerte-e....
2017. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Szólj egy megbizható tanárnak
2017. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves egyébként?
2017. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
16 éves
2017. máj. 24. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, 2 dolgot tehetsz

1. Homokba dugod a fejed, úgy csinálsz, mintha minden rendben lenne, éled az életed. Ha az osztálytársad felakasztja magát vagy az anyja esetleg legközelebb addig veri, míg agyhalott lesz, akkor majd posztolsz pár szomorú szmájlit a fészbúkra.

2. Szólsz egy tanárnak, mondjuk a gyerekvédelmisnek vagy egy megbízható felnőttnek, a barátod mérges lesz rád pár hónapig, de 20 év múlva is barátok lesztek, mert nem egy megnyomorított felnőtt lesz.

2017. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A nane.hu segélyvonalát hívd fel, minden kérdésedre válaszolnak. Ma este 10-ig lehet hívni.
2017. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat! Nagyon elgondolkoztam, igazatok van. Határon túl élünk, a segédszám így nem működik, gondolom, de felnőttel mindenképp fogok beszélni.
2017. máj. 24. 21:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről is fel lehet hívni egy telefonszámot.:)
2017. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hú, az jó.
2017. máj. 24. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!